41 binnenland T©©S 'Missie Kunduz is puinhoop' Nazomeren in ITALIË Vrouw week lang ontvoerd Opnieuw schoten op snelweg bij Rotterdam PAUL KUSTERS 4 z Politie haalt ambulanceklever van de A7 Handelaar postzegels zat vast in Korea KRAS,NL BOEK ONLINE of bel 0900-9697 i5cPm maandag 15 augustus 2011 ROTTERDAM - De politie heeft in de nacht van zaterdag op zondag een 30-jarige vrouw bevrijd die ruim een week lang was vastge houden op een plezierjacht dat was afgemeerd in de Rotterdamse Kreeksehaven. Haar 39-jarige ex-partner is we gens de ontvoering aangehouden, meldde de politie. De vrouw zat sinds vrijdag 5 augus tus vast. Ze had in de loop van de week haar familie gebeld. Ze kon niet vertellen waar ze was. Ze wist al leen te vertellen dat ze op een boot zat en uitzicht had op sta dion De Kuip. De familie riep afgelopen zaterdag de hulp in van de politie, die haar na uitgebreid onderzoek vond. De doodsbange vrouw, die ook was mishandeld, bleek te zitten op op een plezierjacht van de werkge ver van de ontvoerder. De werkge ver wist van niks. De politie heeft de vrouw nog niet uitgebreid kunnen horen. Het is niet duidelijk hoe haar relatie met de man was toen de ontvoering be gon. LOGISTIEK Deel materieel nog niet aanwezig Oorlogsslachtoffers Nederlands-lndië DEN HAAG - Nederlandse militairen die deelnemen aan de politietrai- ningsmissie in Kunduz noemen de operatie een logistieke puin hoop. Dat heeft de NOS gisteren gemeld op basis van e-mails van militairen. De militairen die begin juli in Kun duz aankwamen, zijn gefrustreerd omdat ze er al zes weken zitten en nog niets kunnen doen. Een groot deel van het materieel zou nog niet zijn aangekomen en er zijn nog maar twee van de twintig tol ken aanwezig die nodig zijn voor de opleiding van Afghaanse agen ten. Begin vorige week meldde De Telegraaf al een soortgelijk ver haal. Een deel van de 350 Neder landse militairen irrde Afghaanse provincie Kunduz zou zich verve len omdat nog gewacht wordt op materieel. Militairen zouden hun tijd doden met lezen, studeren en films kijken.Gisteren maakte het ministerie van Defensie juist be kend dat Nederlandse politietrai- ners gisteren voor het eerst zelf standig hebben gepatrouilleerd in Kunduz, de hoofdstad van de ge lijknamige provincie. Het ministe rie stelde verder dat de Nederlan ders zich de afgelopen weken in Kunduz voorbereidden op hun taak, het trainen van Afghaanse agenten. Zo werd onder meer geoefend met Duitse militairen om er zeker van te zijn dat de Nederlanders in geval van nood op hen kunnen re kenen. Ook werden procedures met de Amerikanen doorgeno men. De leiding van de politietrai- ningsmissie voerde gesprekken met vertegenwoordigers van on der meer de Afghaanse autoritei ten over de wijze waarop de mis sie wordt uitgevoerd. De politietrainingsmissie duurt tot medio 2014. In totaal nemen 545 Nederlandse militairen en politie agenten deel aan de missie. Het is de bedoeling dat de Nederlanders de Afghaanse politie helpen een rechtsstaat op te bouwen en zelf de openbare orde te handhaven. DEN HAAG - Kamervoorzitters Fred de Graaf (links) en Gerdi Verbeet (mid den) legden gisteren samen met Joost van Bodegom (rechts), voorzitter Stichting Herdenking 15 Augustus 1945, kransen bij de Indische plaquette in de hal van de Tweede Kamer. zomer aott VOLSENS &UiENRA!>AR VANMIt»t>A<3 TUSSEN 13235 UUR V EN IS:50 UUR 1 l ROTTERDAM - Op een aantal snel wegen in de buurt van Rotterdam zijn zaterdag drie auto's en een bus van Arriva beschoten. Bij Wie- ringerwerf botste een automobilist op een op de snelweg achtergela ten fiets. Niemand raakte bij de beschietin gen gewond, aldus een woordvoer der van het Korps Landelijke Poli tiediensten (KLPD) gisteren. Het eerste schietincident had rond 16.00 uur plaats op de A13. In de auto die werd beschoten bevond zich ook een baby die onder glas bedolven raakte. Daarna werd er ook geschoten op de A4, A29 en A20. Op die laatste snelweg gebeur de dat rond 20.45 uur. Het is niet duidelijk of er een ver band is met de beschietingen op snelwegen van een week geleden. Toen werden auto's op de A13, A12 en A16 onder vuur genomen. De beschietingen lijken volgens het KLPD op elkaar, maar er kan ook sprake zijn van kopieergedrag. De automobilist die op de A7 ter hoogte van Wieringerwerf op een fiets reed, bleef ook ongedeerd. LEEK - De politie heeft zaterdag middag een 40-jarige man uit Utrecht ter hoogte van het Gro ningse plaatsje Leek van de A7 ge haald omdat hij aan het 'ambulan- cekleven' was, zo meldde een zegs man gisteren. De automobilist hinderde een am bulance die zich naar het UMC Groningen haastte door ervóór te blijven rijden. Daarna bleef de man met 160 kilometer per uur achter de ziekenwagen rijden. Hij verklaarde 'dat het op deze manier zo lekker opschoot'. UTRECHT - Postzegelhandelaar Wil lem van der Bijl zat gevangen in Noord-Korea. Dat heeft een vriend van de familie tegen RTV Utrecht gezegd. Van der Bijl was twee weken lang zoek in Noord- Korea. Pas nu is bekend geworden dat hij vlak voor zijn vertrek werd opgepakt op beschuldiging van staatsgevaarlijke activiteiten. Ook enkele Noord-Koreaanse medewer kers van het bedrijf van Van der Bijl werden gevangen gezet. Hij werd daarna twee weken lang on dervraagd. Pas nadat hij een beken tenis ondertekende, mocht hij het land verlaten. Zaterdag kwam hij in Nederland aan. Gedurende zijn vermissing verscheen in de Noord-Koreaanse staatskrant Pyon gyang Times een artikel waarin hij een positieve mening gaf over ver kiezingen van eind juli in Noord-Korea. BLOEMENRIVIERA I TRASIMEENSE MEER <^1 Luxe en voordelig! Residence Loano 2 Village**** 4/5/8/11/12/15 dgn obv logies Aankomstdata: van 27/8 t/m 26/1.0 verblijf in een appartement op dit 4-sterren vakantiecomplex o.a. met een lift en 2 buitenzwembaden bezoek Genua met de Piazza Banchi of maak een boottocht naar Portofino Zie www.kras.nl/51247 Hotel Torricella 4/5/8/11/12/15 dgn met ontbijt en diner Aankomstdata: van 27/8 t/m 24/9 verblijf in dit 3-sterren hotel, op ca. 100 meter van het Trasimeense Meer o.a. met een lift en buitenzwembad luieren aan het Trasimeense Meer of bezoek het adembenemende Siena Zie www.kras.nl/17569 Hotel Base**** 4/5/8/11/12/15 dgn met ontbijt en diner Aankomstdata: van 27/8 t/m 26/10 verblijf in dit 4-sterren designhotel, in het Venetiaanse dorpje Noventa di Piave o.a. met een lift en restaurant ontdek Venetië met het San Marcoplein en het Dogenpaleis Zie www.kras.nl/51249 Hotel Olimpo 8/15 dagen met ontbijt en diner Aankomstdata: van 27/8 t/m 15/10 verblijf in dit 3-sterren hotel op loop afstand van het centrum van Garda o.a. met een bar en buitenzwembad ontdek het historische Verona of ga heerlijk luieren aan het Gardameer Zie www.kras.nl/50096 waarom zou je meer betalen /(JE) Prijzen zijn per persoon tenzij anders vermeld. Prijzen zijn exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 4