FIETSVAKANTIES BÊP Wi; tórfï 227 tSSi Veel doden door legeracties Syrië 81 buitenland President Karzai wil geen derde termijn Bende van gladiatoren Rome vast _1 mnjL-UzJriujujj KRAS Minister Rosenthal wil de EU-sancties tegen Syrië uitbreiden door winstgevende (overheids)bedrijven als banken en telecombedrijven aan te pakken. vrijdag 12 augustus 2011 KABUL - De Afghaanse president Hamid Karzai zal zich niet op nieuw kandidaat stellen bij verkie zingen voor een nieuw staats hoofd. Dat heeft hij gisteren be kendgemaakt. Karzai is bezig aan zijn tweede ambtstermijn. Hij leidt Afghanis tan al sinds de val van het Taliban- bewind, eind 2001. „De grondwet van Afghanistan staat het niet toe dat iemand zich zelf voor meer dan twee termijnen kandidaat stelt voor het president schap", zo luidt het in een verkla ring die door het presidentieel pa leis werd gepubliceerd. Karzai had kort daarvoor een groep parlemen tariërs op de hoogte gesteld. In 2004 werd Karzai uitgeroepen tot winnaar van de eerste presi dentsverkiezingen in Afghanistan. Zijn herverkiezing in 2009 geldt als uiterst omstreden. Onafhankelijke waarnemers stel den vast dat er op grote schaal was gefraudeerd met de uitslagen, ten faveure van Karzai. Sindsdien do ken er geregeld geruchten op over een nieuwe kandidaatstelling van Karzai bij de verkiezingen in 2014. In dat jaar moeten ook de laatste militairen van de internationale troepenmacht Isaf het door ge weld verscheurde land hebben ver laten. Een derde termijn voor Kar zai is onwenselijk, stellen diploma ten en Afghanistanexperts. Zij vre zen dat het land dan nóg ondemo- cratischer en frauduleuzer wordt. ROME - Toeristen die in Rome een als gladiator verklede acteur beta len om met hem op de foto te gaan, doen mogelijk zaken met de georganiseerde misdaad. De poli tie heeft een bende van twintig van deze 'gladiatoren' opgepakt omdat zij concurrenten mishandel den en intimideerden. De agressieve acteurs waren actief rond beroemde toeristische trek pleisters als het Colosseum, de En gelenburcht en de Sint Pietersbasi liek. Daar valt zo veel geld te ver dienen aan de miljoenen toeristen die er jaarlijks komen, dat crimine le bendes de markt onderling heb ben verdeeld en hun territorium desnoods met bruut geweld verde digen. De prijs voor een foto kan oplopen tot ro euro. De politie kwam in actie na een tip. Tijdens de undercoveroperatie verkleedden ook agenten zich als gladiatoren om de criminelen uit de tent te lokken. Andere politie mensen die klaarstonden, in bur ger of verkleed als vuilnisman, konden de agressieve acteurs daar op inrekenen. De twintig mannen maken deel uit van zeven criminele families die samen ook vijf toeristische bu reaus bezitten. SAUERLAND Vertrek: 5,19 en 26 september 5-daagse busreis Duitsland 100% vertrekgarantie op 5/9! fiets door de bossen, langs meren en naar de vakwerkdorpjes van het «np Sauerland! Met o.a. de Diemelsee, Willmgen en de Kaiserroute. incl. busreis, verblijf, 4 x ontbijt en diner, Innergy fiets en reisleiding Ja Met Innergy fiets! Bg Zie www.kras.nl/21600 1 NORMANDIË ÊftSSMt Vertrek: 10 september 7-daagse busreis Frankrijk nu met 20 lastminute-korting! beleef de rijke geschiedenis van Normandiè vanaf de fiets! Met o.a. J gezellige havenstadjes, Bayeux, de invasiestranden en de molenroute. incl. busreis, verblijf, 6 x ontbijt en diner, Gazelle fiets en reisleiding Vertrek: 29 augustus 5-daagse busreis Duitsland laatste plaatsen met 20 korting! verrassende reis per Innergy fiets (met trapondersteuning) door twee groenestreken metwaterburchten, molens en historische steden. incl. busreis, verblijf, 4 x ontbijt en diner, Innergy fiets en reisleiding Zie www.kras.nl/21816 Langs de LOIRE Vertrek: 27 augustus 7-daagse busreis Frankrijk laatste plaatsen met 10 korting! volop cultuur natuur! U fietst door de Tuin van Frankrijk' naar de indrukwekkende kastelen van o.a. Chenonceau en Chambord. incl. busreis, verblijf, 6 x ontbijt en diner, Gazelle fiets en reisleiding Zie www.kras.nl/21841 waarom zou je meer betalen ODENWALD NECKARTAL IffW Vertrek: 22 aug., 12 sep. en 3 okt. 7-daagse busreis Duitsland vertrek 12/9 20 in prijs verlaagd door wouden en de romantische valleien van de Main en Neckar fietst u langs enorme burchten en charmante stadjes als Heidelberg. incl. busreis, verblijf, 6 x ontbijt en diner, Gazelle fiets en reisleiding Ziewww.kras.nl/21634 DONAU WENEN Ê/fSBBMt Vertrek: 26 augustus 9-daagse busreis Oostenrijk volgensvelen de mooiste fietsroute van Europa! Fiets langs de Donau en door de wijnvelden van de Wachau naar o.a. Dürnstein en Melk. Optioneel ook naar Wenen! incl. busreis, verblijf, 8 x ontbijt en diner, Innergy fiets en reisleiding Zie www.kras.nl/21840 Met Innergy fiets! H SYRIË Tientallen doden na aanval op steden Saraqeb en Qusayr. Mensenrechtenactivisten zeg gen dat er met machinegewe ren op burgers is geschoten. Minister Rosenthal (Buiten landse Zaken) wil druk op Syri sche regering vergroten. DAMASCUS - Het Syrische leger heeft gisteren aanvallen uitgevoerd in zeker twee steden, om daar een einde te maken aan het verzet te gen het bewind van dictator Bas- har al-Assad. Het meest recente of fensief concentreerde zich op de steden Saraqeb, nabij de grens met Turkije, en Qusayr in de westelijke provincie Homs. Zeker 32 mensen zijn sinds woens dagavond om het leven gebracht, zo meldde het Syrische Observato rium voor Mensenrechten giste ren. De meeste slachtoffers vielen in Baba Amro, een wijk van de stad Homs. Hier zouden 19 men sen zijn doodgeschoten. Er zou on der meer met machinegeweren zijn geschoten op burgers. In Qusayr zijn gisteren ten minste 11 doden gevallen. Dat meldden mensenrechtenactivisten. Volgens getuigen schoten de veiligheids diensten op mensen die Qusayr probeerden te ontvluchten. Het leger en leden van de gevrees de inlichtingendiensten van Assad vielen gisteren bij zonsopgang Sa raqeb binnen. Hier zouden al we ken dagelijks protesten tegen het regime worden georganiseerd na het avondgebed. Meer dan 100 mensen zouden zijn opgepakt, on der wie 35 kinderen. In de oostelijke stad Deir-al Zor en in de noordwestelijke stad Idlib zouden in totaal acht mensen zijn doodgeschoten. Sinds het begin van de betogingen in maart zijn er volgens oppositieorganisaties al meer dan 2.000 mensen om het le ven gebracht in Syrië. Woensdag leek het erop dat het le ger zich terug had getrokken uit Hama, een van de belangrijkste bolwerken van het verzet. Maar gis teren werden er weer tanks waar genomen in de stad, waar troepen van Assad in de afgelopen periode vele mensen vermoordden. Minister Uri Rosenthal (Buiten landse Zaken) wil de druk op de Syrische regering vergroten door niet alleen leden van het regime maar ook de handlangers op een EU-sanctielijst te zetten. Rosenthal stelde gisteren dat hij de EU-sancties tegen Syrië wil uitbrei den, onder meer door net als de Verenigde Staten al doen, winstge vende overheidsbedrijven als ban ken en telecombedrijven aan te pakken. De minister heeft ook de energiesector (olie) op het oog. Hij wil echter voorkomen dat de bur gerbevolking wordt getroffen door de maatregelen. De bewindsman sprak gisteren met de Syrische oppositieleider Haitham Al-Maleh, die in 2006 nog de Nederlandse Geuzenpen ning kreeg. Rosenthal betuigde hem zijn medeleven aan het Syri sche volk. „Het geweld van het Sy rische regime tegen de betogers is onacceptabel en moet stoppen", al dus de minister. „Door het aanhou dend geweld maakt Assad het voor zichzelf steeds moeilijker een rol te spelen in het nieuwe Syrië." zie onze website:buitenland Oud-ambassadeur Koos van Dam over de situatie in Syrië HAMA - Syrische fotografen nemen foto's van verbrande politiewagens na een militaire aanval die volgens de overheid gericht was op het uit roeien van 'terroristen' in Hama. De ze foto toont de gevolgen van de ge vechten die de buitenwereld van de Syrische overheid mag zien. Daarbo ven zijn twee amateurfoto's te zien van de gevolgen die Syrische bur- BOEK ONLINE of bel 0900-9697 iscpn, of ga naar de dichtstbijzijnde Vakantiewinkel van Arke of reizen Prijzen zijn per persoon tenzij anders vermeld. Prijzen zijn exclusief reservetingskosten en Calamiteiienfonds.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 8