binnenland 15 Zaak-Peters raakt GroenLinks Cruise Dubai... met stip! y v.a. stipreizen.nl herdacht Verdachte explosie flat opgepakt Schietpartij: politie schiet verdachte neer Pop Victor helpt met verkeerscampagne Brandweer bevrijdt man uit zandberg Gevangene ontsnapt uit De Kruisberg 18-jarige opgepakt na oproepen tot rellen Meerdere dieven van metalen gepakt maandag 15 augustus 2011 5raW8SS888^5Sm8Ea»*3aa De kranslegging, ter nagedachtenis aan de oorlogsslachtoffers in voormalig Nederlands-lndië, is ieder jaar een dag voor de herdenking van de Japanse capitulatie op 15 augustus 1945. Zo'n 100.000 Nederlanders zaten in de oorlog vast. foto Valerie Kuypers/ANP Dagelijks het nieuws in twee minuten videojoumaal Gedurende de zomer op maandag t/m vrijdag om 12.00 en 20.00 uur. www.z2.nl den haag - In de wekelijkse pei ling van Maurice de Hond daalt GroenLinks een zetel, van negen naar acht zetels. Volgens de opinie peiler voelt de pattij de ophef van de afgelopen tijd rond het Tweede Kamerlid Mariko Peters. Ook de VVD en SGP leveren een zetel in. De WD zou daardoor op 31 zetels uitkomen, in plaats van de 32 van een week eerder. De SGP gaat terug van 3 naar 2. PvdA en D66 groeien wel in deze pei ling. De PvdA met 2 zetels van 17 naar 19 en D66 gaat van 15 naar 16 zetels. Frank Poorthuis, hoofdredacteur van HP/De Tijd, zei zaterdag dat het onderzoek van het ministerie van Buitenlandse Zaken naar Ka merlid Mariko Peters haar on schuld niet heeft aangetoond. „Niets van wat wij hebben geschre ven, is weerlegd door Buitenland se Zaken." Poorthuis benadrukt dat zijn week blad niet de intentie had Peters ten val te brengen. „Wij hebben twee zaken aan de kaak gesteld; het feit dat ze betrokken was bij de ontvoering van drie kinderen van haar partner en het overtre den van de gedragscode voor diplo maten." Over die ontvoering rept niemand meer, aldus de hoofdredacteur. „En Buitenlandse Zaken zegt wel dat Peters zich niet oneigenlijk heeft laten beïnvloeden bij het ad vies over een subsidie, maar ze heeft wel de gedragscode overtre den. Dat geeft ze zelf ook toe." HP/De Tijd kwam vorige week naar buiten met het verhaal dat Pe ters betrokken zou zijn bij de ont voering van de drie minderjarige kinderen. Ook meldde het weekblad dat het Tweede Kamerlid in het verleden met een dubbele pet zou hebben gehandeld toen ze, als diplomaat op de Nederlandse ambassade in de Afghaanse hoofdstad Kabul, haar toenmalige minnaar en huidi ge partner subsidie gaf voor een project van hem. Het ministerie deed hierop onder zoek. Vrijdag maakte het bekend dat er geen stappen tegen Peters worden ondernomen. De politica verklaarde zelf dat ze integer heeft gehandeld. Ze ont kende de aantijgingen over een ontvoering. Vereniging Gedupeerden Eco Brasil in liquidatie. Bovengenoemde rechtspersoon is ontbonden door het besluit van de algemene ledenvergadering d.d. 10 april 2008 per diezelfde datum. De rekening en ver antwoording liggen ter inzage voor eenieder tot twee maanden na heden ten kantore van het handelsregister van de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Middelburg en ten kantore van Vereniging Gedupeerden Eco Brasil, Burg. Stemerdinglaan 34, 4388 AB te Oost-Souburg. De vereffenaar(s) emmen - De politie heeft gistermid dag een 44-jarige man zonder vas te woon- of verblijfplaats aange houden bij de flat in Emmen waar gisterochtend een explosie plaats vond. De man is aangehouden op verdenking van het veroorzaken van de ontploffing en voor bedrei ging, zo zei een politiewoordvoer ster gisteravond. Volgens flatbewoners was de ont ploffing een wraakactie. De man veroorzaakte volgens de buurt al veel langer overlast en zou bij de politie zijn aangegeven voor illega le praktijken. De man zou twee gasflessen leeg hebben laten lopen in zijn berging en de ontploffing hebben veroor zaakt. De politie wil het verhaal niet be vestigen. Sporenonderzoek heeft wel uitgewezen dat er doelbewust een explosie is veroorzaakt in de berging van de man die flatbewo ners aanwijzen als verdachte. Emirates Garuda Indonesia 998 Prijzen p p. o.b.» 2 pers per lamer excL CjUmileilenfoods/reserveringskoslen. De kortingen ajn reeds vtrwerkl in de prijs. Druklonten en j ROTTERDAM De politie heeft gisteravond in Rot terdam een man neergeschoten die kort daarvoor betrokken was bij een schietpartij. De verdachte is in de borst geraakt, zo liet de politie weten. De schietpartij had plaats in de deelgemeente Charlois. De poli tie schoot de man neer in de nabur- ge deelgemeente Feijenoord. Het is niet duidelijk of de man in levens gevaar verkeert. DOETINCHEM Univé en Veilig Verkeer Nederland (WN) roepen vandaag de hulp in van pop Victor Veilig voor de cam pagne 'De scholen zijn weer begon nen'. Bij een druk kruispunt in Doetinchem staan 50 kunststof poppen van circa 80 centimeter hoog met een vlaggetje in de hand. Jaarlijks vallen er onder kinderen die op weg zijn van en naar school 35 doden en ruim 600 gewonden. ARCEN De brandweer heeft zaterdagmid dag in Arcen (gemeente Venlo) een man gered uit de kuil die hij aan het graven was, en die was inge stort. Het slachtoffer werd uitgegra ven en gereanimeerd en met spoed naar het ziekenhuis gebracht. De man had de wanden van de kuil ge stut met damwandprofielen. Een van de wanden begaf het toen hij in de kuil bezig was. DOETINCHEM Een 32-jarige gedetineerde is zater dagmiddag ontsnapt uit De Kruis berg in Doetinchem. De crimineel wist uit het gebouw weg te komen en zwom via de gracht naast de in richting weg. De man is Onder meer herkenbaar aan tatoeages in zijn gezicht en sluik haar. Hij is voor zover bekend niet gewapend, 'maar kan wel onberekenbaar zijn', aldus de politie. ROTTERDAM De politie heeft zaterdag een 18-ja- rige Rotterdammer opgepakt voor opruiing. De jongen had afgelopen week via zijn Blackberry en op Twitter opgeroepen tot rellen in Rotterdam. De politie sluit meerde re aanhoudingen niet uit. Over de inhoud van de ping-berichten die de verdachte via zijn Blackberry verzond en zijn tweets wil de poli tie niets zeggen. HAARLEM De politie heeft afgelopen week end in de regio Haarlem meerdere metaaldieven aangehouden. In Bloemendaal werden twee koper- dieven opgepakt in een auto waar van de kofferbak tot de rand toe ge vuld was met van een bouwterrein gestolen koperen kabels. In Hoofd dorp wilden drie mannen plakken lood meenemen die klaar lagen voor werk aan een hoteldak.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 5