de brakke binnenvaart speeltuin Bella Bella Cartoonfestival in Knokke-Heist Boerderijentocht op Walcheren maandag 15 augustus 2011 1 alle bruggetjes door. Maar er wordt over nagedacht." Hoe hard we ook peddelen, echt opschieten doen we niet. Met tegenwind is zeven kilometer een heel eind. „Waar zijn we nu", roep ik naar een vrouw die bezig is in haar tuin naast de binnenvaart„Bij Brijdorp", roept ze terug. Blijkbaar ziet ons geploeter er ver moeiend uit, want ze roept ons nog na: „Op de terug weg gaat het veel sneller hoor!" Ze is niet de enige die ons bemoedigend toespreekt. Ook vanaf het naast gelegen fietspad en de verschillende bruggetjes over de binnenvaart roepen fietsers ons allerlei steunbetui gingen toe. Vol goede moed vervolgen we na een kor te pauze onder een bruggetje onze reis. „Links, rechts, links, rechts." Het verbaast me dat er langs de hele route bloemen bloeien aan de waterkant. „Dat komt doordat het na tuurvriendelijke oevers zijn", legt Stefan uit. „Het lij ken gewone oevers, maar bij de aanleg ervan is de overgang tussen water en land geleidelijker ingericht. Dat stimuleert de groei van allerlei soorten planten en dieren." Er mag hier dan van alles groeien, ik vind het toch vooral een groen geheel. „Ik snap dat je je af vraagt wat nu precies het speciale is aan deze kano route", zegt Stefan. „Het speciale is eigenlijk juist dat er niets speciaals is. Je zit middenin de natuur, waar door je een heel andere kant van het eiland ziet." Na een kilometer of vier kajakken komen we aan bij een splitsing. Welke kant moesten we nu ook alweer op? Even Stefan bellen. Terwijl Nina aan het riet vast houdt zodat we niet afdrijven, diep ik mijn mobieltje op uit het tonnetje. We moeten naar rechts. We zijn die kant nog niet opgedraaid, of de wind neemt het heft in handen. Hoe hard we ook peddelen, we ko men niet meer vooruit. Onze toch al verzuurde arm spieren verliezen het van de wind. Nee! We varen achteruit! We besluiten dan maar terug te peddelen naar het beginpunt. Verstandig, al zeggen we het zelf Met de wind in onze ruggen verloopt de terugreis een stuk sneller. Bovendien hoeven we de kajak niet constant bij te sturen, waardoor we meer tijd hebben om eens goed om ons heen te kijken. Ik zie dingen die ik op de heenweg niet heb gezien: verlaten vogel nesten in het riet, een speeltuin en diverse boerderij en. Vrolijk zwaaien we naar fietsers, die zich een on geluk trappen om tegen de wind in vooruit te ko men. Wij weten er alles van, en dus steken we ze een hart onder de riem. „Op de terugweg gaat het een stuk sneller hoor!" Kanovaren Een kajak of kano huren bij Zeeland Vakan tiewoningen kan van maandag t/m zaterdag. Een eenpersoonskajak huren kost 10 euro voor twee uur, 15 euro voor vier uur. Voor het huren van een tweepersoonskajak betaal je 15 euro voor twee uur en 22,50 voor vier uur. De driepersoonskano kun je twee uur hu ren voor 20 euro en vier uur voor 30 euro. Zeeland Vakantiewoningen is gelegen aan de Blankersweg 4a in Brouwershaven. Meer informatie of andere activiteiten in de omgeving van Den Osse zijn te vinden op de website www.zeelandvakantiewonin- gen.eu onder het kopje 'activiteiten'. Eigenaar Stefan Boots legt ons uit in welke richting we moeten varen. ligt maar op tien minuten rijden van onze woonplaats." ]os en Angelique hebben al heel wat feestda gen doorgebracht op de camping. Maar een dag was toch wel heel bijzonder: hun trouw dag! „De trouwplechtigheid was in Hulst, maar ons feest vond plaats in een boeren schuur op de kampeerboerderij. Op de hooi zolder waren slaapplekken gecreërd. Een knussere trouwlocatie kun je je toch niet wensen?" KNOKKE-HEIST - Voor de vijftigste keer is Knokke-Heist het mekka voor cartoonliefhebbers. Tot en met 18 september 2011 worden er meer dan driehonderd cartoons uit alle hoeken van de wereld geë taleerd in het tentoonstellingspavil joen op het strand ter hoogte van het Rubensplein. Nieuw dit jaar is de cartoonroute. Deze fietstocht loodst je langs de vijftig 'plezant ste' plekjes van Knokke-Heist. Da gelijks van 10.00 tot 19.00 uur. Gra tis toegang. Meer info op de site. www.cartoonfestival.be ARNEMUIDEN - De Walcherse afde ling van de ZLTO en Vekabo Zee land houden woensdag voor de tiende keer eeri verlichte boerderij enfietstocht. Vanaf 21.00 uur kan worden gestart aan de Oude Dijk 10a in Nieuw- en Sint Joosland en Veerseweg 2 in Arnemuiden. Alle bewoners langs de route (omge ving Kleverskerke, Arnemuiden en Nieuw- en Sint Joosland) zijn ge vraagd hun woningen te verlich ten. Op de route is er ook een spreekwoorden- en gezegdenwed strijd. Breng eens een bezoek aan onze showroom, ook voor alle gadgets en de shopping collectie van Vespa! ISimilEl SCOOTER AXI) LlfKSTVU: DE VOORD Bedrijfsweg 4, 'Vrijburg' Vlissingen www.scooterandlifestyle.nl 0118-47 06 66 Scharendijke route

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 65