301 sport Arsenal-fans willen prijzen Hoek trekt aan langste e Winnaar JUBILEUMDUEL BORSELE SLOEPOORT CUP Zeeuws-Vlamingen oppermacht maandag 15 augustus 2011 door Wilber Hack OEN BOSCH - Door het op handen zijnde vertrek van Fabregas en Nas- ri lijkt coach Arsène Wenger op nieuw een Arsenal-project niet af te kunnen maken. Vorig jaar vorm de het St. James' Park in Newcast le het decor voor een van de meest spectaculaire ontsnappin gen in het Engelse voetbal. New castle United kwam tegen Arsenal na een 4-0-achterstand terug tot een 4-4 gelijkspel. Het was een streep door de rekening van de Londense club, die daarmee z'n laatste kansen op het kampioen schap verspeelde. Afgelopen zaterdag volgde er bij de reprise een uiterst slappe ont moeting. Het 'boring Arsenal' uit de jaren negentig leek weer even terug bij het o-o-gelijkspel. De ploeg legde een enorm gebrek aan creativiteit bloot. Dat was niet zo verwonderlijk. Zo wel Newcastle als Arsenal zijn be roofd of dreigen beroofd te wor den van hun smaakmakers. Coach Arsène Wenger van de Londense club deed geen beroep op Cesc Fa bregas en Samir Nasri die op weg zijn naar verbintenissen met res pectievelijk Barcelona en Manches ter City. Twitterverkeer zorgde voor de no dige opwinding in de aanloop naar het treffen. De Barcelona-spe- lers Puyol en Piqué heetten hun nieuwe ploegmakker Fabregas al van harte welkom. Fabregas zou vandaag in Barcelona gepresen teerd worden. Volgens Wenger is het zover nog niet, al is de verwachting dat Barce lona uiteindelijk wel bereid zal zijn veertig miljoen euro voor de middenvelder over te maken. Zon der Fabregas en Nasri ontbrak het Arsenal aan ideeën. Daar kwam de blessure van de getalenteerde mid denvelder Jack Wilshere nog eens bij. Toch hoefde Wenger zich am per over het gebrek aan kwaliteit uit te spreken. Bij vertrek van Fabregas en Nasri heeft Arsenal een nieuwe kwali teitsimpuls nodig. De eigen aan hang van club gaat niet meer ak koord met de uitleg van Wenger dat 'iedereen vervangbaar' is. Wenger dekte zich met de komst van Gervinho, de 19-jarige Costari- caan Joel Campell en het 18-jarige talent Alex Oxlade Chamberlain enigszins in tegen het vertrek van twee van zijn grote vedetten. Dat duidt erop dat de Franse coach weer een nieuwe ploeg wil kne den die op kan gaan voor de stijl- prijs en dus tijd nodig heeft. De fans van Arsenal lieten in de aan loop naar de competitie duidelijk merken dat ze geen boodschap hebben aan het zoveelste 'project'. Na vijf jaar willen ze weer eens een echte prijs zien. Wenger verafschuwt het echter om grote bedragen voor voetbal lers neer te tellen. In het rijtje met clubs in de Premier League die de afgelopen vijf jaar transferverlie- zen leden komt Arsenal niet voor. Daar is de coach best trots op. Hij hekelt het gedrag van clubs als Chelsea en Manchester City. Die laatste club verloor 271 miljoen eu ro op de spelersmarkt. Dat leverde welgeteld één prijs op, de FA-cup. Maar de druk is zo groot dat Wen ger zijn principes moet verlooche nen. Een overwinning op Newcast le had wat rust gebracht. Dat zat er echter niet in. Een kopbal van aanvoerder Robin van Persie werd van de lijn ge haald. Veel meer kansen kreeg de ploeg niet. BUITENLANDS MWÊ BELGIE AA Gent - Standard Luik 3-1, Club Brugge - OH Leuven 1-0, RC Genk - Zulte-Waregem 2-2, Germinal Beerschot - Westerlo 3-1, KV Kortrijk - Cercle-Brugge 2-0, RAEC Bergen - Sint Truiden 4-2, SC Lokeren - Anderlecht 0-1, KV Mechelen - Lierse SK 2-1 Club Brugge 3-7 Germinal B. 3-4 Anderlecht Standard Luik KV Mechelen KV Kortrijk Zulte-W. RC Genk RAEC Bergen 3 - 6 Cercle Brugge 3 - 6 AA Gent 3-6 OH Leuven 3- 5 Lierse SK 3- 5 Sint Truiden 3 - 5 SC Lokeren 3 - 4 Westerlo 3- 4 3- 4 3- 3 3- 2 3- 1 3- 1 3- 1 Bolton W 1 - 3 Fulham 1- 1 Manchester U 1 - 3 Newcastle U 1- 1 Wolverhampton 1 - 3- Stoke City 1 - 1 Liverpool 1 - 1 Everton 0- 0 Sunderland 1 - 1 Manchester C 0- 0 Norwich C 1 - 1 Tottenham H 0- 0 Wigan Athletic 1 - 1 Swansea City 0- 0 Arsenal 1 - 1 Blackburn R 1- 0 Aston Villa 1 - 1 WBA 1- 0 Chelsea 1 - 1 QPR 1- 0 DUITSLAND FC Schalke 04 - FC Koln 5-1, Hamburger SV - Hertha BSC 2-2, FC Nurnberg - Hannover 96 1 -2, SC Freiburg - FSV Mainz 05 1-2,1899 Hof- fenheim - Borussia Dortmund 1-0, VFL Wolfs burg - Bayern Munchen 0-1, Borussia Mon- chengladbach - VfB Stuttgart 1-1, FC Kaiser- slautern - FC Augsburg 1 -1Bayer Leverkusen - W. Bremen 1 -0 FSV Mainz 05 2 Hannover 96 2 VfB Stuttgart 2 Borussia MG 2 VFL Wolfsburg 2 FC Schalke 04 2 Bor. Dortmund 2 Werder Br. 2 FC Nurnberg 2 6 Hoffenheim 6 Bayern M. 4 B. Leverkusen 4 FC Augsburg 3 SC Freiburg 3 Hertha BSC 3 Hamburger SV 3 Kaiserslautern 2 - 1 3 FC Koln 2- 0 2- 3 2- 3 2- 3 2- 2 2- 1 2- 1 2- 1 Setubal 1 - 3 Nacional 1 - 1 FC Porto I - 3 CD Feirense 1 - 1 Sporting PI 1 - 1 Benfica 1 - 1 SC Olhanense 1-1 Gil Vicente 1 - 1 Beira Mar 1 - 1 Uniao de Leiria 0 - 0 Maritimo 1 - 1 Academica 0 - 0 Rio Ave I - 1 Guimaraes 1 - 0 Braga 1 - 1 Pacos de F 1 - 0 ENGELAND Blackburn Rovers - Wolverhampton Wanderers 1-2, Wigan Athletic - Norwich City 1-1, Ful- ham - Aston Villa 0-0, Liverpool - Sunderland 1-1, Queens Park Rangers - Bolton Wanderers 0-4, Tottenham Hotspur - Everton afg, New castle United - Arsenal 0-0, Stoke City - Chel sea 0-0, West Bromwich Albion - Manchester United 1-2 De Zeeuwse top in het voetbal is niet al te breed. Dat bleek zater dag overduidelijk in het oefenduel tussen Hoek en VC Vlis- singen (eindstand 2-0) ter ere van het 25-jarig jubileum van de Borse- le Sloepoort Cup in Nieuwdorp. Onder anderen Joan van Belzen, Thomas Ragut, Björn Langeveld, Arjan Human en Hoessein Bou- zambou van VC Vlissingen heb ben een verleden bij Hoek. Omge keerd geldt dit voor spelers zoals Raymond Wolff en Lionel Lord, die aan de kant bleef vanwege een blessure. Er stond dus meer op het spel dan zo maar een wedstrijdje om de vorm van de dag te testen. „Veel van de jongens bij Vlissin gen zijn vrienden van me", zei Hoek-aanvaller Wolff. „Dan doe je er natuurlijk een schepje boven op." Arjan Human, spits bij VC Vlissingen: „Het is een prestige- strijd. Die wil je nooit verliezen." Het ging er behoorlijk fel aan toe. Het ambitieuze VC Vlissingen - dat nieuwkomers als Bouzambou, Human en Joey van der Zweep verwelkomde - koestert titelaspira- ties in de eerste klasse zondag, maar was duidelijk de mindere van het naar de zaterdag-hoofd klasse gedegradeerde Hoek. Al voor rust hadden de Zeeuws-Vla mingen de genadeklap moeten uit delen aan de Walchenaren. Zó slaagde Regilio Pinas er tot twee keer toe niet in VC Vlissingen-goa- lie Van Belzen in kansrijke positie te verschalken. Pinas knalde de bal nog een keer op de paal, terwijl ook het vizier bij Jari Vyaene enkele malen niet geheel scherp stond. Die fases in de wedstrijd toonden wederom aan dat Hoek nog wel een spits kan gebruiken. Vlissingen stond erbij en keek er naar. De ploeg toonde zich weinig balvast en had moeite met het vroege storen van Hoek. Ook het doordekken liep niet naar wens. Daardoor vond Hoek relatief een voudig de vrije man en kon de for matie van trainer Ruud Pennings naar hartenlust opbouwen via de flanken. „Het is duidelijk waar we nog aan moeten werken", vertelde Human. „Er zit veel kwaliteit in de groep. Als het basiselftal er op een gege ven moment staat, komt het er wel uit." VC Vlissingen paste liefst 5 f 4 -_SV-y .'-i-T Hoek-middenvelder Guillaume Clinckemaillie (links) probeert op de been te blijve zeven wissels toe. Human kon zich voorstellen dat veel mensen liever de sterkste ploeg hadden zien spelen. „Zeker in een toch wel beladen wedstrijd als deze. Maar in de voorbereiding wil je ook iedereen aan het werk zien. En hoe je het ook wendt of keert, het gaat toch om de competitie en de beker. Dan moeten we er staan." Na rust herpakte Vlissingen zich PORTUGAL Rio Ave - Braga 0-0, Sporting Portugal - SC Ol- hanense 1-1, Maritimo - Beira Mar 0-0, CD Fei- rense - Nacional 0-0, Vitoria Setubal - Pacos de Ferreira 2-1, Guimares - FC Porto 0-1 SCHOTLAND Inverness CT - Glasgow Rangers 0-2, Celtic - Dundee United 5-1, Heart of Midlothian - Ab erdeen 3-0, St. Johnstone - Dunfermline Athle tic 0-1, St. Mirren - Motherwell 0-1, Kilmar nock - Hibernian 4-1 Motherwell 4-10 Dundee United 4-5 Celtic 3 - 9 Heart of M 4-4 Glasgow Rs 3-7 Hibernian 3 - 3 Kilmarnock 3-5 St. Johnstone 3 - 1 Dunfermline 3 - 5 Aberdeen 4 - 1 St. Mirren 4 - 5 Inverness CT 4-1 enigszins en was het duel meer in evenwicht. Toch pakte Hoek ver diend de 2-o-zege. Tien minuten voor tijd schoot Ferry Alfons raak vanaf elf meter. Die strafschop werd handig versierd door Vyae ne. In de 88e minuut rondde Wolff een fraaie combinatie over links met Vyaene en Guillaume Clinckemaillie af. Vooral Wolff, na de rust ingeval len, had reden tot juichen. De aan- Trainer Gérard de Nooijer (rechts) met een deel van zijn selectie. foto Willem Mieras ^,J\ door René van Stee NIEUWDORP - Als hoogstspelende ploeg was zondag-eersteklasser Goes het zaterdag aan zijn stand verplicht om de 25e Borsele Sloepoort Cup op zijn naam te schrijven. Die missie vol bracht het elftal van trainer Gérard de Nooijer in Nieuwdorp zonder veel problemen. Via een 3-o-zege op Patrijzen, waarmee Goes revanche nam op de 2-0-nederlaag enkele da gen eerder in de poule, 0-0 tegen zo wel Oostkapelle als Zeelandia Middel burg en een 2-1-zege op RCS eindig de de toernooiwinnaar net als Oost kapelle op acht punten. Het betere doelsaldo van Goes gaf de doorslag. Echt in zijn nopjes met de eindzege toonde De Nooijer zich niet. „Daar-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 52