Zeeland PZC Eigen bijdrage voor collectief vervoer Woont de ideale man echt in Zeeland? Arrestatie voor overval hotel Piccard Schip WALCHEREN 22 en 23 24 en 25 Het rijk alleen eniellieiwenkdaof "siavondsiopen SP] almanak Zaterdag 13 augustus 2011 Serooskerke heeft meer schatten dan alleen het goud Asbestslachtoffer wint rechtszaak tegen werkgever 21 Tip? walcheren@pzc.nl fir I 'i VEERE Gemeenten willen ritbijdrage afhankelijk stellen van het inkomen door Annemarie Zevenbergen DOMBURG - Veerenaren die ge bruik maken van het collectief ver voer en het aanvullende ouderen vervoer, gaan voortaan een eigen bijdrage betalen die afhangt van hun inkomen. Dit systeem ver vangt de vaste ritbijdrage van 50 cent per zone die zij nu betalen. De hoogte van het inkomen be paalt de eigen bijdrage. Bij een in komen tot 110 procent van de bij standsnorm, verandert er niets. Met een inkomen van 110 tot 130 procent van de bijstandnorm wordt de eigen bijdrage 1 euro per zone. Bij een inkomen van 130 tot 150 procent wordt dat 1,50 euro en vanaf 150 procent gaat het 2,50 eu ro per zone kosten. Het idee achter de nieuwe regeling is dat de sterkste schouders de zwaarste lasten dragen. De leeftijd voor aanvullend ouderenvervoer gaat ook omhoog, van 60 naar 70 jaar. Het is de bedoeling dat alle Wal- cherse gemeente die eigen bijdrage gezamenlijk invoeren. Wethouder Chris Maas: „Wij hebben in het coalitieakkoord al aangegeven dat we niet willen tornen aan het WMO-niveau in onze gemeente. Maar dat moet financieel haalbaar blijven. Op deze manier kunnen we 25.000 euro op jaarbasis bezui nigen op een totaalbedrag van 350.000 euro voor dat collectief vervoer. We vinden dit als college absoluut verdedigbaar. Ik denk ook dat er maatschappelijk draag vlak voor zal zijn. Uit jurispruden tie blijkt overigens dat wij niet ver plicht zijn om dat vervoer aan te bieden aan mensen die 150 pro cent van de bijstandsnorm heb ben. Wij kiezen er echter voor om dat vervoer voor iedereen toegan kelijk te houden. „We wachten het advies van de WMO-raad af en zijn in overleg met de vervoerders. Als alles goed gaat, kunnen we die bijdrage in januari 2012 invoeren." Dit is overigens de eerste stap die de gemeente gaat zetten. Maas: „Voor huishoudelijke hulp geldt die bijdrage al, maar voor aanpas singen in de woonomgeving en voor hulpmiddelen als een scoot- mobiel bijvoorbeeld, nog niet. Wij kijken nu met Vlissingen en Mid delburg of we daar ook zuiniger mee om kunnen gaan." VLISSINGEN - Finn van de Woestijne heeft het rijk even alleen. Het Vlis- singse Bellamypark is - zolang de herinrichting nog niet klaar is - een vlakte van asfalt, waar het heerlijk voetballen is. En hij hoeft niet eens bang te zijn dat hij zijn bal per onge luk door een ruit van één van die prachtige panden schiet. Terwijl de gemeente bezig is met het maken van nieuwe aansluitingen van het Bellamypark op de wegen die er op uit komen, ligt er een enor me hoop zand uit het Bellamypark. Uitzicht hebben de bewoners nu even niet, maar dat is maar tijdelijk. Het zand wordt straks in één keer af gevoerd, aldus de gemeente. Dan moet Finn wel weer beter oppassen. foto Lex de Meester Onze winkel in Vlissingen is verhuisd naar de Mortiere! Je komt erachter tijdens de Ladies Night van Film by the Sea met de theatershow 'Luxeproblemen' van Aaf Brandt Corstius en Machteld van Gelder. lo-vr 09:30 - 21:00 uur za 09:00- 17:00 uur Beste service, laagste prijs! 20 12:00 17:00 NIEUW ADRES Mortiereboulevard 26 Middelburg tel: 0118-614406 waar: CineCity Vlissingen wanneer: 15 september, 21.00 uur ticketprijs: 12,50 tickets/info: www.filmbythesea.nl door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - De politie heeft afge lopen maandag in zijn woning in Vlissingen een tweede verdachte aangehouden voor de overval op hotel Piccard, in april dit jaar. De i8-jarige is gisteren voorgeleid. Voorlopig zit hij vast. Hij is niet de enige verdachte van de overval op het hotel in de Badhuisstraat. In mei is al een even oude Vlissinger in zijn woning aangehouden. Hij zit nog steeds vast en wacht op zijn voorgeleiding, die op korte ter mijn zal plaatsvinden. De politie verwacht niet dat er nog meer aan houdingen zullen volgen. Hotel Piccard werd op 17 april in de vroege vrijdagochtend overval len, toen er een goudbeurs gaande was. Zowel de opkoper als zijn klanten werden gedwongen hun goud en geld af te staan. Het gewa pende tweetal maakte zich vervol gens op een scooter uit de voeten. Van de buit ontbreekt volgens de politie vooralsnog ieder spoor. Tip? redactie@pzc.nl Medewerkers van de gemeente Ter- neuzen hadden de laatste tijd bij kans een dagtaak aan de plaatsing van een speelschip aan de rand van de binnenstad. Op de oude plek werd het regelmatig door vandalen onder handen genomen en dus werd na veel vijven en zessen een andere loca tiegekozen. Het is een mooie open ruimte, goed in het zicht, dus hoeft de sociale controle geen probleem te zijn. De verplaatsing verliep vlot, maar sindsdien staat het speelschip wel nog steeds achter dranghekken. De reden? Het terrein is dopr de veel vuldige regenbuien veel te drassig. Om dat in de toekomst te voorko men wordt eerst drainage aange bracht. Anders zou het speelschip weieens kunnen zinken...

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 21