241 sport Vrede veel te vroeg getekend Postma showt jarige vader het brons Brons voor koppel Nummerdor/Schuil Tiende plaats voor Iwema in Tsjechië Casey Stoner wint Grote Prijs Tsjechië WK-limiet voor Dafne Schippers Istanbul kandidaat voor Spelen 2020 ENECO TOUR Het slotweekeinde van de Eneco Tour valt tegen. Edvald Boasson Hagen wordt niet meer op de Het verschil tussen Edvald Bcasson proef gesteld en stelt de eindzege makkelijk veilig. ben bedroeg 22 seconden. maandag 15 augustus 2011 IIIIIMWIIIM— IHWHHiiil ll I 'Hlili 'HH KRISTIANSAND Reinder Nummerdor en Richard Schuil moesten gisteren na drie jaar afscheid nemen van hun Euro pese titel. Het Nederlandse duo ver loor in de halve finales in twee sets van de Duitsers Jonathan Erdmann en Kay Matysik. Door de zege in de troostfinale tegen de Zwitsers Pa trick Heuscher en Jefferson Bella- guarda (25-23 15-21 18-16) hielden Nummerdor én Schuil toch nog een bronzen medaille aan de EK over. De Duitsers Julius Brink en Jo nas Reckermann pakten het goud. BRNO Motorcoureur Jasper Iwema eindig de gisterep bij de Grote Prijs van Tsjechië als tiende in de i25cc-klas- se. De Nederlander, die als zestien de startte, verdiende daarmee in de strijd om het wereldkampioen schap zes punten. Voor Iwema was het zijn beste seizoensprestatie. De zege in Brno ging naar de Duit ser Sandro Cortese. Hij noteerde een tijd van 40.59,229. In de WK- stand is de Spanjaard Nicolas Terol koploper met 166 punten. Iwema staat 21e, met dertien punten. BRNO Casey Stoner heeft de Grote Prijs van Tsjechië in de MotoGP-klasse gewonnen. De Australiër vergroot te zo zijn voorsprong in de WK-stand. De Italiaan Andrea Dovizioso werd in Brno tweede, voor zijn landge noot Marco Simoncelli. Voor Sto ner was het zijn 6e zege dit sei zoen. Dani Pedrosa uit Spanje viel in de derde ronde uit. Ook de Brit Cal Crutchlow, de Tsjech Karei Abra ham en de Spanjaard Alvaro Bau- tista wisten niet te finishen. MANNHEIM Dafne Schippers heeft bij atletiek wedstrijden in Mannheim op de 100 meter de limiet gelopen voor de WK later deze maand in Zuid-Korea. Met een tijd van 11,19 bleef de 19-jarige Nederlandse on der de eis van 11,29. Later in de tweede serie ging de talentvolle ze venkampster met iets te veel rug- wind (+2,1 m) nog harder: 11,16. Patrick van Luijk miste de WK-li- miet op de 100 (10,38) en 200 me ter (20,97). Hij had sneller dan 10,21 of 20,55 moeten lopen. ISTANBUL Istanbul stelt zich kandidaat voor de organisatie van de Olympische Spelen in 2020. De Turkse premier Erdogan maakte dit zaterdag be kend. „We willen vandaag aan de wereld laten weten dat wij de Spe len van 2020 willen organiseren. Dit is heel belangrijk voor ons land en voor onze mensen", aldus Erdo gan. Istanbul heeft zich al vier keer eerder kandidaat gesteld, maar die pogingen mislukten. Voor de Spe len van 2020 komt de concurrentie van Madrid, Rome en Tokio. Het IOC wijst de Spelen in 2013 toe. 22 Hagen en nummer twee Philippe Cil- Edvald Boasson Hagen is na een rustige slotetappe oppermachtig in de sprint. De jonge Noor won de Eneco Tour voor de tweede keer, nadat hij eerder in 2009 ook al de beste was geweest. foto Vincent Jannink/ANP MBBKsaji* mi m.iKSBgaaaaaaMt 11—11 door Peter van der Meeren WEYMOUTH - Hij slaagde er niet in de tweede plaats te behouden, maar Pieter Jan Postma was blij met brons. Een jaar voor de Spe len ligt de Finn-zeiler op koers. Het was een mooi cadeau dat Post ma mee naar huis nam. Hij stapte zaterdagavond snel in zijn bus. Dit om een dag later van de partij te kunnen zijn op het verjaardags feest van pa Jan in Terkaple. Se nior (65 geworden) heeft zijn nu 29-jarige zoon vanaf diens jongste jeugd alle ruimte gegeven zich op het water te ontplooien. Geen moeite was te veel, geen zeilsetje te duur om aan de ongekende suc- ceshonger van 'PJ' te voldoen. De bronzen medaille lag de hele feestdag op tafel, maar het was niet de eerste keer dat Postma met een aansprekend resultaat en bijbe horende plak op de thuisbasis te rugkeerde. In 2007 was hij tweede op het WK. Die positie bezette hij dat jaar ook in de pré-olympische regatta. Op de Gele Zee ging het op de Spelen mis (14e), maar na een afgeronde studie heeft Postma de jacht op eerherstel opnieuw met volle overgave ingezet. Het talent is er, de werklust even eens, maar de financiële mogelijk heden niet helemaal. Postma heeft het zichzelf niet eenvoudig ge maakt door uit te kernploeg te stappen. „Ik ben blij dat ik loyale sponsoren heb", zei de stuurman, die voor dit jaar nog 25.000 euro tekort komt. Om aan te geven hoe krap hij bij kas zit: Postma moest het in Weymouth de laatste twee dagen stellen zonder zijn coach Stefan de Vries. „Hij kost me twee honderd euro per dag. Donderdag was het budget op en vloog hij te1 - rug naar huis. Ja, het is een moeilij ke campagne, maar let wel: ik ben niet zielig." Tijdens de finale kreeg Postma vanuit de coachboot steun van Ian Ainslie, die wordt betaald door het Watersportverbond. Het geeft aan dat de zeilbond Postma niet laat verzuipen. „We zitten dichtbij elkaar, maar ik wil op mijn eigen voorwaarden, met Ste fan, doorgaan." Postma heeft het eerste aanbod van de bond afgeslagen. Als hij op de Spelen een medaille haalt, ont vangt hij 50.000 euro. „Dat vind ik niet kloppen. Ze moeten me nü vertrouwen", zegt de 99 kilo zwa re zeiler. Ja, de financiële verwikke lingen houden hem bezig, „maar gelukkig slaag ik erin met een scho ne kop aan boord te stappen. Als ik me laat afleiden, vaar ik niet met Ben mee." Ben is Ben Ainslie, sinds kort de vriend van Marit Bouwmeester en op het water al sinds de eeuwwis seling ongenaakbaar in de Finn. Ainslie (drievoudig olympisch kampioen) was ook in zijn thuis haven Weymouth superieur. Hij won ook de finale, waarin Postma als vierde bij de eerste boei kwam, maar na een fout een straffondje moest draaien, waardoor zijn me daille in gevaar kwam. Postma ver speelde het zilver aan zijn Franse vriend Jonathan Lobert, maar kon nog naar de achtste plaats koersen, hetgeen hem op het podium hield. Ainslie stak de loftrompet over Postma. „Aan de wind is PJ niet bij te houden. Ik moet echt reke ning met hem houden." Postma klopte Ainslie deze week in vier van de elf races. Geruststellend noemt hij het feit dat zijn materi aal volledig op orde is. „Voor Chi na zat ik vlak voor de start nog te sleutelen. Nu is het volgende doel om voor de wind sterker te wor- EF den."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 46