i2 zeeland 9,15 'Dat is zeker terecht, je ziet hier geen .siTT^rr-rmw 1 Drie Walcherse stranden in top drie Marlies Volmer boekt meervoudig succes bij ringrijden in Ritthem Drie Walcherse stranden voeren de landelijke ranglijst van schoonste stranden aan. Een mooi compliment, vinden de strandbeheerders. „Maar eigenlijk verbaast het me niet eens." ringrijden maandag 15 augustus 2011 w NEDERLAND SCHOON geven strandgasten voor het schone strand van Vrouwenpolder, dat nu landelijk aan kop gaat door Maurits Sep Op de Veerse stranden staan 900 afvalbakken, zoals hier in Vrouwenpolder, Strandgasten geven het Vlissingse strand een 8,68 voor schoonheid. Het is toch wat met dat strand van Zoute- lande. Het is al uitge roepen tot het beste van Nederland en nou maakt het ook nog eens grote kans op de titel 'schoonste strand van Nederland'. Dan moet het de komende week nog wel Vlissingen achter zich houden en Vrouwenpolder inha len. Strandgasten kunnen nog een week stemmen. Zaterdag zag het strand van Zoute- lande er onberispelijk uit. D'r was met dat waardeloze weer natuur lijk ook niemand op het idee geko men er eens lekker te gaan liggen of spelen, 's Middags lag het er nog net zo strak bij als de Stichting Strandexploitatie Walcheren het 's ochtends had aangeveegd. Bij de concurrenten was het niet anders. Rinko Koppejan van strandpavil joen De Branding in Zoutelande is dik tevreden over het werk van de Stichting Strandexploitatie Wal cheren. „Ik hoop natuurlijk op het hoogste, maar die voorlopig twee de plaats is zeker terecht ja, je ziet hier als het ware geen vuiltje lig gen. Elke ochtend maakt de SSW het schoon, de strandwachten van de post hier naast ons paviljoen gaan ook nog met z'n drieën hand in hand over het strand om zwerf afval op te ruimen." Zo doet de stichting dat over de he le lengte van het Walcherse strand, voor zover het in de ge meente Veere ligt; dat is zo'n der tig kilometer, inclusief Neeltje Jans, dat tot Veere behoort. „Ik ben dus heel blij dat in de voorlo pige top drie van heel Nederland de eerste twee plaatsen voor Veer se stranden zijn", reageert SSW-di- recteur Lukas Fransen. „Eerlijk ge zegd, het verbaast me ook niet. Ik weet hoeveel tijd en moeite we er in steken. We hebben 900 afval bakken op onze stranden staan. Die worden elke dag geleegd. De strandwachten rapen ook dagelijks zwerfvuil op. En we gaan bijna da gelijks met een speciale machine op pad voor een vloedlijnreini ging. Vanuit zee spoelt namelijk ook veel aan." Door die inspanningen scoren de Veerse stranden al jaren goed bij landelijke onderzoeken. Zoals bij controles door inspecteurs van Ne derland Schoon. Dat zijn stranden nu ook de top bezetten bij de eer ste publiekstest die Nederland Schoon uitvoert, maakt Fransen nog blijer. „Nu stemmen de men sen en voor hen doen we het." Precies, vindt ook zijn Vlissingse 'concurrent' Albert Dijkstra. „Vo rig jaar kregen wij vier sterren van de inspecteurs van Nederland Schoon. Dat is het hoogst haalba re, het betekent 'zeer schoon'. Maar die inspecteurs zien een mo mentopname. De publieksprijs is zeker zo leuk, want die komt van onze vaste klanten." De aanpak in Vlissingen is verge lijkbaar met die in Veere: dagelijks strandreiniging, drie keer per week een extra ronde, dan nog de speciale vloedlijnreiniging. „En de strandwachten die zelf de handen uit de mouwen steken en mensen erop aanspreken dat ze hun troep even moeten opruimen als ze weg gaan en rommel achterlaten. De eerste reactie is altijd: 'dat is niet van ons', maar als mensen zien dat alles schoongehouden wordt, is dat een prikkel om zelf toch ook de boel netjes achter te laten", merkt Dijkstra. Koppejan ziet in Zoutelande dage lijks dat het zo werkt. Om het mensen nog makkelijker te ma ken, deelt hij bij grote bestellingen papieren zakjes uit met het op schrift: met hetzelfde gemak, gooi je het in de afvalbak. Dat er zo veel afvalbakken staan, werkt ook aanstekelijk." Ook voor hemzelf „Wij sturen eens per week iemand van het personeel onder ons pavil joen-op zwerfafval op te ruimen. En als we overdag zien dat een af valbak al uitpuilt, zijn wij de be roerdste niet en ruimen wij die al vast op." Nederland Schoon reikt elk jaar prijzen uit voor de schoonste stranden. Voor het eerst is er nu ook een pu blieksprijs. Strandgasten kunnen zelf stemmen. Alle stranden langs de Nederlandse kust komen in aanmerking, maar pas als ze ten minste dertig stemmen hebben, dingen ze mee naar de prijs. Stem men kan tot 22 augustus, de win naar wordt op 30 augustus bekend gemaakt. Voorlopig gaat Vrouwenpolder (Breezand) aan kop met een 9,15, gevolgd door Zoutelande (9,03) en Vlissingen (8,68). Tot een paar da gen geleden stond Dishoek derde, maar dat is gezakt. He.t betekent al leen maar dat Walcheren er lande lijk met kop en schouders boven uitsteekt. En dat vinden de strand beheerders erg belangrijk. „Het is niet vanzelfsprekend dat toeristen elk jaar naar Zeeland komen. Het buitenland is goedkoop en je hebt gegarandeerd mooi weer. Wij moe ten een extra inspanning doen en daar hoort een schoon strand bij", zegt Albert Dijkstra (Vlissingen). „Door die verkiezingen gaan ande ren ook extra hun best doen. We kunnen dus niet achterblijven", waarschuwt zijn Veerse college Lukas Fransen. Dat onderstreept strandpaviljoen houder Rinko Koppejan uit Zoute lande. „Als je een goede naam hebt, moet je er alles aan doen om die hoog te houden. Walcheren op 1,2 én 3, da's heel bijzonder en geeft extra motivatie." Dagelijks het nieuws in twee minuten videojoumaal Gedurende de zomer op maandag t/m vrijdag O www.z2.nl om 12.00 en 20.00 uur. MHawaMBWHMn door Rian Janse RITTHEM - Marlies Volmer is de gro te winnaar geworden van de jaar lijkse klassementswedstrijd ringrij den in Ritthem. Zij pakte zaterdag een hele reeks prijzen, waaronder het dagkampioenschap. Na 30 beurten waren er twee rij ders die het volle aantal ringen hadden gestoken: Marlies Volmer en Edwin Dellebeke. Een kamp om het dagkampioenschap moest de doorslag geven. Volmer bleek daarin de sterkste te zijn. Dit bleek niet haar enige succes te zijn. Volmer won ook de taart voor de meeste volgringen, de jeugdbeker, de damesbeker én de tweede beker. Ook Edwin Dellebe ke nam meer prijzen mee naar huis. Behalve zijn tweede plaats in het dagkampioenschap won hij de eerste beker en de pollepel. De derde beker werd een prooi voor Martin Brouwer. Linda Min- derhoud had het mooist versierde trekpaard en Nina van het Westen- de won deze prijs in de categorie overigen. Agenda ZRV: 18 augustus Middelburg, Molenwater, 2e folkloristische dag, Zeeuws Kam pioenschap Ringrijden 8.00-18.00 uur 20 augustus Oostkapelle, J. de Pourck- straat ringrijden 8.00-18.00 uur 20 augustus Nieuwland, Achter de kerk, ringrijden 8.00-17.00 uur Q Kijk voor meer informatie en het complete wedstrijdschema op www.ringrijden.nl jo-wo 09:30 - 20:30 uur Jo-vr 09:30 -21:00 uur zo 09:00- 17:00 uur Beste service, laagste prijs! 10 NiEUW ADRES Mortiereboulevard 26 Middelburg tel: 0118-614406

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 12