veldkeuken zeeland 119 flwi Willem's Aagje had heimwee naar frisse lucht Ondernemersplein Eten uit legerkeuken Filmmenu tijdens Filmfestival Culinaire vaartocht Introductielessen Tai Chi en Qigong en Tai Chi Racket Psychologisch inloopspreekuur Natuur centraal op zesde themawoensdag Laatste zomerconcert op stadscarillon Pittige tocht door Verdronken Land dinsdag 16 augustus 2011 Afgelopen voorjaar reed hij ermee naar Leipzig om de veldkeuken op te halen die hij daar kon kopen. De keuken stamt nog uit de Kou de Oorlog. Hij stond klaar voor als het oorlog zou worden, maar hij is nooit gebruikt. Alan Bakx is niet opgeleid als kok - 'dat pretendeer ik ook zeker niet te zijn' - maar kan wél koken. Hij heeft gewerkt in de zorg. Tijdens zijn militaire dienstplicht in 1993-1994 werd hij uitgezonden naar Bosnië. Eigenlijk is daar al het •W idee ontstaan voor zijn huidige ca teringbedrijf „Ik was chauffeur, maar ben niet zo technisch. Als er iets kapot was en we moesten met z'n allen wachten, ging ik iets lek kers koken op een gasstelletje." Nu, ruim vijftien jaar later, is het hem eindelijk gelukt om zijn pas sies defensie, zorg, koken en - toe gegeven: dat ook - entertainment te combineren. Bakx komt graag met zijn legerkeu- ken op kleine campings. „Daar kun je echt een goede sfeer creë ren. Campinggasten eten een keer gezamenlijk en ontmoeten elkaar dus echt. Ze gaan met elkaar in ge sprek. Dan gaat het eens verder dan 'goeiemorgen' bij de douches. Lekker Ge(s)maekt levert Bakx nog niet genoeg werk en geld op om van te leven. Hij gaat daarom, ook voor de rustige winterperio de, toch weer op zoek naar een baan in de zorg. In deeltijd, want zijn cateringbedrijf blijft bestaan. Het liefst zou hij de twee banen willen combineren door zorgcliën- ten als ondersteunend personeel mee te nemen naar cateringop drachten op campings. „Zij zou den me kunnen helpen. Je hebt al tijd dankbaar publiek. De mensen vinden het lekker en leuk. Het zou voor die cliënten goed zijn om dat mee te krijgen." De militaire veldkeuken heeft een capaciteit om te koken voor 250 man. Bakx kan in zijn eentje voor zo'n 50 personen een maaltijd ma ken. De maaltijden worden vers be reid en zijn niet heel ingewikkeld. Prijs per maaltijd: 11,50 euro voor een volwassene; 7,50 voor kinderen van 6 t/m 12 jaar en 2,50 voor kinderen t/m 5 jaar. De gasten krijgen hun maaltijd nu nog in een bakje van aluminiumfo lie. Later worden dat aluminium 'mess-tins' uit het leger. Ze krij gen ook een 'spork' (lepel, vork en mes in één). vlissingen - Filmliefhebbers die ten tijde van Film by the Sea tus sen de films door even goed wil len eten, kunnen bij elf Vlissingse restaurants terecht voor een spe ciaal Film by the Sea-menu. Het gaat om Ferry's, Soif, de Vis sershaven, Small Talk, Sans Etoile, Roots, het Arsenaaltheater, Sols kin, Arion, Stefano's en Raymon- do. Elk restaurant stelt een ander me nu samen, maar de gast betaalt overal hetzelfde bedrag: 24,50 euro voor drie gangen. De koks houden bovendien rekening met de filmtij den: het zullen geen tijdrovende gerechten zijn. Het filmfestival vindt plaats van 9 tot en met 18 september. Overi gens mogen ook mensen zonder filmkaartje gebruik maken van de aanbieding. vlissingen - Restaurant De Vis sershaven organiseert weer een cu linaire vaartocht met de Astrid. De tocht met de antieke tweemaster vindt plaats op donderdag 25 au gustus. Het is-de bedoeling' 's ochtends te verzamelen bij De Vissershaven, om vervolgens met de Zonnetrein over de 'groene boule' naar de As trid op 't Eiland te rijden. Het ge zelschap is, na zich tegoed gedaan te hebben aan Zilte Zeeuwse Zalig heden en een paar uur op de Wes- terschelde te hebben gevaren, aan het eind van de middag weer te rug in Vlissingen. Een tocht met de Astrid kost 50 eu ro per persoon en is te reserveren via info@devissershaven.nl of bel even met Willem Hamer op 06-53231660. &X!6iS83g8ZSZ82!22mm door Henk Postma middelburg - Het grootste deel van hun huwelijk woonden ze in Hilversum. „Daar had je alleen maar bossen en hei", kijkt Aagje Hofland (82) terug. „Ik had er vre selijk heimwee naar frisse lucht." Dus keerden ze uiteindelijk terug naar de kust. Niet naar die van Den Haag, de plek waar ze van daan kwamen. En ook niet naar Middelburg, waar de burgemees ter hen gisteren feliciteerde met hun diamanten huwelijk. Immers, daar wonen zij en haar man Wil lem Hendrikus Grootendorst (84) nog maar zo'n anderhalfjaar. Nee, het stel vestigde zich in Goes. Of liever: in Oostkapelle. Want daar parkeerden ze de caravan waarmee ze voordien 'als twee va gebonden' langs 's Heren wegen toerden. Aan hotels had Willem Hendrikus een hekel. Die had hij al genoeg gezien in de jaren dat hij Philips aan telefooncentrales hielp in landen als Brazilië, Suriname en Griekenland. In Nederland was hij ook nogal eens onderweg, als verdienstelijk lid van de Nationale Reserve. Het stel belandde in Goes toen het hoorde 'dat je in Zeeland zó een huis kon krijgen', en 'blind met de vinger op de landkaart prikte'. In Middelburg bewonen ze nu, tegen over hun kleindochter, een appar tement. Zaterdag vierden ze op het Veerse Meer hun diamanten huwelijk, met hun twee dochters en negen (klein)kinderen. middelburg - Het Chinees Ge zondheidscentrum Rep 8c Lentze geeft dinsdag 30 augustus in Goes (gymzaal De Tweern, Evertsen- straat 100) en donderdag 1 septem ber in Middelburg (gymzaal Springtij, Grevelingenstraat 8) gra tis introductielessen. Er is een les Tai Chi 8c Qigong (19.00 uur) met kalme en vloeien de bewegingen. Die dragen bij tot meer evenwicht, een betere concentratie en ont spanning. Taiji Bailong Ball (Tai Chi Racket, 20.00 uur) is een nieuwe Chinese bewegingsvorm. Door de vloeien de, cirkelende en spiraalvormige bewegingen wordt de bal ge speeld, maar nooit geslagen. Zo wordt er weinig kracht gebruikt en wordt tevens het hele lichaam daarbij getraind. Geïnteresseerden kunnen zich op geven voor zowel cursussen als in troductielessen bij Chinees Ge zondheidscentrum Rep 8c Lentze 0118 636054 of via de website www.cgczeeland.nl middelburg - Aob Compaz is in Middelburg begonnen met een psychologisch inloopspreekuur. Dat vindt eens in de twee weken plaats op woensdag van 16 tot 17 uur in de Korte Geere 14. De eerst volgende keer is op 24 augustus. Het idee achter het inloopspreek uur is dat mensen op een laag drempelige wijze met vragen over de psychische gezondheid terecht kunnen. „Praten over psychische problemen is helaas nog altijd not done en mensen schamen zich er soms voor dat zij naar een psycho loog gaan", aldus Sandra Becht van Aob Compaz. „Wij bieden hen de kans om anoniem en vrij blijvend met ons in contact te ko men." Meer informatie is te vinden op www.aobcompaz.nl MET EEN KLIK OP DE MUIS, PAST U DE BRIL ONLINE THUIS online brillen passen NIEUWSTE COLLECTIE MONTUREN DIVERSE PRIJSKLASSEN, KLEUREN, VORMEN EN MERKEN. www.tilroe.nl tilroeoptiek walstraat 81 vlissingen 0118-412370 WESTKAPELLE De zesde Woensdag Westkapelle staat morgen in het teken van na tuur. Om 10.00, 12.00 en 13.00 uur zijn er opschoontochten met Koos de Vuilnisman vanaf respectieve lijk camping Joossesweg, het Pol derhuis en de Markt. Op de Markt is een natuurmarkt tussen 10.30 en 17.00 uur, met daarnaast diverse kinderactiviteiten. Om 15.00 uur treedt de groep Timmerwerk op in de tuin van het Polderhuis. De groep gebruikt instrumenten ge maakt van afval. Ze treden op voor het goede doel; de Stichting Child Aid. Vanaf 19.00 uur is het open avond bij het KNRM-station. MIDDELBURG Beiaardier Gijsbert Kok verzorgt het laatste carillonconcert van deze zomer in Middelburg. Gijsbert Kok is vaste bespeler van de beiaard van onder meer Zoetermeer en do cent aan de Nederlandse Beiaard school in Amersfoort. Op het pro gramma staat muziek van Johann Sebastiaan Bach, Amerikaanse beiaardmuziek en muziek van Erik Satie en Louis Vierne. Het concert begint om 18.45 uur; het concert is uitstekend te beluis teren op het Abdijplein. NIEUW-NAMEN Stichting Het Zeeuwse Landschap houdt morgen een excursie in het Verdronken Land van Saeftinghe. De tocht is pittig en niet geschikt voor kinderen onder de tien jaar. Start is om 10 uur bij het bezoekers centrum aan de Emmaweg bij Nieuw-Namen. Aanmelden is ver plicht en kan via 0114-633110. Mee lopen kost 6 euro; kinderen tot 16 jaar 3 euro; donateurs gratis. Het diamanten echtpaar Grootendorst-Hofland. foto Ruben Oreel MEEST GELEZEN 1Onderhoud valt te duur uit voor woningcorporatie 2. Meerkoet plundert kolonie dwerg sterns (foto) STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 19