Beuken tegen de wind op L Vanuit Hengstdijk van pretpark naar 2 Zomergasten maandag 15 augustus 2011 Zo'n kanotochtje van Den Osse naar Ellemeet valt best mee. Een stukje peddelen, dat kan ook best zonder spier ballen. Appeltje, eitje, dacht zomerverslaggeefster Ellen Job- se. Eenmaal bij verhuurder Zeeland Vakantiewoningen in Den Osse aangekomen, stak de wind op. Ellen en haar nichtje Nina stapten desondanks de kano in voor een tocht door de binnenvaart van Schouwen-Duiveland. Ver slag van zeven pittige kilometers. door Ellen Jobse foto's Dirk-Jan Gjeltema inks, rechts, links, rechts. Eindelijk hebben we de slag te pakken. Koerste onze rode tweepersoonskajak de eerste kilometer nog constant het riet in, inmiddels weten we hoe we hem moeten temmen. Toch blijft het hard werken. De stevige zijwind stuurt de kajak naar de linkerkant van de vaart, terwijl wij proberen de tip van eigenaar Stefan Boots - zoveel mogelijk rechts blijven - op te volgen. Een goed ad vies, want in de luwte van het riet ben je de ergste wind kwijt. Het tegen de stroom in-peddelen vergt echter zoveel aandacht dat ik soms vergeet om mij heen te kijken. Zonde, want er groeit en bloeit van al les in en rond het brakke water in de binnenvaart. De mengeling van zoet en zout water in de vaart ont staat door een combinatie van het nabijgelegen zoute Grevelingenmeer en overtollig regenwater dat boeren er lozen. Echt zwemwater is het niet. Er stijgt een scherpe geur op uit de vaart en de bruingroene kleur doet een beetje aan slootwater denken. Toch is het op sommige plaatsen zo helder dat je de bodem kunt zien. Er lijkt niets in het water te leven, maar schijn bedriegt. „Er zitten hier palingen", vertelt Stefan la ter. „Aan de palen, die je regelmatig uit het water ziet steken, zitten fuiken vast. Als je je peddel recht naar beneden zou steken, kun je de fuik voelen." Heel diep is de binnenvaart niet. In het midden van de vaart, op het diepste punt, staat het -water gemiddeld ruim anderhalve meter hoog. Niet verwonderlijk dat we af en toe de bodem raken met onze peddels. Erg druk is het deze middag niet. Het enige levende wezen dat we zien is een eend, die luid snaterend wegvliegt als wij per ongeluk zijn schuilplaats in het riet binnenvaren. Volgens Stefan is dat ook wel eens anders. „Vanmorgen was er bijvoorbeeld een groep. Dan kom je tijdens je tocht regelmatig anderen te gen." Het zijn meestal toeristen die kano's huren. „Met dit soort weer kunnen die mensen niet naar het strand, maar ze willen wel graag iets buiten onderne men. Dit is dan leuk om te doen, omdat ze zo toch iets van de omgeving zien. Sommigen nemen hun ei gen kano mee, dat mag natuurlijk ook." Op dit-moment is de kanotocht van Den Osse naar Ellemeet de enige optie, maar Stefan zou de keuzemo gelijkheid graag vergroten met een tweede route van Den Osse naar Zierikzee. „Dat is nu niet mogelijk door de diepgang van het water. Je komt niet onder PASPOORT Naam: Jos (42), Angelique (37) en Yannick (10 maanden) Schuren. Woonplaats: Nuth. Gespot: camping de Vogel in Hengstdijk, door Jessie Scheele Zomer of winter. Weer of geen weer. Het hele jaar door is de familie Schu- 7 ren op camping De Vogel te vinden. Om de twee a drie weken reizen ze in het weekend naar Zeeuws-Vlaanderen om hun familie en vrienden te bezoeken. Maar nu zijn ze hier drie weken lang op 'va kantie'. Naast de gebruikelijke bezoekjes is er dus ook tijd genoeg om er met het gezin op uit te gaan. Het is nog even wachten op de twee oudste zoons van Angelique. Die zijn nu nog in Limburg, maar komen dit weekend naar Hengstdijk. Deze week staan de (pret)parken Plopsaland en Neeltje Jans op het programma. Eerder deze week werden er al bezoekjes gebracht aan speelgelegenheden Pierewiet in Nieuw- vliet en Het Kreekeitje in Eede. Maar wat te doen als het regent? „Bij slech ter weer zoeken we indoor-speeltuinen op. Alleen... die zijn er in Zeeland niet zo veel. En heel bijzonder zijn ze ook niet. Wat dat betreft zijn wij wel verwend hoor. Kinder- stad Heerlen, een gigantisch speelparadijs, afleveringen van Zomergasten op www.pzc.nl/zomer' Het bewaartonnetje voor kostbaarheden en versnaperingen. Help! We gaan achteruit! 'Lees eerdere Jos, Angelique en Yannick Schuren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 64