zeeland 113 met groots evenement Walcherse stranden aan kop om titel 'schoonste' Windsurfevenement Mission XL biedt wedstrijden en een surfexpo GERARD* Excursie Boswachterij en Meeuwenduinen Ponykar gestolen vanaf Nieuwe Diep Verlichte fietstocht langs boerderijen Hardrijder Nieuwdorp is zijn rijbewijs kwijt Inbraak in woning aan de Ooststraat maandag 15 augustus 2011 door Piet Kleemans GOES - Nederland Schoon reikt elk jaar prijzen uit voor de schoonste stranden. Voor het eerst is er nu ook een publieksprijs. Strandgas- ten kunnen zelf stemmen. De Wal cherse stranden scoren hoog. Alle stranden langs de Nederland se kust komen in aanmerking, voor de titel, maar pas als ze ten minste dertig stemmen hebben, dingen ze mee naar de prijs. Stem men kan tot 22 augustus, de win naar wordt op 30 augustus bekend gemaakt. Voorlopig gaat Vrouwen polder (Breezand) aan kop met een 9,15, gevolgd door Zoutelande (9,03) en Vlissingen (8,68). Noord-Beveland, in casu het Ban- jaardstrand, is het schoonste strand van Nederland 2010 en heeft met een waardering van 8,89 een hoog cijfer, maar haalt met 25 stemmen vooralsnog de kiesdrem pel van dertig stemmen niet. Voor de Schouwse stranden lijken al helemaal weinig mensen bereid om te stemmen. Slechts twee men sen hebben hun stem uitgebracht op het strand van Haamstede en in Renesse blijft de teller op één stemmer steken. De titel Schoon ste Strand 2011 wordt op 30 augus tus bekendgemaakt op het strand van Hoek van Holland. Q www.nederlandschoon.nl SCHarendijke - Belangstellenden kunnen zaterdag 20 en zondag 21 augustus bij zeil- en surfcentrum Brouwersdam tijdens Mission XL gratis kennis maken met de windsurfsport en het Stand Up Paddling, meedoen aan een sla lomwedstrijd, het allernieuwste materiaal testen en de wereldtop freestyle surfers in actie zien. Het had maar een haartje ge scheeld of er was helemaal geen editie 2011 gekomen. De mensen achter het amateurwindsurfevene- ment - een van de grootste ter we reld - kondigden vorig jaar de ze vende en laatste editie aan. Dat le verde zoveel teleurgestelde reacties op dat de organisatoren zich nog Traditioneel begin van élke Burgse Dag; het hijsen van de speciale dorpsvlag. Kinderen in Ot- en Sienkledij dragen de vlag naar de vlaggenstok. foto Ronald den Dekker eens achter de oren krabden en dat bracht hen uiteindelijk op een veel beter idee; een nog veel groter evenement. Met onder meer als ex traatje een grote surfexpo. „De af gelopen jaren was steeds één board merk en één zeilenmerk", zegt organisator Herman van den Berg. „Nu staan er veel gerenom meerde merken met het nieuwste materiaal." Van den Berg heeft zich verzekerd van de komst van nationale en in ternationale toppers op windsurf- gebied. Freestyle wereldkampioe nen Steven van Broeckhoven en Sarah Quita Offringa zijn present evenals Davy Scheffers en viervou dig wereldkampioen Gollito Estre- do. Q www.brouwersdam.nl verhuizingen en meubelopslag Middelburg 0118-626919 Goes 0113-217S31 www.gerardbouwense.nl WESTERSCHOUWEN Gidsen van de Natuur- en vogel wacht Schouwen-Duiveland verzor gen op donderdagavonden 18 en 25 augustus excursies in de JBoswach- terij Westenschouwen en door de Meeuwenduinen. Vertrek van de excursie is om 19.00 uur vanaf de fietsenstalling aan het einde van de Adriaan van der Weijdeweg. Aanmelden kan bij het VW-kan- toor aan de Noordstraat in Burgh-Haamstede. GOES Van een terrein bij een huis aan het Nieuwe Diep in de wijk Goese Meer is vrijdagochtend een pony- kar gestolen. Er was een gat in de omheining ge maakt, waardoor de ponykar is weggenomen. Het gaat om een groene, tweewieli ge sjees voor pony's. De wagen heeft volgens de politie een waarde van meer dan duizend ARNEMUIDEN In de omgeving van Kleverskerke, Arnemuiden en Nieuw- en Sint loosland vindt woensdagavond tus sen 21.00 en 23.30 uur voor de tien de keer een verlichte boerderijen- fietstocht plaats. Er zijn twee startplaatsen, waar kramen met eten en drinken staan en waar live muziek is: familie Baas, Oude Dijk 10a, Nieuw- en Sint Joosland en familie Kodde, Veerseweg 2, Arnemuiden. NIEUWDORP Een 24-jarige automobilist uit de gemeente Borsele moest vrijdag avond rond 21.25 uur zijn rijbewijs inleveren. Hij werd door de politie aangehouden op de Korenweg in Nieuwdorp na een snelheidsover treding. De man reed daar met een snel heid van 139 km/u. De toegestane maximumsnelheid is hier 80 km/u. De man kon naar huis met een pro- ces-verbaal. NIEUWERKERK In een woning in de Ooststraat in Nieuwerkerk is vrijdag tussen 10.00 en 15.00 uur ingebroken. De dieven verschaften zich toegang tot de woning door een ruit te ver nielen. Vervolgens werd de wo ning doorzocht. Er werden siera den met onbekende waarde meege nomen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 23