zeeland 115 niemand eenzaam is Loggia op Abdijplein Expositie Arboles in La prima cosa bella in voorpremière bij FbtS Filmcollege FbtS belicht films literatuurcompetitie Zomerexpositie met werk van zes kunstenaars maandag 15 augustus 2011 1 CAUU9IUC MIUUI» III „De nadruk ligt inderdaad op de beleving, maar als de dj's niet zou den deugen, zouden we daar toch echt commentaar op krijgen." Miss Monica en Miss Bunty beho ren als de Stereo Divas tot de vaste dj's bij Beachboom. DJ Lucien Foort verraste met enkele melodi euze sets, waarin zelfs plaats was voor een ingetogen moment: een fragment uit Fix You van Coldplay, dat met de film Young@Heart ove rigens een mooiere versie kreeg. Komt er een Beachboom 2012? Botty: „Absoluut! Ik heb daar al heel veel ideëen voor." ringen, de belangrijkste container- pier van Pireaus verkreeg, die voor China via het Suezkanaal naar Oost-Europa een ideale ligging MIDDELBURG - 'Arboles' is de titel van een expositie met zes foto's op groot formaat die tot en met 22 au gustus te zien is in de Loggia op het Abdijplein in Middelburg. De foto's zijn gemaakt door Elsje van Rhee en zijn onderdeel van 'Spanish Forest', een langlopend project over de bossen rond Giro na in Spanje. De zes foto's op formaat van 3,00 meter bij 0,60 meter zijn op specia le wijze tot stand gekomen. Voor het maken van de foto's heeft Van Rhee gebruik gemaakt van een zo geheten Linhof Technika loopbo- demcamera van ruim 40 jaar oud. Met deze camera wordt gefotogra feerd op groot formaat waarbij het filmmateriaal in cassettes achterin de camera wordt gestoken. Er kan maar één foto tegelijk worden ge maakt. In dit geval is er gebruik ge maakt van fotopapier in plaats van film. De expositie toont uitsnedes die vooral de stam van de boom benadrukken. Daaraan is de leef tijd van de boom af te lezen: de lit tekens van beschadigingen, dode takken en de nieuwe bladeren. DJ Lucien Foort: „Nu een nummer voor alle sexy dames hier bij Beachboom aan zee." VLISSINGEN - Film by the Sea door het jaar presenteert dinsdag in Cinecity in Vlissingen en woens dag in Terneuzen de voorpremière van de film La prima cosa bella van regisseur Paolo Virzi. Het verhaal speelt in twee tijdvak ken. In de zomer van 1971 zijn Bru no en Valeria getuigen van de lot gevallen van hun moeder Anna. Zij is door haar jaloerse echtge noot op straat gezet nadat zij was verkozen tot 'mooiste mama van het strand'. Vanaf dat moment leidt Anna met haar kinderen een onzeker bestaan met talloze ver huizingen en diverse minnaars. In het heden gaat de film in op het einde van het leven van de nog altijd strijdlustige en vrolijke Anna. Valeria haalt Bruno over om terug te keren naar hun ge boortestad Livorno en voor hun moeder te zorgen. Deze hereni ging brengt veel emoties naar bo ven. Dinsdag 16 augustus Cinecity Vlissin gen, 14.00 uur en 19.30 uur; woensdag 17 augustus Cinecity Terneu zen 16.00 uur en 20.00 uur. Beachboom 2011 bood naast veel house-en dancemuziek ook ruimte voor theateract en acrobatiek. VLISSINGEN - In het kader van het filmfestival Film by the Sea 2011 verzorgt Harry Peters zaterdag 10 en zondag 11 september in Cineci ty in Vlissingen en filmcollege, waarin boekverfilmingen centraal staan. Peters loodst de deelnemers tijdens de eerste dag door genomi neerde films voor de Film Litera- tuuraward van het festival. Zo geeft hij onder meer een inleiding over de openingsfilm van het com petitieprogramma: La piel que habi- to, de eerste thriller van de Spaan se regisseur Pedro Almodovar. De heeft. Daarin investeren was voor Europa verstandiger geweest. Dat straks de Chinezen de Europese handelsinfrastructuur domineren, Econoom Sylvester Eijffinger foto John Schouten/GPD omdat het grootste Rotterdamse containerbedrijf ECT ook al in Chi nese handen is, noemt Eijffinger dan blijkbaar een 'geluk bij een on geluk'. Hans Pollemans Singel 10, Biervliet Voltooid leven Veel ouderen maar ook jongeren vinden het lastig om over de dood te praten. Als het daar over gaat zwijgen men sen liever, meestal is men bang voor de manier waarop ze zullen sterven en in een toestand te gera ken waar niet veel menselijks meer aan is. Ze zijn niet in staat te pra ten over wat ze willen als ze niet meer kunnen opkomen voor zich zelf Toegegeven, door de geavanceerde medische technieken kan het leven tegenwoordig bijna eindeloos wor den verlengd. Of dat ook een ze gen is, dat is vers twee. Dat neemt niet weg, dat wanneer mensen klaar zijn met hun leven, uitbehandeld en het stervenspro ces uitzichtloos ondraaglijk onom keerbaar is geworden en ze willen de regie in eigen hand houden, dan dient een weloverwogen ver zoek om euthanasie door meewer kende artsen met respect te wor den verwezenlijkt. Duidelijkheid bij deze complexe zorg is belangrijk, artsen te hebben met een goede reputatie, óók waar devol voor de gemoedsrust van al le betrokkenen! Willem Cornells Murre Irislaan 16, Vlissingen film is gebaseerd op de roman Tarantula uit 1995 van Thierry Jon- quet Andere films die tijdens het twee daags college aan de orde komen zijn onder meer de nieuwe Jane Eyre-verfilming naar het bekende boek van Charlotte Brontë en Sub- marino van Thomas Vinterberg, winnaar van F&L Award vorig jaar tijdens Film by the Sea. Deelname aan het filmcollege kost 40 euro. Plaatsing geschiedt op da tum van aanmelding. www.filmbythesea.nl. VROUWENPOLDER - In het centrum Kunst en Vorm aan de Fort den Haakweg 16 in Vrouwenpolder is een zomerexpositie ingericht met werk van zes beeldend kunste naars. De exposanten zijn: lanneke Rottier, Alex Meidam, Sebastiaan Spit, Dini Simons, Lynda Deutz en Peter van Zoetendaal. Naast schilderijen en beelden zijn er een uitgebreide collectie exclu sieve sieraden, keramiek en tassen te zien. Verder worden er op woensdag ochtend van 10.00 tot 12.00 uur creatieve workshops gegeven. De expositie duurt van woensdag tot en met zaterdag van 12.00-17.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 15