alles eruit halen wat erin zit' zeeland 13 Opnieuw zoekactie naar vermiste duikinstructeur Wurgslang Arnemuiden is terecht Rijbewijs kwijt na te hard rijden Ruimtelijk en rustig wonen inTerneuzen maandag 15 augustus 2011 De gemiddelde kamerprijs in Vlissin- gen is 244 euro per maand, volgens de Keuzegids Hoger Onderwijs. „Op elke kamer reageren tachtig mensen. Ze kunnen de prijs zo hoog maken als ze willen, omdat ze sowieso een huurder vinden." Chabelle van der Pauw (18) uit Zonnemaire gaat op kamers in Utrecht Executieverkoop Voor alle executieverkopen van de Belastingdienst regio Oost-Brabant Zie Veilingdeurwaarder.nl Belastingdienst Naam: Marieke Wisse (17) uit Roosendaal Studie: HBO Verpleegkunde aan de Hogeschool Zeeland Gaat op kamers in: Vlissingen Kosten: de gemiddelde kamerprijs in Vlissingen is 244 euro Ik ga nóóit meer terug naar Zee land', zei Marieke altijd. Het kan gek lopen: binnenkort gaat ze op kamers wonen in Vlis singen. „Ik ben geboren in Oost burg, dus nu voel ik me weer een beetje kind. Eigenlijk is het wel fijn. Het is hier niet zo groot, en straks kan ik lekker vaak naar het strand." Eigenlijk wilde Marieke verloskunde studeren in Rotter dam. Toen ze werd uitgeloot voor die studie, lag een opleiding HBO-V in Vlissingen voor de hand, omdat de HZ samenwerkt met de opleiding verloskunde in Antwerpen. Ze is nog op zoek naar woonruimte, maar heeft zich al wél ingeschreven bij studenten vereniging Marum Bibio. „Ik wil ook een leven buiten mijn studie hebben en veel nieuwe mensen le ren kennen. Ik wil alles uit mijn studententijd halen wat erin zit." Naam: Willem van den Boom (18) uit Bakel (bij Helmond) Studie: bachelor-opleiding aan de Roosevelt Academy Gaat op kamers in: Middelburg Kosten: 300 euro per maand voor 20 vierkante meter Nieuw bed, nieuw matras, nieuwe kledingkast: Wil lem kocht afgelopen week end een nieuwe inboedel bij de Ikea om zijn studentenkamer in te richten. Op kamers gaan is best wat geregel, daar is hij inmiddels wel achter. „Moest ik ineens een zelf inboedelverzekering afslui ten", zegt hij lachend. Toch, hij wist al twee jaar zeker dat hij niet thuis wilde blijven wonen. „Je hebt niet alleen meer vrijheid, je leert er ook veel van. Straks moet ik ineens zelf de was doen. Boven dien krijg je veel meer mee van het studentenleven." Van Middel burg weet hij nog niet veel. „Al leen dat het een beetje in 'the mid dle of nowhere' ligt. Het is mooi en klein. De Roosevelt-studenten zijn de enige studenten in de stad. Dat maakt het anders: studenten hebben onderling meer contact." door Cornelleke Blok COLUMNISTEN Wilt u alle columns lezen? Kijk dan op www.pzc.nl/columns STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto scherpenisse - De Reddingshon den Werkgroep Zeeland (RHWZ) en Wrakduikstichting De Roompot hebben zaterdag in de Oosterschel- de bij Gorishoek gezocht naar de Belgische duikinstructeur, die vori ge week zondag verdween. Zij de den dat op verzoek van de familie van de 55-jarige man. Reddingshonden van de RHWZ, die getraind zijn om menselijke geuren te herkennen, hebben bij de actie een 'verdachte plek' gevon den. Omdat nog steeds een duikver- bod geldt in het gebied, konden de hulpverleners niet naar de bodem afdalen. De bevindingen zijn door gegeven aan de politie. Het Korps Landelijke Politie Diensten zette vo rige week ook al reddingshonden in, maar zonder resultaat. Vandaag gaat de zoekactie verder. De introductiedag in Vlissin gen is dit jaar populair. Driehonderd aankomen de eerstejaarsstudenten hebben zich al aangemeld, zegt Sander van den Blink, voorzitter van de intro ductiecommissie. „We hopen op vierhonderd aanmeldingen, uit te komen. Vorig jaar deden er twee honderd studenten mee." De stijging komt deels doordat in ternationale studenten dit jaar ook mogen meedoen aan de introduc tiedag, die plaatsvindt op woens dag 31 augustus. „Maar we hebben ook meer aan promotie gedaan", zegt Van den -Blink. „Het is moei lijk om de studenten uit Zeeland te bereiken. Zij denken vaak: ik ken al een paar mensen van de ha vo, dus ik heb die introductie niet nodig. Maar als je meedoet aan de introductie ken je meteen een hele groep." Ook in andere studentensteden loopt het storm bij de introductie dagen. In de meeste steden zijn meer aanmeldingen binnen dan vorig jaar rond deze tijd. In Leiden en Utrecht zijn de inschrijvingen vorige week al gesloten, omdat alle plekken vergeven zijn. Dat is in Lei den nog nooit eerder voorgeko men. De organisatoren van de in troductiedagen denken dat de stij ging komt door actieve werving en een hoger aantal aanmeldingen bij universiteiten. Vandaag beginnen de introducties in de binnensteden van Nijmegen, Utrecht, Groningen en Rotterdam. De Roosevelt Academy in Middel burg trapt volgende week af met de IntRAweek. Nieuwe studenten - die rondlopen in felgekleurde po lo's - maken kennis met hun nieu we school en met Middelburg. Er is een feest in café Schuttershof en een afsluiting op de Markt in Mid delburg, op vrijdag 26 augustus. Tijdens de introductiedag in Vlis singen wordt het Bellamypark be volkt door feestende studenten. Ze spelen spelletjes in en rondom de cafés. „Er wordt levend tafelvoet bal gespeeld, er is groot twister en er zijn luchtkussens." Wie er nog geen genoeg van heeft, kan in de dagen erna mee met een introduc tiekamp van één van de Vlissingse studentenverenigingen. Op vrijdag 2 september is er een afsluitend feest in de Zware Plaatwerkerij. arnemuiden - De koningspython die vorige week zoek raakte in de Schoolstraat in Arnemuiden, is te recht. De wurgslang kroop vrijdagavond uit een stereobox in de woonka mer van de eigenaren. „Ik wist niet wat ik zag, toen ik 'm uit die box zag kruipen. Waarschijnlijk heeft-ie daar al die tijd gezeten", zegt eigenaresse Anne Marijs opge lucht. Marijs en haar vriend Stefan van Eijkeren dachten dat het dier acht dagen geleden in een onbewaakt moment uit de woning sloop. De politie assisteerde bij de zoektocht naar de slang, die onrust in de buurt veroorzaakte. Marijs: „Men sen waren bang dat hij konijnen zou opeten, maar hij zo hoogstens een muisje eten." De slang lijkt ongedeerd. „Hij had het koud en had veel dorst. Slan gen kunnen maanden zonder eten. We hebben 'm meteen in z'n terrarium gezet." Marijs en Van Eijkeren laten de slang voortaan niet meer zomaar los in huis. „Hij mag alleen nog uit z'n terrarium als we hem vasthou den." schoondijke - Een 48-jarige auto mobilist uit Sappemeer is gister ochtend rond 11.00 uur zijn rijbe wijs kwijtgeraakt. De man uit Gro ningen reed met een snelheid van 160 kilometer per uur over de Lan ge Heerenstraat in Schoondijke. De toegestane maximumsnelheid op die weg bedraagt 80 kilometer per uur. Ook haalde de man, over het verdrijvingsvlak, twee voor hem rijdende auto's in. Tegen de man is proces-verbaal opgemaakt en zijn rijbewijs is ingevorderd. Dagelijks het nieuws in twee minuten videojoumaal. Gedurende de zomer op maandag t/m vrijdag O www.r2.nl om 12.00 en 20.00 uur. Marieke Wisse uit Roosendaal gaat op kamers wonen in Vlissingen. Willem van den Boom uit Bakel gaat aan de Roosevelt Academy studeren. www.Othene.nl am Zeeland bv Tel: 0115 - 618 360

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 3