Sport Sighthórsson maakt indruk PZC12I EREDIVISIE Spits laat tegen sc Heerenveen zien dat hij Ajax beter maakt 24 en 25 Oud-trainer Korbach overleden (66) Aanklacht tegen tennisster Tamaëla Ajax stelt geduld van NEC op de proef Been uit kritiek op directeur Van Geel Maandag 15 augustus 2011 Hoek laat zien dat het al iets verder is dan VC Vlissingen S3SSSS5SE38®.**.. V.' S3SS .Y Eindzege Eneco Tour komt niet in gevaar voor Boasson Hagen Tip? sport@pzc.nl RIJSWIJK Fritz Korbach is gisteren overle den. De 66-jarige oud-voetbaltrai ner was ongeneeslijk ziek. Korbach leed aan keelkanker. Hij begon zijn carrière in 1968 als assistent-trainer van Elinkwijk. Korbach trainde daarna onder meer Cambuur Leeuwarden, PEC Zwolle, FC Volendam, De Graaf schap en sc Heerenveen. Hij was als coach voor het laatst actief bij de amateurs van Harkemase Boys, waar hij in 2007 op non-actief werd gezet. Korbach was de zoon van een Duitse vader en een Neder landse moeder. pagina 25: flamboyante Korbach was vooral een goede trainer CULEMBORG De Deen Mihai Barbat heeft een aanklacht ingediend tegen tennis ster Elise Tamaëla. Haar broer San- der Tamaëla heeft dat via Twitter laten weten. Barbat, vader van ten nisster Karen Barbat, sloeg Tamaëla maandag het ziekenhuis in terwijl ze in Duitsland bij een wedstrijd van Barbat tegen Daniëlle Harmsen op de tribune zat. „Elise heeft net een officiële mail gekregen. Barbat zegt dat hij fysiek is mishandeld door Elise. De tennisfederatie ITF onderzoekt de zaak", aldus Sander Tamaëla. Tamaëla moest na een 'aanval' door Barbat worden opgenomen in het ziekenhuis. Kolbeinn Sigthórsson (links) troeft Heerenveen-verdediger Michel Breuer af en schiet de 1-0 binnen. door Jop van Kempen AMSTERDAM - „Dit is de norm," zei Ajax-trainer Frank de Boer na de 5-1-zege op SC Heerenveen. Kol beinn Sigthórsson hielp Ajax die norm halen. Het grootste compli ment van Ajax kwam gistermid dag eigenlijk van Heerenveen-trai- ner Ron lans. „Dit is het best spe lende Ajax van de afgelopen ja ren", zei de trainer die al vanaf 2002 onafgebroken in de eredivisie werkt. „Ajax laat de tegenstander niet op adem komen." Los van het feit dat er bij Heeren veen het nodige misging en met name centrale verdediger Michel Breuer op een bedenkelijk niveau acteerde, speelde Ajax het domi nante spel dat De Boer voor ogen heeft. Als Ajax de bal heeft, wil het aanvallen. Als Ajax de bal kwijt is, begint het meteen met die weer te veroveren. Het duurde vijftig minuten voor dat Ajax op die wijze het verzet van Heerenveen definitief brak. Op aangeven van Christian Erik- sen maakte Derk Boerrigter de 3-1 en vervolgens speelde Ajax de wed strijd geconcentreerd uit. Miralem Sulejmani (4-1) en Gregory van der Wiel (5-1) bekroonden een be hoorlijke wedstrijd met een doel punt en De Boer kon de wat ver moeide Boerrigter (kramp) en Christian Eriksen (interland met Denemarken gespeeld) naar de kant halen. Ook uitblinker Sigthórsson kreeg na zeventig mi nuten rust. De 21-jarige spits kwam voor een relatief laag bedrag naar Ajax (vijf miljoen euro), maar hij past won derwel in de plannen van De Boer. Sighthórsson is als diepe spits de eerste verdediger, maar hij kan ook goed meevoetballen én haast instinctief scoren, zo liet hij zien. Na een kopballetje van Boer rigter zette Sigthórsson een stevig blok om Breuer van de bal te hou den, waarna hij de bal met het hoofd meenam en vanuit de lucht raak schoot: 1-0. „Fijn om mijn eer ste officiële doelpunt voor Ajax te maken", aldus de voormalige spe ler van AZ. De komst van Sighórsson betekent voor Ajax een verschil van dag en nacht. Na de komst van De Boer in december vorig jaar en het ver trek van Suarez in de winterstop belichaamde Siem de Jong de idee ën van de nieuwe trainer nog het meeste, maar Sigthórsson is in alle facetten beter dan de middenvel der De Jong. Sigthórsson combineert zuiverder, loopt slimmer vrij en kopt beter. Zonder spectaculair te spelen maakte hij het zijn team gistermid dag makkelijk om het voetbal te spelen dat De Boer wil. „Het is heerlijk voetballen met Sigthórsson in de spits", zei rechts back Van der Wiel. „Hij is bijna constant aanspeelbaar en hij heeft altijd oog voor de combinatie, ook met mij. En als ik doorkom en van af de achterlijn een voorzet geef) dan is het met hem in het straf schopgebied ook gevaarlijk. Hij kiest goed positie en hij kan goed koppen." Op een voorzet van Van der Wiel raakte Sigthórsson in de eerste helft de lat, maar hij werd terugge- Om de onderlinge verhoudingen niet te verstoren, hield Carlos Aal- bers zich gisteren hoorbaar in, maar de technisch directeur van NEC schoof dit weekeinde ook het tweede bod van Ajax op Jasper Cil- lessen hoofdschuddend terzijde. Naar verluidt willen ze in Amster dam drie miljoen euro overmaken voor de 22-jarige doelman van de Nijmeegse eredivisionist. „In elk ge val kwam het bij lange na niet in de buurt van het bedrag dat wij voor Jasper willen hebben", aldus Aalbers. „Als ik dit tweede bod zie, dan hebben ze bij Ajax kenne lijk onze boodschap niet begrepen. Of ze willen het gewoon niet begrij pen. Ik hoop in ieder geval dat er snel duidelijkheid komt." foto Olaf Kraak/ANP floten omdat hij een halve meter buitenspel liep. Op de tribune in de Arena was Klaas-Jan Huntelaar een geïnteresseerde toeschouwer van de wedstrijd tussen zijn twee voormalige clubs. Bij Heerenveen zag de spits van Schalke 04 dat Bas Dost ondanks een treffer nauwe lijks in het spel voorkwam en hij zag Sigthórsson. Als het 'Torin- stinkt' van de nieuwe nummer 9 van Ajax nog wat verder wordt bij geschaafd kan de IJslander uit groeien tot een nog completere spits dan Huntelaar, omdat hij het meevoetballen beter beheerst dan de aanvaller cfie zaterdag drie keer scoorde voor Schalke. Ook wordt het interessant om te zien of Sigthórsson overeind blijft tegen verdedigers die er meer van kunnen dan bijvoorbeeld Breuer. De wedstrijden in de Champions League zijn komend seizoen een goede graadmeter. Behalve van Sigthórsson had Ajax tegen Heerenveen ook de hulp no dig van verdediger Toby Alderwei- reld. Hij toonde andermaal aan een fantastisch afstandsschot in de benen te hebben. Kort nadat Dost na een prachtige aanval van Hee renveen de 1-1 had gemaakt, zorg de de Belg er in de 43e minuut voor dat Ajax met een 2-1-voor- sprong ging rusten. Alderweireld werd na de wedstrijd gehuldigd als man van de wedstrijd, maar eigen lijk had Sigthórsson die titel ver diend. HILVERSUM Mario Been is teleurgesteld in Mar tin van Geel. De oud-trainer van Feyenoord is niet te spreken over de manier waarop de technisch di recteur heeft gehandeld toen bleek dat het merendeel van de selectie geen vertrouwen meer in hem had. „Van Geel had eerder naar mij toe moeten komen", zei Been bij Eredivisie Live. „Hij wist al ander halve dag van de stemming af. Op een gegeven moment kwam hij op hoge poten naar me toe en gaf hij aan dat dertien spelers mij hadden weggestemd. Wat nu, vroeg ik. Hij zei: ik weet het niet meer." pagina 22 en 23: de avond van Ca- bral, Fernandez en Fer MEEST CELEZEN 1. Hoek wint jubileumwedstrijd 2. Goes wint Sloepoort Cup 3. Kloetinge verliest (foto) STUUR UW TIPS NAAR sport@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 43