Zeeland PZCI Gemeente wil verder snijden in inhuur Willetje SCHOUWEN-DUIVELAND 12 en 13 14 en 15 KADERNOTA Schouwen zet in op zowel besparen als extra inkomsten genereren Natte maar drukke snuffelmarkt Hubertushoeve Getuigen ongeluk gezocht M,shande,m§ almanak Burghse Dag mag nooit een gewone jaarmarkt worden Maandag 15 augustus 2011 Beachboom is een festival waar niemand eenzaam is Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl door Piet Kleemans ZIERIKZEE - Om de nog resterende 1.8 miljoen euro aan bezuinigin gen te kunnen realiseren wil de ge meente Schouwen-Duiveland ver der snijden in de inhuur van der den. Tegelijkertijd wordt gepro beerd om - via subsidies - extra geld 'binnen te halen. Dat staat in de herziene Kadernota 2012-2015. Ook gaat de gemeente nog eens met de stofkam door het gemeen telijk takenpakket om te kijken of er taken zijn die geschrapt kunnen worden of dat er mogelijkheden zijn om slimmer - en goedkoper - te werken. Het is de bedoeling dat het college begin volgend jaar met een concreet bezuinigingsvoorstel op dit vlak komt. Dat voorstel wordt na bespreking in de gemeenteraad ter inzage ge legd. Een definitief voorstel wordt dan in augustus 2012 aan de raad voorgelegd. Waarbij het college zich haast zeggen dat als er tijdens dat proces efficiencyverbeteringen mogelijk zijn deze meteen worden doorgevoerd. Dat is, zo wordt aan gegeven in de Kadernota, al eerder gebeurd. Op de inhuur van derden - advies bureaus die in opdracht van de ge meente onderzoek doen - klinkt al jaren kritiek vanuit de politiek. Kri tiek die het college zich ter harte neemt. „Inhuur is duur. Echter het biedt ook voordelen zoals flexibili teit en deskundigheid." Insteek is nu dat afgezien wordt van inhuur van derden tenzij onaanvaardbare risico's ontstaan voor de continuï teit van de gemeentelijke bedrijfs voering. In de praktijk betekent het dat per geval gekeken wordt of zaken door de eigen organisatie worden aangepakt of dat het inhu ren van derden absoluut nodig is. De gemeente zet voor de komen de jaren niet alleen in op het terug dringen van de kosten, maar wil ook proberen inkomsten te genere ren. „We blijven scherp in de ga ten houden of er mogelijkheden zijn voor extra inkomsten, bijvoor- beeld door subsidiemogelijkheden voor de lopende projecten." Al eerder was gekozen voor het kri tisch kijken naar vervangingsinves teringen en de mogelijkheden voor de gemeente om de samen werking met bedrijven en instellin gen te intensiveren. De kadernota staat op de agenda van de vergadering van de commis sie Samenleving en Bestuur van maandag 22 augustus in de Burger zaal van het gemeentehuis. "Jlyv» OUWERKERK - Het was nat en fris, maar te vens geanimeerd. Enkele honderden belang stellenden kwamen zaterdag naar de snuffel markt op het erf van de Hubertushoeve in Ou- werkerk. Een snuffelmarkt bedoeld om zolder en schuur op te ruimen én geld bijeen te sprokkelen voor Amnesty International en Stichting Leven in Aandacht. Leven in Aan dacht is de gemeenschap van mensen in Ne derland en Vlaanderen die zich laten inspire ren door de leer van boeddhistische monnik en zenleraar Thich Nhat Hanh. Zaterdag 20 au gustus gaat de snuffelmarkt op herhaling. Voor de muzikale omlijsting wordt gezorgd op cello, piano en viool. Toegankelijk van 11.00 tot 16.00 uur. foto Ronald den Dekker Tip? redactie@pzc.nl ELLEMEET - De politie is op zoek naar getuigen van een ongeluk vrij dagavond rond 23.00 op de Kuijer- damseweg in Ellemeet. Een 17-jari- ge fietser uit Zwolle werd aangere den door een donkerkleurige per sonenauto. De bestuurder reed na de aanrijding door in de richting van de Stoofweg. De fietser reed met wat vrienden over de Kuijer- damseweg in de richting van Re- nesse en deed dat aan de verkeer de kant - linkerzijde - van de weg. De 17-jarige fietser is voor onder zoek overgebracht naar het zieken huis in Goes. De politie is op zoek naar getuigen. Personen die de aan rijding of de auto met schade aan de voorzijde hebben gezien wor den verzocht zich te melden op het politiebureau of op telefoon nummer 0900-8844. SCHARENDIJKE - In de nacht van vrijdag op zaterdag rond 00.45 uur zijn door de politie aan de Kuijer- damseweg in Scharendijke twee 18-jarige mannen uit het Zuid-Hol landse De Lier aangehouden op verdenking van mishandeling. De twee waren betrokken bij een vechtpartij in en buiten een hore cagelegenheid aan genoemde straat. De mannen zouden een 17-jarige jongen uit Delft hebben geschopt en geslagen. De drie zussen waren allemaal in de wolken toen hun broertje Arjen werd geboren. Het was dan ook een dot van een ba- by. Ze sjouwden met hem, pasten op hemknuffelden met hem. Het kon niet op. Maar kleine kinderen worden groter. Ook Arjen. Hij heeft echt een eigen willetje en laat zich door zijn grote zussen niets meer gezeggen. De liefde van de zussen is sterk bekoeld. Ze vinden hem nu soms ronduit 'irritant'. Na een zoveelste aanvaring verzucht te zijn zuslief van veertien: „Mam, kunnen we hem niet eens een keer re- setten?"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 21