bloedperen top of flop Vooruitblik Rondleidingen bij kaasboerderij De Vos maandag 15 augustus 2011 Oostburg Streekproductenmarkt. Een gezellige markt waar u kennis kunt maken met het (Zeeuws) Vlaamse culi naire leven. Gratis entree. Raadshuisplein, van 10:00 tot 16:00 uur Nachtmarkt. Meer dan honderd marktkramen met daarop allerlei marktwaar. Ook vele Oostburgse on dernemers zullen een kraam zetten met daarop aan biedingen. De winkels in het centrum zullen deze avond extra lang geopend zijn. De nachtmarkt be gint dit jaar ook lekker vroeg namelijk al om 16.00 uur. De horeca zorgt voor sfeer en gezelligheid. Tij dens de nachtmarkt zijn er ook dverse live optre dens. Centrum, van 16:00 tot 23:00 uur Oostkapelle (W)onderwaterwereld: Speuren naar schaatsenrij ders, ruggezwemmertjes, kikkerdril en ander onder waterleven in de watertuin van museum Terra Ma- ris. Gebruik een schepnet en verwonder je. Teken en schrijf in je eigen (W)onderwaterpaspoort. Voor kinderen vanaf 6 jaar. Maximaal 15 kinderen. Deel name: €4,25 per kind, incl. entree tot het museum. Duinvlietweg 6, van 10:30 tot 12:00 uur Zomerbingo W Oostkapelle. In augustus organi seert Voetbalvereniging Oostkapelle de 'Zomerbin go'. De bingo-avonden vinden plaats op maandaga vond om 19.30 uur in het ontmoetingscentrum De Halve Maan in Oostkapelle. Kinderen ook welkom. Sluis Rondleiding op Struisvogelboerderij Monnikenwer- ve. Bekijk en aai de loopvogels en kom alles over ze te weten. Daarnaast cadeaushop, tearoom, eieren, vlees, lederwaren, veren, documentatie etc. Dage lijks rondleidingen om 11:00 uur, 12:30 uur, 14:00 uur en om 15:30 uur. Entree: €4,00 p.p. kinderen t/m 11 jaar €2,00 p.p. Hogeweg 1 Terneuzen Scout-JVK 2011. 2-daagse Vakantie-activiteit ge organiseer door Scouting EOS/St.Hubertus. Kinde ren van groep 3 t/m 8 kunnen inschrijven via onze website (www.eos-sthubertus.nl). Zuiderparklaan (parkeerplaats Atletiekveld) Scouting EOS/St. Hu- bertus, gehele dag Vlissingen Kleine kermis in de binnenstad. Wemeldinge Puzzel-wandeltocht Camping Linda Wemeldinge. Een wandeling van ongeveer een uur door het histo rische dorp Wemeldinge. Tijdens de wandeling komt u allerlei leuke feitjes te weten en ontdekt u de mooiste plekjes van Wemeldinge. De wandel tocht is gratis af te halen bij de receptie van Cam ping Linda. Oostelijke Kanaalweg 4, 09 tot 17 uur Westenschouwen /'Springen in de tijd" is een ontdek- ikingsfietstocht (15 km) vanaf het pjaar 2460 voor Chr. tot heden waar bij ook aandacht voor de Noorman nen die in 837 Schouwen binnenvie len. U gaat ook naar de proefvakken(waar de Rijks waterstaat en het Waterschap dijkglooiingen heb ben voorzien van zand en grond om te onderzoe ken welke zoutverdragendeplanten er komen te groeien. Hoog educatief gehalte voor kinderen. Start vanaf Natuurinformatiepunt /trampolinecentrum 'Westerschouwen" op het gro te parkeerterrein bij de rotonde te Westenschou wen. Vanaf 11.00 uur. Wissenkerke Huifkartocht kalfjes kijken. Iedere maandag in augus tus staat de huifkar om 15.30 uur bij hotel de Kroon in Wissenkerke om u mee te nemen voor een leuke rondrit over Noord-Beveland. Na een uur tje rijden komt u aan bij melkvee bedrijf Geelhoed, waar u een rondleiding krijgt over het bedrijf. U kunt een kijkje nemen tijdens het melken en natuur lijk mag een bezoekje aan de pasgeboren kalfjes niet ontbreken. Daarna brengt de huifkar iedereen weer terug naar Wissenkerke. Vooraf reserveren bij HCR De Kroon tel 0113-371324. Voorstraat 17, van 15:30 tot 18:30 uur Zierikzee Beklimming Sint Lievensmonstertoren (Dikke To ren). De toren beheerst het stadssilhouet van Zierik zee. In 1454 werd begonnen met de bouw van de toren die vrijstaand gebouwd werd naast de bijbe horende gotische kerk, die helaas in 1832 is afge brand. De toren had ongeveer 130 meter hoog moeten worden, maar de bouw werd gestaakt na dat de stad tegenslag op tegenslag had doorge maakt. Kosten beklimming: €2.00 per persoon. Kerkplein, van 10:00 tot 17:00 uur Zoutelande Tennis Tos avond. Iedere maandag avond in augustus vanaf 19.00 uur Tossen bij tennisvereniging De Golfbreker Zoutelande. Ook toe gankelijk voor badgasten. In stroom ieder half uur mogelijk. Kosten €5,- per per soon per avond. Westkapelseweg 28, vanaf 19:00 Kijk voor de volledige agenda op de website van de VVV Zeeland: www.vwzeeland.nl. Wilt u een evene ment toevoegen, ga dan naar www.promotiezeeland- delta.nl/nl/evenement-toevoegen of www.vwzeeland- info.nl en dan naar evenement toevoegen. DINSDAG 16 AUGUSTUS Borssele Hans Warren-wandeling vanaf Kwekerij de Sluis- hoek. Hans Warren is geboren en opgegroeid in Borssele. Hij maakte vele uitstapjes in de natuur en legde dat vast in tekeningen en gedichten. Trek net als Hans de polder in met een verrekijker, notitie boekje, schrijf en tekengerei,leesboekje, thermos- kan en een snoeptrommeltje. Leg de indrukken, tel lingen, gedachten vast in beeld of schrift. Jurjaneweg 5, vanaf 10:00 uur Breskens Avontuurlijke tocht naar de zandplaten op de Wes- terschelde. Na een korte rondvaart (met veel kans op het spotten van zeehonden) wordt het schip te gen een zandplaat gelegd en gaan we van boord. O.l.v. een gids maken we een "strandwandeling" en krijgen we uitleg over de scheepvaart, de vele zee vogels en de natuur (we zoeken schelpen, haaien- tanden en fossielen). Aanbevolen schoeisel: water schoenen of gewo'on op blote voeten. Haven West zijde 1, van 10:00 tot 14:00 uur Domburg Yoga Domburg organiseert voor het derde seizoen Hatha Yoga voor toeristen en locals op het strand in Domburg. Iedere werkdag bij droog weer van 9.30 - 10.30 uur op het strand bij "De Watertoren", derde Oost. Meld je vooraf aan op telefoonnum mer 06-50911013. Renesse Salsaevenement, Hogezoom 145, vanaf 18:00 uur Sint Annaland Dagtocht vanuit Sint Annaland naar Zierikzee v.v. We vertrekken vanuit de haven van Sint Annaland, en varen door de Krabbenkreek he't Nationaal Park de Oosterschelde op. Onderweg vertelt de kapitein u over de bezienswaardigheden op dit Nationaal Park. Aan boord zijn enkele verrekijkers en informa tieboekjes. Onderweg komen we onder de Zeeland- brug door waarna we Zierikzee bereiken. Op dins dag zijn er in Zierikzee evenementen zoals een ma ritieme dag, kermis, snuffelmarkt en dergelijke. Bronsgeestweg 16, van 09:00 tot 17:00 uur Veere Historische markt in Veere. Streekproducten, scha pen scheren, paarden beslaan, wol spinnen, Wal- cherse klederdracht en tevens rommel- en curiosa- markt in de Oudestraat 9. de speciale fruitboom met geheime vakjes van dichtbij bekijken. Als kers op de taart verkoopt het Fruitteeltmuseum allerlei fruitige streekpro ducten zoals Borselse bessenwijn, pruimen op sap en Kapelse jam. Het Fruitteeltmuseum is gelegen aan de Annie M.G. Schmidtsingel in Kapelle. In augustus is het museum maandag tot en met zaterdag geo pend van u.oo uur tot 17.00 uur. Kinderen tot 18 jaar mogen gratis naar binnen, volwassenen beta len 4,50 euro. De website van het museum is www.fruitteeltmuseum.nl BIERVLIET - Altijd al eens van het boerenle ven willen proeven? En de sfeer opsnuiven van een kaasboerderij? Dat kan in augus tus elke dinsdag (11.00 uur) en donderdag (11.00 en 13.30 uur) bij kaasboerderij De Vos in Biervliet. Onder het genot van een hapje en een drankje kijk je een filmpje over het maken van kaas. Onder begeleiding van een gids ga je daarna langs de koeien, de kalveren en de kaasmakerij. De kaaswinkel is iedere dag geopend van 9.00 uur tot 17.00 uur voor het kopen van kaas en streekproducten. Prijs: drie euro per persoon. Kinderen tot 6 jaar een euro. www.dev05kaas.nl De zomerredactie en de redactie van het Z2-vi- deojournaal bezoeken da gelijks een Zeeuwse cam- De hamvraag is daarbij: is deze camping top of flop? Vandaag zijn we op camping De Muie in Sint Maartensdijk. Kijk op www.z2.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 67