Oost-Souburgse school zoekt nog verkeersbrigadiers 181 zeeland Campingkok met eigen Bastiaantje en Henk na zestig jaar nog samen ÊÜSSB3 Hennepkwekerij Jongen gewond bij ruzie op Goese kermis Trein blokkeert spoorwegovergang Alan Bakx uit Vlissingen doet eindelijk wat hij al lang wil. Hij kocht een leger jeep en militaire veldkeuken en trekt daarmee rond. Iedereen kan hem inhuren voor catering. Ook campings. Restaurant De Eetkamer www.eetkamermiddelburg.nl vlissingen - Resten van een wiet- kwekerij in een huis aan de Nico Engelschmanlaan in Vlissingen zijn gisteren geruimd. De 34-jarige huurder van het pand is opgepakt. door Maurits Sep oost-souburg - De zoektocht naar verkeersbrigadiers voor basis school De Burcht-Rietheim in Oost-Souburg heeft nog te weinig opgeleverd. De school is daarom ook in gesprek met een andere or ganisatie die zou kunnen helpen, zodat de kinderen volgende week toch veilig van school naar huis kunnen. Of dat lukt, weet direc teur Nelly van de Velde nog niet. „We hebben nog maar twee aan meldingen gehad. Terwijl we er zes tot tien nodig hebben. Dat zou voldoende zijn, omdat we ook de leerlingen uit groep acht erbij wil len betrekken", zegt Van de Velde. De verkeersbrigadiers zijn nodig om kinderen die van de nieuwe vestiging in de Dongestraat naar huis gaan, veilig de Lekstraat over te laten steken. De groepen 1 tot en met 4 van De Burcht-Rietheim gaan volgende week gewoon weer naar de beken de school in de Van Visvlietstraat. De groepen 5 tot en met 8 gaan voortaan naar de Dongestraat. Daar zat voorheen basisschool het Mozaïek, maar die verhuist naar de nieuwe brede school in Sou burg-Noord. Omdat zo'n 150 kinderen nu naar de Dongéstraat moeten, wordt ge zocht naar verkeersbrigadiers voor de oversteekplaats op de Lekstraat. De gemeente neemt deze week verkeersmaatregelen op de Burge meester Stemerdinglaan, zodat kin deren ook daar veiliger kunnen oversteken, zegt Van de Velde. Bij de kruising Stemerdinglaan/ Lekstraat komen matrixborden om auto's te wijzen op hun snel heid. Op het wegdek komen zig- zagstrepen om bestuurders extra te wijzen op de bijzondere situatie met overstekende schoolkinderen. Vorig schooljaar heeft de school met de kinderen en de ouders al aandacht besteed aan de veiligste routes naar de Dongestraat en het gedrag op straat. Kinderen hebben ook gekleurde hesjes gekregen. In het nieuwe schooljaar wordt blij vend aandacht besteed aan ver keersveiligheid, zegt Van de Velde. Voor sommige ouders betekent de nieuwe tweedeling van de school dat zij hun kinderen naar twee lo caties moeten brengen. Om hen te gemoet te komen heeft De Burcht-Rietheim de schooltijden aangepast. Voor en na schooltijd en ook tussen de middag zijn de scholen een kwartier extra open. dinsdag 16 augustus 2011 W door Emile Cafon middelburg - Bastiaantje (Bert) van der Vaart-Muilwijk weet nog goed hoe ze in 1949 in Dordrecht Henk van der Vaart tegen het lijf liep. Zij kende hem al langer maar hij was door de vrijheidsstrijd van de Indonesische bevolking drie jaar lang uit haar beeld verdwe nen. Toen ze hem na zijn terug keer weer zag, was het liefde op het eerste gezicht, vertelt zij. De twee trouwden twee jaar later en vierden gisteren hun zestigjarig huwelijk. Hoewel de gezondheid van haar man (94) te wensen over laat, wonen de twee nog steeds zelfstandig in hun woning in de Jo- han van Reigersbergstraat in Mid delburg. „Wij zijn nog steeds sa men." Zij zorgt ervoor dat het hem aan niets ontbreekt. De twee kwamen in 1965 in Mid delburg wonen nadat hij, als mari neman, in Vlissingen werd ge plaatst. Daarvoor was hij gestatio neerd in Rotterdam en Den Hel der. „Maar hij was meestal weg, de zee op. Ik heb hem dus maar wei nig gezien." Ze klaagt daar echter niet over, omdat ze wist wat de ge volgen zijn van een huwelijk met een marineman. Trots vertelt ze dat hij begon als matroos maar wist op te klimmen tot de rang van officier. Voor haar trouwen werkte ze een aantal jaren in de zorg. Daarna was ze fulltime huis vrouw en voedde ze haar enige zoon op. Deze heeft twee kinde ren, een dochter en een zoon. Het echtpaar Van der Vaart. foto Ruben Oreel goes - Bij een vechtpartij op de Goese kermis is zondagavond een 12-jarige jongen gewond geraakt. Hij heeft mogelijk een aantal rib ben gebroken. Rond half twaalf kwam er een melding binnen over een vechtpartij op de Grote Markt. De politie is met meerdere eenhe den ter plaatse gegaan en trof twee groepen aan. Die waren op dat moment vooral verbaal agres sief tegen elkaar. Hoewel de toe dracht nog niet helemaal duidelijk is, vermoedt de politie dat de ru zie is ontstaan bij de botsauto's. Een 28-jarige man uit Goes zou de 12-jarige na een incident een knie tje hebben gegeven. CATERING door Carla van de Merbel Campinggasten houden doorgaans het wel en wee in hun tijdelijke dorpje goed in de ga ten. Als Alan Bakx ver schijnt, zijn ze er dan ook meteen bij. Hij valt ook wel op met zijn groene legerjeep en militaire veld keuken. Sinds deze zomer trekt hij langs campings om te koken voor de kampeerders. Lekker Ge(s)mae- kt heet zijn cateringbedrijfje. Aan het eind van de middag rijdt Alan Bakx camping De Lachende Loods in Koudekerke op. Hij koppelt de militaire veldkeuken, die als een aanhanger achter de jeep hangt, af en opent de kleppen. Vanavond kookt Bakx en iedereen op de cam ping kan mee-eten. Tijdens de voorbereidingen voor het diner legt Bakx - gekleed in bij passende legerbroek - graag uit hoe zijn keuken werkt. Zelfs de op vouwbare schoorsteen klapt hij uit. Voor de show, want hij kookt met gasbranders en niet op diesel olie, zoals in oorlogstijd. Het eten wordt bereid in grote metalen bak ken. Deze hebben een dubbele wand waartussen thermische olie zit. Door de olie te verwarmen, kan in de bakken gekookt worden. Om de kookbakken heen heeft Bakx genoeg ruimte over die als aanrecht kan dienen. Bakx kocht eerst de groene jeep, inmiddels voorzien van een op het VN-logo geïnspireerde sticker met daarop 'Lekker Ge(s)maekt'. middelburg - De intercity Vlissin- gen-Roosendaal heeft gisteren rond 15.00 uur enige tijd de spoor wegovergang in de Schroeweg in Middelburg geblokkeerd. Omdat een fiets op het spoor naast per ron 2 stond, remde de machinist af voordat hij op het station was. De fiets was daar neergezet door twee Vlissingse meisjes (13 en 14) die vervolgens langs het spoor rich ting de Schroebrug liepen. Het 14-jarige meisje kreeg op het poli tiebureau een bekeuring voor lo pen langs het spoor en het niet to nen van een ID. De 13-jarige gaf op het bureau een vals adres op en is hierna aangehouden. Alan Bakx combineert met zijn mobiele veldkeuken zijn passies voor koken, defensie, zorg en entertainment.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 18