sport 129 vastigheden Spanjaard Lopez steelt de show op dressuurwedstrijd in Nieuwland Domburg wint bij Serooskerke Mitchar Moens laat tennistitel Middelburg door vingers glippen Jacco de Gast terug naar Dinteloord maandag 15 augustus 2011 Kloetinge kan niet meer beschikken over Jacco de Gast. De linkermiddenvelder, die overkwam van Dinteloord, kan vanwege een studie niet meer voldoende tijd vrij maken voor de trainingen van Kloetinge. In goed onderling overleg heeft hij daarom besloten terug te keren naar zijn oude vereniging. Hij deed het hel erg goed in de voorbereiding", zei trainer Cees Houtepen zaterdag. door Jan Dagevos KLOETINGE - Hoe sterk is Feye noord Ai? Die vraag hield de ge moederen zaterdagmiddag voor aanvang van de oefenwedstrijd te gen hoofdklasser Kloetinge menig een bezig. „Ik ben benieuwd of Feyenoord Ai het fysiek allemaal aankan", vroeg een bestuurslid van de thuisclub zich zelfs af Het antwoord kwam niet veel later. De Rotterdamse ploeg bleek uit elf sterke knapen te bestaan die Kloe tinge met duidelijke cijfers over de knie legden: 1-5. „Dit is de top van Nederland", sprak trainer Cees Houtepen van Kloetinge later vol bewondering. „Het is een ploeg die misschien wel topklassewaardig is." Daar was niets mee miszegd. Tech nisch, tactisch en fysiek was Feye noord Ar prima onderlegd. Mooie driehoekjes, prachtige crosspasses, individuele hoogstandjes, een hoog tempo, de Rotterdamse ploeg was zeker in de eerste 25 mi nuten een lust voor het oog. Na ze ven minuten werd het centrum van Kloetinge zoek gespeeld en fungeerde Tonny Trindade de Vil- hena als eindstation. Nadat spits Aness Achabar de paal had ge raakt, zorgde Elvis Manu in de 25e minuut voor 0-2. Kloetinge was tot dan toe nog nau welijks in het stuk voorgekomen. „We moeten in voetballend op zicht nog wennen aan elkaar", er kende trainer Houtepen later. Dat heeft alles te maken met een iet wat moeizame voorbereiding tot nu toe. Kloetinge is bijna drie we ken aan de gang, maar vakanties en blessures maken de aanloop naar de competitie lastig. „Sinds af gelopen woensdag zijn we redelijk compleet", stelde Houtepen. „Daarvoor hadden we met vakan ties te maken. Vervelend. In mijn tijd zorgde dat je op vakantie was geweest als de voorbereiding be gon, maar dat is tegenwoordig niet meer het geval." Wat het karwei van Houtepen er bij Kloetinge ook niet makkelijker op maakt, zijn de blessuregevallen. Josimar Pattinama kreeg op 1 juli bij een onbenullig voorval een glas scherf in zijn been, net boven zijn enkel. De wond werd gehecht, maar wilde in eerste instantie niet goed helen. Komende week hoopt de spits weer bij de groep aan te sluiten. Linksback Maarten van Rosevelt werd twee weken gele den in zijn auto aangereden en liep daarbij een hersenschudding op. De vraag is of hij het begin van de competitie haalt. Corné Schil- peroort werd zaterdag uit voorzorg aan de kant gehouden, omdat hij last had van een kwetsuur in het bovenbeen. Wat dat betreft kwam het duel met Feyenoord Al niet gelegen, maar Houtepen wilde daar niet aan. „Ik wilde weten waar we nu zouden staan", zei hij. De conclu sie was duidelijk. Er wacht Kloetin ge de komende drie weken nog veel werk. „Conditioneel zit het wel snor, maar de opbouw van achteruit moet beter, wat gedurf der." Van John Schot ging zaterdag nog de meeste dreiging uit. Hij zorgde op slag van rust uit een strafschop (de keeper van Feyenoord had Mark Schuit getorpedeerd) voor 1-2 en had in de 72e minuut de ge lijkmaker op de schoen. De Thole- naar schoot echter op de benen van de uitkomende doelman. Uit de daaropvolgende uitbraak zorg de Elvis Manu voor r-3. In de slot fase liep Feyenoord nog uit tot 1-5 via doelpunten van invaller Jon-Joost Cornelissens en Joey Sleegers. door Lucien Roelandt NIEUW- EN SINT JOOSLAND - De Spanjaard Severn Jurado Lopez stal gisteren op de Sub Top dres suurwedstrijd bij Stal de Kroo in Nieuw- en Sint Joosland de show met de ruin Don Jeroen. De voor Hengstenhouderij Van Olst uit Den Hout rijdende ruiter reed de expressief bewegende Don Ru- to-zoon met 67,37 procent naar de zege. Jeroen Okkema eiste met Flem- mingh-zoon Kostendrukkers Tops-Field de tweede stek voor zich op. De combinatie uit Sint Willebrord onderstreepte met de score van 66,32 procent het hoge niveau van de wedstrijd. Jeanine Nieuwenhuis reed de met veel af druk door de baan gaande Rubi- quil-dochter TDN's Truemanda 63,55 procent naar een verdienste lijke vijfde stek. Jeroen Okkema had ook voor het ZZ-zwaar met de vosmerrie Top's Zoe een belangrijke troef onder het zadel. In de warmloopronde stuurde de Brabander de met fraaie basisgangen begaafde Ne- gro-dochter met 65,57 procent naar een overtuigende zege. Hij bleef Annemieke Buizer uit Nieu- werkerk aan de IJssel met de de Dommerschlag-dochter Be Fair ruim twee procent voor. Ook in de herkansing toonde Ok kema zich met de vosmerrie met 65,43 procent de beste. Lisa Bitter was met de ruin Ruby's Tyler de beste Zeeuwse combinatie. De amazone uit Goes reed de Rubi- quil-zoon met 61,68 procent naar een verdienstelijke vierde plaats. Na haar heupoperatie lijkt Mieke Evertse met de ruin VS Vasco de draad met succes weer op te pak ken. De" amazone uit Heikenszand eindigde met de Gribaldi-zoon in de eerste proef van ZZ-licht met 63,86 procent op de tweede plaats. De overwinning ging naar de Bra bantse Karin Nijvelt met Blauw- hoeve's Undercover. De amazone uit Hoeven reed de mooi bergop waarts gaande - eveneens - Gribal- di-Zoon naar 66,29 procent. In de herkansing staakte de teller van de jury voor Evertse met VS Vasco op 62,14 procent. Die score bleek later goed voor de vierde stek. De overwinning werd een prooi voor Maike Wiebelitz met de ruin Warendorf De amazone uit Mon ster reed de met veel afdruk en souplesse door de baan gaande Skydancer-zoon met 65,61 procent naar het oranje erelint. Jurylid Mar- go Bosch: „Mieke vormt met Vas co een leuke combinatie. Ze reed een fijne proef De ruin toont veel lengtebuiging en kan geweldig be wegen, maar de afwerking van de proef kan nog iets beter. De pi rouette was bijvoorbeeld wat groot. Ook de verzameling en ver ruiming is nog niet helemaal top." door Klaas Verspoor MIDDELBURG - Derdeklasser Dom burg klopte zaterdagavond Seroos kerke, dat een klasse hoger speelt, met 2-1. Hetzelfde gold voor VCK, dat SSV'65 met 3-2 terugwees. Rui me oefenzeges waren er verder voor Arnemuiden en MZVC. Serooskerke - Domburg 1-2: De wedstrijd begon nog goed voor Serooskerke want via Marlo Janis- se kwam de thuisploeg op 1-0. Een slecht ingeschoten strafschop van Alex de Visser werd vervolgens ge keerd door Domburg-goalie Jacco Leijdekkers. Voor rust zorgde San- der Willemse voor de Domburgse gelijkmaker. Richard Koops zorgde er in de tweede helft met een stift je voor dat Domburg er met de winst vandoor ging. Arnemuiden - Stellendam 6-0: Arnemuiden bleek een paar maat jes te groot voor de Stellendam, dat vorig seizoen degradeerde uit de derde klasse. Marinus Baas opende uit een strafschop de score en door twee goals van Mark van Haneghem leidde Arnemuiden bij rust al bij 3-0. Trainer Marco Groe- neveld zag Van Haneghem na rust ook de 4-0 scoren. Met zijn twee de treffer tilde Baas de stand naar 5-0 en na een vlotlopende aanval bepaalde Leon van Belzen II de eindstand op 6-0. VCK - SSV'65 3"2: Het meeste bal bezit en het beste van het spel was voor SSV'65, maar derdeklasser VCK bleek vooral effectiever in de afronding. Erik Goudt opende uit een vrije trap de score en nog voor rust kopte Stefan Wielemaker zijn ploeg naar de 2-0. Dennis Weijers bracht de Goese tweedeklasser in de tweede helft terug tot 2-1, maar uit een corner kopte Richard Dek VCK naar 3-1. In de slotseconden van de wedstrijd maakte Pim Bruins er nog 3-2 van. WIK'57 - MZVC 0-9: „Het was zeer éénzijdig, maar voor mij was het toch wel een nuttige oefenwed strijd", reageerde MZVC-trainer Stéphane Cépèro op de ruime ze ge. Er zat een enorm krachtsver schil tussen de twee vierdeklas sers. Bij rust leidde MZVC al met 0-6. Patrick Joossens (3x), Meivin Caljouw (3x), Alexander Bom (2x) en Wouter de Vries verzorgden de treffers. MZC'n-Walcheren 2-3: Voor rust kwam de zondagvierdeklasser door een goal van Sven Zuidgeest op 0-1. Fred Compeer maakte er na rust 0-2 van en via Tim Schalk wijk liep Walcheren zelfs uit naar 0-3. Pas daarna deed MZC'11 nog wat terug. Frank van der Helm scoorde met het hoofd de 1-3. De 2-3 was omstreden. Uit een corner van MZC'11 belandde de bal in de ogen van de scheidsrechter via een Walcheren-speler even over de doellijn. Ondanks Walcherse pro testen werd de goal toegewezen. door Sven Bakker MIDDELBURG - Mitchar Moens is er op tennisclub MLTC niet in ge slaagd het Drukkerij Verhage MLTC-tennistoernooi te winnen. Moens (19) won in de 4-fmaIe van het enkelspel weliswaar de eerste set met 6-3 van de drie jaar oudere Jermo Stoel, maar hij kon zijn spel niet doorzetten in de tweede en derde set. Daarin won Stoel met 6-3 en 6-2. Voor een eindstrijd in de 4-catego- rie was de finale van een matig ge halte. Beide spelers maakten veel onnodige fouten en weinig mooie punten. Vlissinger Moens zei na af loop dan ook dat hij de hele wed strijd niet lekker had gespeeld. In de eerste set bleek hij in de slagen wisselingen vaak over de langste adem te beschikken, maar versloeg hij zich gaandeweg op het lage tempo van Overzandenaar Stoel. In de derde set deed Moens nog een ultieme poging door het spel van Stoel heen te komen, maar de winst zat er eigenlijk nooit echt meer in. „Ik kon helaas niet het ni veau halen wat ik in de trainingen wel haal. Daar baal ik wel van", zei Moens, voor wie het zijn eerste fi nale in de 4-categorie was. Meer succes had Moens in de vijf de categorie van het dubbelspel, want daarin was hij samen met Bas Felius de beste. Het Vlissingse duo, dat vorige week ook al de ti tel pakte bij het Schuitema Make laars Open Scheldetoernooi, won in de halve finale in drie sets van Ramon de Jong en Bas de Nooijer (5-7 6-2 6-3). Zij kregen de finale- winst in de schoot geworpen dank zij een walk-over tegen Wouter La- brujère en Mark de Waal. Voor Felius was het gisteren sowie so een goede dag, want hij won ook de titel in het enkelspel. In de 5-finale was Felius in drie sets de meerdere van Michiel Wisse. Het werd 6-41-6 en 6-3. Kimberly Goudt was de gevierde speelster bij de vrouwen dankzij haar eindzeges in het enkel- en dubbelspel in de vierde categorie. De 25-jarige inwoonster van Arne muiden kreeg in het enkelspel een walk-over van Kim de Nooijer. In de dubbel was er samen met Anne ke Hoogesteger een 6-2 6-o-zege op Patricia Heil en Monique Ver hoef In de 5-categorie van het gemengd- dubbelspel waren Roos Slagboom en Rudy de besten, met name dankzij de gewonnen tiebreak in de eerste set tegen Eline de Water en Jeroen Albregtse. Het werd uit eindelijk 7-6 6-2 voor Slagboom en De Vroe. Voor MLTC-speelster Mitchar Moens (links) verloor in Middelburg de 5-finale van Jermo Stoel. foto Ruben Oreel Slagboom was het haar dertiende wedstrijd in het toernooi, omdat zij in drie categorieën actief was. In het enkelspel 5 moest ze genoe gen nemen met de tweede plaats achter Olette Luitwieler, maar het dubbelspel 5 betekende haar twee de titel. Samen met Suzanne Wo- hrmann won zij in een thriller van De Schelde-speelsters Eileen Deijnen en Simone ten Hacken. De wedstrijd ging pas in de tie break (7-3) van de derde set naar de winnaressen: 7-5 1-6 en 7-6.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 51