Verzet blijft tegen aanleg van landgoed Frituurpan komt goed 121 zeeland Controle veiligheid van woonzorgcomplexen Willetje SCHOMMELING Bewoners houden vertrouwen ZOMERCARNAVAL Zo'n vijftienhonderd feestvierders namen alvast een Expo voorraadbussen uit grootmoeders tijd Portaal ontvangt 6000ste bezoeker almanak Rijbewijs kwijt voor rijden onder invloed Fietsvierdaagse door polderlandschap maandag 15 augustus 2011 door Eugène Verstraeten sint jansteen - Bewoners van de Heerstraat in Sint Jansteen blijven vertrouwen hebben in een voor hen gunstige uitspraak van de Raad van State. Hoewel de Raad van State vorige week besliste dat de initiatiefnemer in principe met de aanleg van een landgoed in het gebied de Schommeling mag be ginnen, moet er over een aantal maanden nog een definitieve be slissing worden genomen. De bewoners, verenigd in de actie groep Red de Schommeling, zijn tegen de aanleg van het landgoed met daarop drie woningen. Ze vin den trouwens dat er gegoocheld wordt met cijfers over de grootte van het landgoed. „In het oor spronkelijke plan kwam men am per aan de vereiste 6 hectare, nu wordt gesuggereerd dat het om een terrein van 9,5 hectare zou gaan", stellen ze. „Nu schijnt er in eens een openbare weg te komen tussen de Heerstraat en Sint Jan straat waar dus iedereen gebruik van kan maken. Dit staat helemaal niet in het oorspronkelijke plan, noch heeft de gemeente Hulst dit bekendgemaakt." De communicatie met de gemeen te verdient volgens de bewoners geen schoonheidsprijs. Zo kregen ze volgens hen geen antwoord op een groot aantal vragen. Zoals de vraag wanneer ze formeel bezwaar tegen de plannen konden maken. Daarom vinden ze dat de gemeen te hen niet serieus neemt. Vanwe ge het ontbreken van een grond plan en een structuurvisie kan er volgens de bewoners van alles 'ge regeld' worden. „Er zouden vol gens de wethouder ruimtelijke or dening geen beloften zijn gedaan aan derden. Maar ondertussen wei gert de gemeente de milieucirkel op een al zes jaar buiten gebruik zijnde veestal weg te halen, waar door anderen niet in het gebied ■kunnen bouwen." De bewoners wijzen er op dat er nog steeds een uitspraak van de Raad uit 2002 ligt waarin woning bouw in het bewuste gebied wordt verboden vanwege het unie ke landschap. zmsa&mmmsegg&g&mBwsgBBi&maKiiBmzi VOGELWAARDE In de vitrinekast van de biblio theek in Vogelwaarde is tot en met 25 augustus een bonte verzameling voorraadblikken en -bussen uit grootmoeders tijd te zien. Ze voe ren terug in de tijd waarin het ge bruik hiervan gemeengoed was. De getoonde collectie is een deel uit de verzameling van mevrouw J. Dankaart uit Vogelwaarde. TERNEUZEN Het Portaal van Vlaanderen ont ving zaterdag de 6oooste bezoeker van dit jaar. De gelukkige, een Duit se toeriste, kreeg een bos bloemen en een paraplu. De stand van 6000 betekent een stijging met 2000 be zoekers tegenover augustus 2010. Het Portaal van Vlaanderen vindt dat het hiermee zijn bestaanrecht bewijst. „Een prima opsteker voor de promotie van Terneuzen." 1—miiihiii De drie zussen waren allemaal in de wolken toen hun broertje Arjen werd geboren. Het was dan ook een dot van een ba by. Ze sjouwden met hem, pasten op hem, knuffelden met hem. Het kon niet op. Maar kleine kinderen worden groter. Ook Arjen. Hij heeft echt een eigen willetje en laat zich door zijn grote zussen niets meer gezeggen. De liefde van de zussen is sterk bekoeld. Ze vinden hem nu soms ronduit 'irritant'. Na een zoveelste aanvaring verzucht te zijn zuslief van veertien: „Mam, kunnen we hem niet eens een keer re- setten?" door Eugène Verstraeten Een frituurpan. Dat was de praktische prijs die de drie eerste deelnemers aan de optocht bij het Paalse zo mercarnaval kregen. En daar was over nagedacht. Want als de wa genbouwers straks in de koude wintermaanden in kille schuren bezig zijn met hun creaties, kun nen ze op z'n tijd een hete snack in het vet gooien voor wat extra energie. Het Zomercarnaval in Paal heeft bij de weergoden ongetwijfeld een streepje voor. Tijdens de optocht zaterdagmiddag en het daarop vol gende feestgedruis bleef het droog en konden de massaal meegebrach te paraplu's ingeklapt blijven. Daar zag het eerst niet naar uit. Even voor het startsein kwamen de druppels nog gestaag naar bene den. Niet hard, maar wel genoeg om drijfnat te worden als je er in moest staan. Zoals de verkeersre gelaars, die de bezoekers naar het tot parkeerterrein gepromoveerde weiland dirigeerden. Die bezoe kers dromden samen op het over dekte terras van café In 't zicht der Schelde en in de naastgelegen par tytent. Schuilend voor de regen. Maar als bij toverslag hield het ge- miezer net op tijd op. Ricardo van Leutmakers uit Sint Jansteen hapt nog even snel een frikandelletje weg. „Vorig jaar was het wel anders", weet hij nog. „Toen stond ik in mijn blote bast op de dijk." De Leutmakers ne mén zich ieder jaar weer voor om ook met een wagen mee te doen. „Maar het komt er steeds niet van. HOEK/HULST Twee automobilisten zijn zaterdag avond hun rijbewijs kwijtgeraakt voor rijden onder invloed. Een au tomobilist (36) uit Middelburg liep tegen de lamp op de N61 in Hoek. Hij had 3,8 keer te veel op. Een be ginnend bestuurder (26) uit Kiel- drecht werd gepakt aan de Stations weg in Hulst. Hij scoorde 4,3 maal te hoog bij de ademanalyse. VOGELWAARDE Morgen gaat in Vogelwaarde de fietsvierdaagse van start. De deelne mers rijden dagelijks vanaf café 't Karrewiel een traject van 15 of 25 kilometer door de omliggende pol ders. Inschrijven kan tussen 18.00 en 19.30 uur. Vrijdag ontvangen de volhouders bij terugkomst een her innering. Een dweilband zorgt bij de laatste pedaalslagen voor een vrolijke noot De Oelewappers zetten de bloemetjes buiten. Ze reden zelfs twee keer het parcours van de optocht. Tip? redactie@pzc.nl MEEST GELEZEN 1Actie bij Hedwigepolder. 2. Geen rekening na vals alarm. 3. Frisse lucht in ter Schorre. WEBLOGS Redacteuren van de PZC schrijven over sport, kunst en andere zaken op hun weblog. Zie: www.pzc.nl/blogs STUUR UW TIPS NAAR redtern@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - De Terneuzense brandweer controleert de komende maanden woonzorgcentra of eer der geconstateerde tekortkomingen met betrekking tot de brandveilig heid inmiddels zijn opgelost. Burgemeester en wethouders delen dat mee in antwoord op vragen van raadslid Giel van Boom (TOP Gemeentebelangen). Het raadslid wilde weten hoe het is gesteld met de brandveiligheid van de instellingen in de gemeente naar aanleiding van een brand in een zorgcentrum in Nieuwegein in juni. Het eerste kwartaal van 2009 is bij alle woongebouwen waar zorg wordt geboden in de gemeente Ter- neuzen een inspectie uitgevoerd. Daarbij is gecontroleerd of ze volde den aan de brandveiligheidsvoor schriften. De tekortkomingen zijn besproken met eigenaren en gebrui kers van de gebouwen en er zijn af spraken gemaakt over de termijnen waarbinnen die tekortkomingen moeten zijn opgelost. De laatste termijnen lopen nu af en dus worden de betreffende ge bouwen nu opnieuw gecontro leerd. Daarbij wordt beoordeeld of aan de destijds gemaakt afspraken is voldaan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 38