jjwDgj reizen@wegener.nl - A j reizen 024-3650360 Zaterdag 13 augustus 2011 DUITSLAND 8 Een elektrische fiets (e-bike) levert tijdens het trappen extra energie (trapondersteu ning) uit een accu. Hierdoor kunnen mensen makkelijker een flinke beklimming of lan ge fietstocht door de Alpen of andere bergen maken. Bij de oplaadstations kun je je Ie ge accu omwisselen voor een volle. Zie voor meer informatie over fietsen in de omgeving van Kitzbühel: www.kitzalps.com en www.movelo.com mm ffi§ER ER I m &DER TIROLÊf! - EDEL8RAND Foto's met de klok mee vanaf gro te foto: Onderweg van Ellmau naar St. Johann; shoppen kan naar hartelust in Kitzbühel; zo veel soorten fruit, zoveel soor ten Schnapps; pauze onderweg. foto's Willemijn Bos/PR sen de tenen en de drie soorten grind onder onze voetzolen. In het 'inhalatorium', jawel zo heet dat, midden in het bos, ademen we de geneeskrachtige 'zeelucht' diep in. Die zoute lucht komt vrij doordat water via een toren van dennentakken waarin zoutkristal len zijn bevestigd, naar beneden sijpelt. Het is alsof je door een den nenbos aan zee fietst. Al snel bereiken we Ellmau en ver volgens trappen we soepeitjes door naar St. Johann. Gezellig is het hier. Het is markt, vrouwen lo pen in Tiroler kledij, er wordt worst met mosterd verkocht en in hetzelfde stalletje kaas en zelfge breide sokken. Na een portie Haus- gemachte Bratwiirstel mit Sauer kraut und Kartoffel zijn we weer he lemaal op kracht om via de oude Römerweg naar Kitzbühel te fiet sen. Wat een schitterend traject. Grazi ge weiden vol wilde bloemen, bos sen, vergezichten. Moe worden we niet, we trappen rustig voort en anders helpt de wind een handje. Door de middeleeuwse stadspoort fipfspn wp hpf rhiniip slrirlnrn bin- nen. Nooit geweten dat Kitzbühel zo mooi is. De binnenstad heeft grote, kleurig geverfde middel eeuwse huizen. De diepe bronzen slag van de klok trilt door de war me straten, waar Ferraris en Por ches staan te fonkelen in de zon. Jaloers? Welnee, wij hebben e-bi- kes. We hebben flink gefietst - het is niet zo dat je op een e-bike zelf niet hoeft te trappen - en op het terras van hotel Der Schwarzer Ad- Ier trakteren we onszelf dus op kof fie en chocoladetaart met slag room. Die calorieën fietsen we er wel weer af, houden we ons zelf voor de gek. Dit Kitzbüheler hotel biedt elk seizoen zo'n 1.200 e-bi- kers onderdak. Het personeel is dan ook verplicht zelf ervaring op een e-bike op te doen om de gas ten goed te kunnen adviseren. Onderweg naar Kirchberg passe ren we de Schwarzsee. Aan dit meer is het wél druk. Kinderen, hondjes, bootjes, daar kunnen wij ook nog wel bij. In een mum van tijd - omkleden kan achter de struiken - laten we ons in het zach te licht van de namiddae zakken in het zwarte, warme modderwa ter. Het is voor de vorm dat we on ze fiets op slot hebben gezet, nie mand heeft het gevoel dat ze an ders meegepikt worden. Na zo'n 35 kilometer te hebben ge fietst, komen we aan in Kirchberg. Daar zou ik nog in de Badessee kunnen gaan zwemmen, maar eenmaal op mijn kamer val ik in een diepe slaap. Het zullen de in drukken en de berglucht wel zijn. De volgende dag fietsen we van Kirchberg naar Brixem im Thale en bezoeken Schnappsbrouwerij Erber. Schnapps wordt dus écht van fruit gemaakt, we zien het be wijs met eigen ogen. Dan trappen we door naar Wes- tendorf en vervolgens naar Hopf- garten. We slingeren door Alpen weiden met koeien. Moeiteloos. Wat een heerlijk, vrij gevoel, je zou er bijna van gaan jodelen. Overal het gezang van weidevo gels, in de verte de bergen, boven ons de wolken. Het is of we een beetje gaan zweven van geluk, of we op het punt staan te gaan vlié"- gen. En willen we niet allemaal kunnen vliegen, tussen hemel en aarde, de wolken en het land? Met de wind in je rug, in welke rich ting je ook wil? Fietsen op de e-bi ke is geen vliegen, maar een beetje zweven komt af en toe aardig in de buurt. En het is voor iedereen, een rijbewijs is niet nodig. Je hoeft alleen maar te kunnen fietsen. V Reageren? >- reizen@weeener.nl De Kitzbüheler Alpen, die zo'n 1.800 vierkan te kilometer beslaan, vormen een schitte rend fietsgebied. Tus sen, langs en over de bergen slinge ren zo'n 1.000 kilometer aan fiets paden. Geen wonder dat nu ook elektrische fietsen er populair zijn. Dit is dé plek om zo'n fiets met trapondersteuning uit te proberen. In het plaatsje Scheffau am Wilder Kaiser, aan de voet van de berg kam de Wilder Kaiser, stappen we op onze gehuurde e-bike. De fiets heeft drie standen van trapondersteuning, maar na wat uitproberen zetten we hem maar meteen in de hoogste stand: high. Of je een paard de sporen geeft! Waauw! Iemand in ons gezelschap begint spontaan te hinniken. En zo sprinten we in veertig minuten naar de Hintersteiner See, een meer dat zich voedt met smeltwa ter van de Wilde Kaiser en uit bronnen. Het meer is op sommige plekken zo'n 40 meter diep. Het smeltwa ter is glashelder en ijskoud. Veel verder dan pootje baden komen we daarom niet. Het is hier beeld schoon en doodstil. Mensen gaan liever naar de Schwarzsee, waar het water weliswaar modderig is, maar ook aangenaam warm. We komen hier om te fietsen, maar als onze route langs het Blo- tevoetenpad van Kneipp (van de natuurlijke geneeswijzen) voert, moeten we toch even de sensatie ervaren van de vette blubber tus- TSJECHIE Wenen St. Johann --to, Kitzbühel I Innsbruck ITALIË

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 65