Geen rekening na loos brandalarm Zeeland PZC 11 Zomerse schaatspret in Breskens Frisse lucht bewoners Ter Schorre 12 en 13 14 en 15 BRAND Gebruikers automatische melders wijzen op verantwoordelijkheid heeft meer effect denkt Terneuzen ZEEUWS-VLAANDEREN Auto tegen boom na achtervolging Brandstichter werd snel aangehouden door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - De gemeente Terneu zen brengt de gemaakte kosten na een loze brandmelding niet in reke ning bij de gebruikers van automati sche brandmelders. Volgens burge meester en wethouders leren erva ringen in buurgemeente Hulst dat het sturen van rekeningen weinig tot geen effect heeft. De verhouding met de gebruiker is belangrijk, vindt het college. Men sen wijzen op hun verantwoorde lijkheid en de aandacht met name richten op waar zich problemen voordoen levert volgens B en W het beste rendement op. De brandweer van de gemeente Terneuzen rukt regelmatig uit voor automatische brandmelding van een openbaar meldsysteem (OBMS) of van een particuliere alarmcentra le. De meldingen variëren van loze, onterechte en daadwerkelijke brandmeldingen. Doel van de meldingen is om een beginnende brand snel te kunnen ontdekken en zo beter te kunnen bestrijden. In 2009 waren er in de gemeente Terneuzen 421 automatische brand meldingen en vorig jaar ging het alarm 348 keer af. Het blijkt dat in 28 procent van de OBMS-meldin- gen de brandweer daadwerkelijk wordt gealarmeerd. Het grootste deel van de loze meldingen wordt door de alarmcentrale en door de dienstdoende piketfunctionaris on dervangen. Dat leidde er toe dat de brandweer in 2009 125 keer is uitgerukt, waar van 65 keer voor niets. Vorig jaar ging de brandweer na een automati sche melding 95 keer op pad en was het in 37 gevallen loos alarm. Bij de overige meldingen was wel sprake van een beginnende brand. De sterke daling van de ongewens te meldingen vorig jaar is volgens de gemeente te danken aan 'het huidige handhavingsbeleid en werkwijze'. In de gemeente Hulst kan de brand weercommandant een rekening van 675 euro euro sturen als er voor niets moet worden uitgerukt. Met name als de automatische brandmelding veroorzaakt wordt door onoplettendheid of een foutie ve handeling. In de gemeente Hulst zijn in 2009 vier en vorig jaar achttien rekenin gen gestuurd na vals alarm. „Het ge wenste doel om te sturen op ge dragsverandering blijkt niet te wer ken", concluderen B en W van Ter neuzen daaruit. Maandag 15 augustus 2011 Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl door Wilma Valk BRESKENS - Glad, gladder, gladst, maar toch dolle pret zondagmid dag op de kunststof ijsbaan op het Spuiplein in Breskens. Het was dringen geblazen, zowel bij het be treden als ook bij het verlaten van de baan. Want niet iedereen kon wennen aan de gladheid van de ondergrond en de valpartijen wa ren dan ook niet van de lucht. On gelukken deden zich niet voor, ie dereen viel zacht, al viel het terug opkrabbelen af en toe heel erg te gen. Wie het echt te glad vond, die mocht in een sleetje plaatsnemen en laten voortduwen. „Veel te glad", mopperde Casper (8) en vertrok met zijn vriendje. „Geweldig", vond Sjoerd (13). Hij had zijn eigen ijshockeyschaatsen meegebracht en vond het echt su per. Want het mocht allemaal, schaatsen (gratis) huren of op ei gen schaatsen op de baan. „Er mogen maximaal 25 kinderen op", wist Herman Dijker van Ver- huurstad Ede. „De baan kan meer aan, maar dan is het voor de kinde ren niet meer leuk. Na een kwar tier moeten ze er weer af als het erg druk is. We staan hier vrij lang, dus iedereen kan vaker op het 'ijs'. In de winter ben ik ieder weekend met de baan op stap. In augustus net als nu is voor ons heel bijzonder." Passend bij de ijs baan stonden op de druk bezochte avondmarkt ook kramen met war me chocomel, glühwein en erw tensoep. .Fituurpan komt goed van pas bij bouwers van carnavalscreaties Beachboom is een festival waar niemand eenzaam is Schaatspret midden in de zomer in Breskens. Het was wel even wennen op de supergladde 'ijspiste'. Maar veel jongeren lieten zich daar niet door afschrik ken en hadden een hoop lol. foto Peter Nicolai TERNEUZEN Een 19-jarige automobilist uit Ter neuzen raakte vrijdagavond zijn au to en rijbewijs kwijt, nadat hij na een achtervolging door de politie op de Churchillaan met zijn auto te gen een boom reed. De man reed met zijn auto met daaronder neon verlichting met piepende banden enkele rondjes over de rotonde in de Willem de Zwijgerlaan, waarop de politie de achtervolging in zette. Toen hij met hoge snelheid een au to inhaalde raakte hij van de weg. TERNEUZEN In de nacht van vrijdag op zaterdag rond 00.35 uur is een man uit Ter neuzen in zijn woning aangehou den op verdenking van brandstich ting. De man wordt ervan verdacht kort daarvoor brand te hebben ge sticht bij een woning aan de Corel- listraat in Terneuzen. De bewoners van het pand konden de woning op tijd verlaten. Er raakte niemand gewond. De brand, die beperkt bleef tot de voordeur, was snel on der controle. door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - De bewoners van zorgcentrum Ter Schorre in Ter neuzen krijgen weer genoeg frisse lucht en licht in hun kamers. On der andere de ventilatie is verbe terd door het aanbrengen van mo- torgestuurde dakkoepels. Ter Schorre biedt zorg aan ruim 200 bewoners die kampen met de mentie of lichamelijke beperkin gen. Zorgverlener SVRZ, waaron der Ter Schorre valt, schakelde het gespecialiseerde bedrijf Cofely in, nadat bewoners klaagden over een gebrek aan frisse lucht en licht. „Om goede zorg te bieden, moe ten zowel bewoners als medewer kers zich binnen onze zorginstel ling thuis voelen. Daarom werken we voortdurend aan een verho ging van de kwaliteit van ons zorg aanbod en het vergroten van het welzijn van de mensen. Een goed binnenklimaat is hiervoor een voorwaarde en levert een belangrij ke bijdrage aan een prettige werk en leefomgeving", zegt Maarten Eijkman, projectleider huisvesting van SVRZ. Cofely levert al sinds de nieuwbouw van Ter Schorre op lossingen op het gebied van domo- tica. „Het leefklimaat bij SVRZ is sterk verbeterd en het aantal sto ringen zal naar verwachting met minimaal 15 procent dalen", ver wacht projectleider Ronny Ver- braeken van Cofely.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 37