vuiltje liggen op het strand' zeeland 113 Proef met huisvesting arbeidsmigranten succes Drankrijdster veroorzaakt stroomstoring .Wij zijn weer terug van vakantie! GERARD «4 Weer frisse lucht voor bewoners Ter Schorre Verlichte fietstocht langs boerderijen Hardrijder Nieuwdorp is zijn rijbewijs kwijt Miniconcert André Poortvliet in Koorkerk Hearts United zingt tijdens kerkdienst maandag 15 augustus 2011 W $ssBS8@^ggS6gaaseg^E 'Er staan 900 afvalbakken. De strandwachten rapen ook met de hand zwerfvuil op. En met een machine reinigen we de vloedlijn.' Lukas Fransen, directeur Stichting Strandexpioitatie Walcheren 'Inspecteurs van Nederland Schoon gaven ons vorig jaar vier sterren, het hoogst haalbare. De publieksprijs is leuker, want die komt van klanten.' Albert Dijkstra, strandwacht Vlissingen smsmmjus^ssssoÊHHamssmmèhu iin,minMummum.i immms&szsa GOES - Een 22-jarige automobiliste uit Goes veroorzaakte in de nacht van vrijdag op zaterdag een stroomstoring in Wilhelminadorp doordat zij een elektriciteitskast uit de grond reed. Bij de kruising met de Deltaweg verloor zij de controle over de auto en sloeg over de kop. De bestuurster raakte gewond. Haar bijrijdster, een 24-ja- rige vrouw uit Goes, bleef onge deerd. De bestuurster bleek ge dronken te hebben. Haar rijbewijs is ingevorderd. Omwonenden van de Langeweg zaten door het onge val enige tijd zonder stroom. De eerste de beste Hubo De Bezige Hand Buteuxstraat 12, Oost-Souburg Tel 0118 461241 [woensdag gesloten] KAPELLE - De proef met de huisves ting van arbeidsmigranten op het terrein van tomaten- en paprikate ler Seasun in Willem Annapolder bij Kapelle verloopt naar tevreden heid. Dat meldt wethouder Evert Damen van Kapelle. „Afgezien van een aantal aanloop problemen, zijn er geen noemens waardige klachten binnengeko men. Voor de mensen die in de omgeving wonen zijn er telefoon-" nummers die ze altijd kunnen bel len als er calamiteiten zijn. Er is een Pools- en Engels-sprekende be heerder in' het huisvestingscom plex aanwezig, die de bewoners kan wijzen op de regels en orde Rinkó Koppejan van Strandpaviljoen De Branding in Zoutelande toont één van de bruine papieren afvalzakken die hij van de Stichting Strandexpioitatie Walcheren heeft gekregen om uit te delen aan strandgasten. Zo stimuleren ze mensen het strand schoon achter te laten. foto's Ruben Oreel houdt. Er worden logboeken bijge houden over wat er gebeurt en wie in het gebouw aanwezig is. Ik heb het idee dat men er kort op zit en dat het goed functioneert", al dus de wethouder. Nu het volop oogstseizoen is in de tomaten- en paprikateelt zit de groep containers, het voormalige tijdelijke onderkomen van senio rencomplex Dalemhof in Tholen- stad met circa 150 slaapplaatsen, helemaal vol. „Ze hebben het lang zaam opgebouwd", constateert Da- men. „Daarmee voorkom je uit wassen." De huisvesting werd in maart van dit jaar geopend. verhuizingen en meubelopslag Middelburg 0118-626919 Goes 0113-217631 www.gerardbouwen8e.nl TERNEUZEN De bewoners van zorgcentrum Ter Schorre in Terneuzen krijgen weer genoeg frisse lucht en licht in hun kamers. Onder andere de ventilatie is verbeterd door het aanbrengen van motorgestuurde dakkoepels. Ter Schorre biedt zorg aan ruim 200 bewoners die kampen met de- pientie óf lichamelijke beperkin gen. Zorgverlener SVRZ, waaron der Ter Schorre valt, schakelde het gespecialiseerde bedrijf Cofely in, nadat bewoners klaagden over een gebrek aan frisse lucht en licht. ARNEMUIDEN In de omgeving van Kleverskerke, Arnemuiden en Nieuw- en Sint Joosland vindt woensdagavond tus sen 21.00 en 23.30 uur voor de tien de keer een verlichte boerderijen fietstocht plaats. Er zijn twee start plaatsen, waar kramen met eten en drinken staan en waar live muziek is: familie Baas, Oude Dijk 10a, Nieuw- en Sint Joosland en familie Kodde, Veerseweg 2, Arnemuiden. Onderweg komt u spreekwoorden en gezegden tegen. Voor de goede oplossing is een prijs beschikbaar. NIEUWDORP Een 24-jarige automobilist uit de gemeente Borsele moest vrijdag avond zijn rijbewijs inleveren. Hij werd door de politie aangehouden op de Korenweg in Nieuwdorp na een snelheidsovertreding. De man reed daar met een snelheid van 139 kilometer per uur. De toegestane maximumsnelheid is hier 80 kilo meter per uur. MIDDELBURG André Poortvliet geeft donderdag 18 augustus een miniconcert in de Koorkerk in Middelburg. De orga nist brengt dan muziek ten gehore van Scheidemann, Weckmann, Buxtehude, Strunck en Bach. Zijn programma heeft als thema 'Ham burg in de zeventiende eeuw'. Het concert begint om 15.00 uur, de toe gang is gratis. VLISSINGEN Op uitnodiging van de Pinksterge meente Shalom komt de gospel zang/muziekgroep Hearts United zondag 21 augustus tijdens de start zondag zingen. Dat gebeurt tijdens een kerkdienst in het gebouw aan de Kerklaan in Vlissingen (West- Souburg). De kerkdienst begint om 13.30 uur. Toegang is gratis.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 13