Stagnatie economie dreigt In 't Veld (D66) Humanist van het Jaar PZC Shell: minder olie uit lek Tot hier en niet verder Luchtschip in tuin gevonden Buien en zon, 21' WALCHEREN geeft voetballes aan SC Heerenveen 21 Beachboom is een festijn voor brede doelgroep 14 MAANDAG 15 augustus 2011 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 253e jaargang nr. 194 - los nummer 1,60, zaterdag 2,40 KWARTAALCIJFERS Lagere groei wereldhandel zet druk op exportlanden amsterdam - De Nederlandse en de Duitse economie zijn het afgelo pen kwartaal naar verwachting op nieuw gegroeid, maar de vooruit zichten voor de rest van het jaar zijn niet rooskleurig. De lagere groei van de wereldhandel zet waarschijnlijk druk op de export kampioenen. „Het zal voelen als een stagnatie", voorspelt ING-econoom Martin van Vliet. Morgen komen onder meer de Duitse en Nederlandse statistiek bureaus met schattingen van de economische groei in het tweede kwartaal. Economen verwachten dat de Duitse economie in die pe riode 0,5 procent groter werd. Voor Nederland wordt op een plusje van 0,3 procent gerekend. Daarmee zou de groei al aanzien lijk lager uitvallen dan in het eer ste kwartaal, toen Duitsland 1,5 procent noteerde en Nederland 0,9 procent. In de tweede helft van 2011 wordt het waarschijnlijk nog minder. De Nederlandse groei bedraagt dan volgens de ING-eco- nomen hooguit 0,2 procent. „Ne derland deint mee op de golven van de internationale economie", zegt Van Vliet. „Als de wereldhan del hapert, dan merken wij dat." De groei van de internationale handel valt de komende maanden waarschijnlijk terug omdat opko mende economieën de handrem aantrekken. China neemt bijvoor beeld maatregelen om de uitbundi ge economische groei en bijbeho rende inflatie in te dammen. Daar naast raken de stimuleringsmaatre gelen in de VS uitgewerkt. Door de hoge staatsschulden en te korten is geen ruimte meer is om de economie met extra investerin gen aan de praat te helpen. pUM pagina 7: Sylvester Eijffinger V—over de crisis amsterdam - Europarlementariër voor D66 Sophie in 't Veld is afge lopen zaterdag in Oslo uitgeroe pen tot Internationale Humanist van het [aar. De prijs van de International Hu manist and Ethical Union (IHEU) wordt een keer in de drie jaar uit gereikt. Onder andere Nobelprijs winnaars Amartya Sen en Andrei Sacharov gingen haar voor. De 47-jarige In 't Veld, die een toe spraak hield voor het humanisten congres, is vereerd. Het humanis me heeft volgens haar voor veel maatschappelijke problemen de goede antwoorden. Ze is voorzit ter van de humanistische omroep Human. Het publieke debat is vol gens In 't Veld de laatste jaren ge monopoliseerd door mensen die de maatschappij indelen in onder ling rivaliserende religieuze en cul turele groeperingen. IHEU-voorzit- ter Sonja Eggerickx roemde de in zet van In 't Veld voor privacy, vrouwenrechten en homorechten, en haar initiatief voor de oprich ting van het European Parliament Platform for Secularism in Politics. In 't Veld kreeg al internationale prijzen voor haar inzet voor grond rechten en de scheiding van kerk en staat. Eerder dit jaar werd zij in Groot-Brittannië bekroond als 'Se cularist van het Jaar'. Amsterdam - Oliemaatschappij Shell heeft het lek in een pijplei ding in het Britse deel van de Noordzee-gisteren nog niet weten te dichten. Het concern heeft het lek wel onder controle. Shell schat dat er momenteel tussen 2 ton en 20 ton olie op het zeeoppervlakte zichtbaar is, zo meldde een woord voerder gisteren. worthincton - Een 94-jarige vrouw in de Amerikaanse staat Ohio trof gisteren in haar achter tuin een bijna veertig meter lang luchtschip aan. Harde wind had het skeletloze luchtschip, een zoge heten blimp, 's ochtends doen los raken van zijn ankers op het nabu rige vliegveld van Columbus. NIEUW-NAMEN - 'Tot hier en niet verder'. Met die tekst op een protestbord wil het actiecomité Redt onze Polders de Vlamingen duidelijk maken dat de Hedwigepolder toch echt niet onder water wordt gezet. Het bord werd zaterdagochtend vlak bij de grenspaal op de Hedwigedijk opgehan gen. Hoewel Nederland heeft besloten dat de ont- poldering van de baan is, gaat men in België in de naastliggende Prosperpolder door met de voorbereidingen. Ze zijn ai begonnen met het af graven van de dijk tussen beide polders. Magda de Feijter van het actiecomité riep zaterdag Bel gië en Nederland op om beter samen te werken. Op de protestactie waren zo'n dertig sympathi santen af gekomen. foto Camile Schelstraete SH Redt onze Polders is goed bezig reageer op www.pzc.nl reacties: 436 Excuus Rutte is overbodig eens Jjg 42% 58% Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088 - 013 99 10 8 711688 555530" iMmiaii

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 1