Zealand PZCI ii Proef arbeidsmigranten succesvol Willetje BEVELANDEN-THOLEN 12 en 13 14 en 15 HUISVESTING Wethouder Damen tevreden over project met containers op terrein paprikateler Seasun Zonnetrein botst op vrachtauto binnenstad Meisje (6,5) terecht na zoekactie van uren Weggelopen zonder boodschappen betalen almanak Geen omzien meer naar vroeger voor Colijnsplaatse vissers Publiek vergaapt zich in Kapelle aan droomauto's Maandag 15 augustus 2011 Beachboom is een festival waar niemand eenzaam is Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl ■I door Lilian Dominicus kapelle - De proef met de huisves ting van arbeidsmigranten op het terrein van tomaten- en paprikate ler Seasun in Willem Annapolder bij Kapelle verloopt naar tevreden heid. Dat meldt wethouder Evert Damen (CDA, ruimtelijke orde ning) van de gemeente Kapelle. „Afgezien van een aantal aanloop problemen, zijn er geen noemens waardige klachten binnengeko men. Voor de mensen die in de omgeving wonen zijn er telefoon nummers die ze altijd kunnen bel len als er calamiteiten zijn. Er is een Pools- en Engels-sprekende be heerder in het huisvestingscom plex aanwezig, die de bewoners kan wijzen op de regels en orde houdt. Er worden logboeken bijge houden over wat er gebeurt en wie in het gebouw aanwezig is. Ik heb het idee dat men er kort op zit en dat het goed functioneert", al dus de wethouder. Nu het volop oogstseizoen is in de tomaten- en paprikateelt zit de groep containers, het voormalige tijdelijke onderkomen van senio rencomplex Dalemhof in Tholen- stad met circa 150 slaapplaatsen, helemaal vol. „Ze hebben het lang zaam opgebouwd", constateert Da men. „Daarmee voorkom je uit wassen." De huisvesting werd in maart van dit jaar geopend door commissaris van de koningin Karla Peijs, na een lange periode van onderhande len. De provincie was namelijk in eerste instantie geen voorstander van het onderkomen voor arbeids migranten. Volgens Peijs is een op lossing voor de langere termijn no dig om de huisvestingsproblema tiek van arbeidsmigranten op met name de Bevelanden het hoofd te bieden. „Maar dit voldoet wel aan alle kwaliteitskeurmerken", sprak zij tijdens de openingshandeling. De gemeente Kapelle heeft de plannen van Seasun altijd wel ge steund. „Arbeidsmigranten heb ben ook recht op een eerlijke huis vesting", verklaart Damen. „Gam- mele stacaravans op de erven van de fruittelers of opvang in vakan tieparken zoals De Oesterbaai in Wemeldinge zijn ook de oplossing niet." De units zijn van alle gemakken voorzien: keuken, woon- en slaap- ruimte, toilet/doucheruimte, flat- screen-tv, internetaansluiting. Ge zamenlijke faciliteiten bestaan on der meer uit een recreatieruimte en een centrale was/droogruimte. colijnsplaat - Elkaar van onder de paraplu bemoedigend toelachende bezoekers teken den de Colijnsplaatse dagen dit jaar. Heel wat mensen vonden in de droge beschutting van de PKN-kerk aan de kop van de Voorstraat een rustpunt uit de druilregen. Daar bracht een kleine expositie in herinnering dat het dorp vijftig jaar geleden immigraten kreeg uit de vissersdorpen Arnemuiden en Veere, die door de sluiting van de Veerse Catdam hun weg naar zee verloren. Jaap Siereveld, toen nog een jongen aan boord van zijn vaders kot ter ARM 7, vertelde er, al netten boetend, over de verhuizing. „Sommigen zijn terugge gaan, wij zijn gebleven. Het ligt allemaal ach ter ons." foto Willem Mieras VLISSINGEN De Vlissingse binnenstad heeft af en toe toch wat nauwe doorgangen voor de zonnetrein die daar dage lijks toeristen vervoert. Toen de trein vrijdag de Oude Markt wilde indraaien, kwam die in botsing met een vrachtwagen die daar aan het lossen was. Door de geringe snelheid van de trein bleven de pas sagiers ongedeerd. De schade bïeek licht BROUWERSHAVEN Een meisje van 6,5 jaar uit Brou wershaven is gistermiddag gevon den nadat het kind enkele uren ver mist is geweest Het kind was tegen 13.30 uur boos weggelopen van haar huis aan de Markt. De politie verspreidde een opsporingsbericht. Het meisje was bij een vriendje gaan spelen; diens ouders meldden dat toen zij de zoekactie gewaar werden. THOLEN Een 51-jarige vrouw uit Wouw kreeg zaterdagmiddag een proces verbaal op verdenking van winkel diefstal. Ze werd rond 16.10 uur aan gehouden bij supermarkt C1000 in Tholen. Zij liep op dat moment de winkel uit met een volle winkelwa gen. Betaald had ze de spullen op dat moment nog niet. De waarde van de inhoud van de winkelkar be droeg 370 euro. Tip? redactie@pzc.nl De drie zussen waren allemaal in de wolken toen hun broertje Arjen werd geboren. Het was dan ook een dot van een ba- by. Ze sjouwden met hem, pasten op hem, knuffelden met hem. Het kon niet op. Maar kleine kinderen worden groter. Ook Arjen. Hij heeft echt een eigen willetje en laat zich door zijn grote zussen niets meer gezeggen. De liefde van de zussen is sterk bekoeld. Ze vinden hem nu soms ronduit 'irritant'. Na een zoveelste aanvaring verzucht te zijn zuslief van veertien: „Mam, kunnen we hem niet eens een keer re- setten?"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 31