261 sport Met z'n tweeën kun je de Cees Bal het snelst achter de derny Lavrijssen twee keer op het podium Tim van de Broeke wint in Trackmeeting Bart Jan de Vink wint koers in Dottignies Alex Eversdijk vierde op schoolslag China heerst opnieuw bij WK badminton ZEEUWSE KAMPIOENSCHAPPEN PAARDENSPORT Chantal Nijpjes rijdt en Jessica Nijpjes coacht de hengst Resonanz in Axel naar de Zeeuwse dressuurtitel in de klasse Zi maandag 15 augustus 2011 MIDDELBURG Wielrenster Birgit Lavrijssen uit Kapelle (20) heeft dit weekeinde in Belgische koersen twee keer op het podium gestaan. Bij de Omloop van Heusden werd ze zaterdag der de en gisteren reed ze ook in Pui- velde naar de derde plaats. De ren- ster van Dolmans Landscaping had in Heusden uitzicht op de zege maar werd kort voor de finish ge passeerd door twee rensters. Bauk- je Doedée van Rabo Lady Force werd daar achtste. Ploeggenote An ne Eversdijk werd gisteren zesde. UTRECHT Bij de nationale Trackmeeting in Utrecht heeft Tim van de Broeke van Dynamica de 1500 meter voor jongens B gewonnen. Hij hield tien concurrenten achter zich en noteer de een tijd van 4.15.57, een verbete ring van zijn persoonlijk record met meer dan zes seconden. Willem de Kort (Dynamica) werd derde bij de A-junioren in 4.29.42. Meerkampster Yvonne Van Lan- gen-Wisse (AAC) uit Vlissingen werd tweede bij het speerwerpen met een worp van 35.24 meter. MIDDELBURG Bart Jan de Vink schreef gisteren in het Belgische Dottignies een wie lerkoers voor nieuwelingen op zijn naam. De renner van wielervereni ging Theo Middelkamp kwam al leen over de finish. Zijn ploegge noot Davy Gunst sprintte daarna naar de derde plaats. Bij een wedstrijd voor nieuwelin gen meisjes in Izegem behaalde Lindy van Anrooij uit Kapelle de zesde plaats. In Gouda behaalde Si- mone Cornelisse uit Middelburg de negende plaats. Beide meisjes rijden voor Middelkamp. MIDDELBURG Alex Eversdijk van zwemvereni ging De Bruinvis uit Sas van Gent is bij een wedstrijd openwater- zwemmen in Heerjansdam op de vierde plaats geëindigd op de 2000 meter schoolslag. Op de 3000 me ter vrijeslag finishte Eversdijks als achtste. Zijn ploeggenoot Angelo de Meijer werd zesde. Ook voor de 5000 meter vrijeslag ging Angelo de Meijer te water. Op dit onder deel eindigde hij eveneens op de zesde plaats. Hij had zeven minu ten achterstand op de winnaar. LONDEN De Chinese badmintonners heb ben bij de WK in Londen alle vijf de titels opgeëist Olympisch kam pioen Lin Dan en Wang Yihan won nen het goud in het enkelspel. In het mannendubbel was er succes voor Cai Yun en Fu Haifeng. Bij de vrouwen zegevierden Wang Xiaoli en Yu Yang en in het gemengddub- bel Zhang Nan en Zhao Yunlei. Vo rig jaar in Parijs ging ook al het goud naar China. Lin Dan had het het moeilijkst. In de finale tegen de Maleisiër Lee overleefde hij twee wedstrijdpunten. De zusjes Nijpjes hebben zestien paarden onder hun hoede. Tien staan in Sint Laurens, zes in Hoogelande door Wim de Vos TERNEUZEN - Ze hebben beiden het beste met het Zeeuwse wiel rennen in welke vorm dan ook voor. Cees Bal heeft deel uit ge maakt van het KNWU-districtsbe- stuur, rijdt mee in zogenaamde prominentenwedstrijden en staat tegenwoordig aan de basis van The Ride for the Roses, de toertocht waarin geld wordt ingezameld vóór de kankerstichting. Patrick van Passel traint nog iedere woens dagavond op het clubparkoers bij Sluiskil de jeugdleden van de wie lervereniging Zeeuws-Vlaanderen. Beide voormalige beroepsrenners deden zaterdag mee aan het derny- criterium van Temeuzen. Cees Bal was de snelste, Patrick van Passel was de uitstekende derde. Dennis Raadtgever won evenals vorig jaar bij de licentiehouders. De twee Zeeuwse ex-profs zien er nog patent uit. Vooral Cees Bal maakt nog steeds veel kilometers, vaak samen met de leden van een toerclub uit Goes. Daarnaast rijdt hij regelmatig wedstrijdjes zoals za terdag in Temeuzen, waarin de Goesenaar nog maar eens verhaal de over de successen die hij in vroege jaren als prof behaalde. „Ia, dat ene jaar 1974 liep het gewel dig. Toen won ik eerst verrassend de Ronde van Vlaanderen en later ook nog de Tour de l'Aude en een etappe in de Catalaanse Week. Ik was toen 22 en kon dus geen bete re start als beroepsrenner wen sen", vertelde Bal zaterdag aan het behoorlijk opgekomen wielerpu bliek op de Markt, ook wel De Huiskamer van Terneuzen ge noemd. Helaas kreeg de succesreeks geen vervolg, al werd de Bevelandse cou reur in 1978 nog wel Nederlands kampioen achter de derny. Op grond daarvan mocht Bal zaterdag als favoriet worden aangemerkt. Het werd hem vooral lastig ge maakt door Peter Mol, die de eer ste reeks wist te winnen maar in de tweede door een foutje pas der de werd, achter Bal en Van Passel. De Zeeuws-Vlaming heeft zijn sportieve bestaan verlegd nu hij be stuurslid is geworden van de voet balvereniging Sluiskil. „Maar ik blijf me wel bezig houden met de Zeeuws-Vlaamse jeugd. Als er af en toe eens een talentje door breekt, denk ik dat we tevreden mogen zijn", aldus Van, Passel, die uiteindelijk Bal en Mol voor moest laten gaan. Met de toevoeging van de voorma lige beroepsrenners aan het pro gramma was de organisatie meer dan tevreden. „Ze hebben er een aantrekkelijk duel van gemaakt met natuurlijk in Cees Bal een winnaar die aanspreekt bij het pu bliek. Inmiddels heb ik met Bal ge sproken of het in de toekomst wel licht mogelijk is nog meer oud-profs aan de start te krijgen. Hij denkt dat het kan. Ja, we zijn tevreden en als het financieel mo gelijk is, zullen we hier ongetwij feld mee door gaan", zei organisa tor Patrick van Straaten. Bij de wedstrijdrenners stond er net als vorig jaar geen maat op Dennis Raadtgever. Hij schreef bei de manches eenvoudig op zijn naam. „Zo lijkt het misschien wel, maar dat valt toch tegen. Op dit las tige maar ook snelle parkoers moet je goed uitkijken. Zeker nu het af en toe regende", aldus Raadtgever, die in Terneuzen dus de dubbel scoorde nadat hij vrij dagavond ook al bij de amateurs A had gewonnen. Bij de toerrenners ging de overwin ning naar Willem Schut uit Clin- Jessica (links) en Chantal Nijpjes met de hengst Resonanz (links) en de merrie Wynona. foto Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 48