je meer verwachten' Vooruitblik vrijdag 12 augustus 2011 Kortgene Grote 2-daagse rommelmarkt in en rondom de Ni- colaaskerk. Boeken, kleding, snuisterijen, meubels, maar ook warme wafels op het terras. Tijdens de markt kan ook de toren beklommen worden. Elke vrijdag en zaterdag. Kerkgang 2, 09:00 tot 16:00u Meliskerke jRingrijden in Boerenkostuum, Toren- 'straat, van 14:00 tot 20:30 uur Oostkapelle Kijkje achter de schermen: het aquarium bij Terra Maris. In het zee aquarium en twee zuiltjes leven vissen en andere zeedieren, die in de Oosterschel- de en aan de Noordzeekust voorkomen. De dieren worden op het aangegeven tijdstip gevoerd en er kan een kijkje achter de schermen van het aqua rium worden genomen. Deelname: entreeprijs mu seum. Bij de balie melden voor deelname. Duinvlietweg 6, van 11:00 tot 11:30 uur Openstelling van de kerk met torenbeklimming en bezoek aan de Oudheidskamer, dinsdag- en vrijdag avond 19.00 - 20.30 uur. Aanmelden is niet nodig. Ouddorp Surf-Zen-satie bij de SurfKaravaan. Surf en Zen op het strand; beachyoga, lekkere luxe gezonde lunch en een drankje en 's middags golfsurfles bij golfsurfschoof SurfKaravaan, Duinpad 3e Blok in Ouddorp. Speciale zomerarrangementenprijs 47,50. Losse yogasessie is ook mogelijk, vrije in loop voor €7,50. Losse golfsurflessen zijn ook mo gelijk. Reserveren via 06-24911360. Duinpad 3e blok, van 10:00 tot 16:00 Beachyoga op strand, Duinpad 3e Blok. Elke vrijdag van 11.00 tot 12.00 uur. Deelname: €7,50 p.p. per les, vrije inloop. Renesse Renesse Bruist, Queen by the Sea, bij de Waterme ter, Hogezoom, hele dag. www.renessebruist.nl Circus, bij Manege Grol en Transferium, Rampweg Sas van Gent Orgelconcert op de orgels van de Cuyperskerk. Markt 4, van 20:00 tot 21:00 uur Schoondijke Open tuindagen 'Juust Wa'k Wou'. Van 13 uur tot 21 uur, entree €2,50 p.p. Van 17.30 tot 21.00 uur aquarelcursus in de tuin. U dient zelf aquarelbëno- digdheden mee te nemen.Deelname: 10,- p.p. (incl. koffie). Tragel Oost 21. www.juustwakwou.com Sluis Rondleiding op Struisvogelboerderij Monnikenwer- ve. Inf ormatieve uitleg over de intrigerende struis vogel op misschien wel de leukste bezoekboerderij van Nederland. Bekijk en aai de loopvogels en kom alles over ze te weten. Daarnaast cadeaushop, tearoom, eieren, vlees, lederwaren, veren, documen tatie. Hogeweg 1. Dagelijks rondleidingen om 11:00 uur, 12:30 uur, 14:00 uur en om 15:30 uur. Entree: €4,00 p.p. kinderen t/m 11 jaar €2,00 p.p. OTerneuzen Vaartocht Terneuzen by Night. Het arrangement bestaat uit een vaartocht over de Westerschelde met gids. De tocht gaat langs de Braakmanhaven, via de Schelde- bouvelard, de put van Terneuzen richting de Griete, en weer terug. Duur: 2 uur. Het arrangement is uit te breiden met een Westbeerdiner (tussen 18.00 en 20.00 uur) a €37,50 p.p. Opstapplaats: calamitei tensteiger Terneuzen vlakbij de Westbeer. Van 20.00 tot 22.00 uur. Deelname: €12,50 p.p. prijs arrangement incl. Westbeerdiner €50,- p.p. Het in formatiecentrum is ook apart te bezoeken. Informa tie op 0115-616268 info@portaalvanvlaanderen.nl www.portaalvanvlaanderen.nl Vlissingen Kleine kermis in de binnenstad. In de Ravensteinschool in Bonedijke is het Kinderbij belclub voor kids van 4-12 jaar. Knutselen, Muziek, Bijbelverhaal, sketch. Helemaal gratis! Bonedij- kestraat, van 09:30 tot 09:30 uur Wemeldinge Puzzel-wandeltocht Camping Linda. Een wandeling van ongeveer een uur door het historische dorp We meldinge. De wandeltocht is gratis af te halen bij de receptie van de camping, Oostelijke Kanaalweg 4 Westdorpe Zomerexpo Galerie45, Singel 45,13 tot 17 uur Westenschouwen Rondje Vuurtoren, Natuurinformatiepunt/trampo- linecentrum Westerschouwen. Fietsroute, geschikt voor kinderen, met vragen en opdrachten. Tijdens deze fietstocht ontdek je de oudste populieren en wilgen van de Schouwse Westhoek. Start, vanaf 11.00 uur, de gehele dag door, op het grote P-ter rein bij de rotonde te Westenschouwen. Kosten rou teboekje €2.95 Zierikzee Beklimming Sint Lievensmonstertoren (Dikke To ren). Kosten beklimming: €2.00 per persoon. Kerk plein, van 10:00 tot 17:00 uur Kijk voor de volledige agenda op de website van de WV Zeeland: www.vvvzeeland.nl. Wilt u een evene ment toevoegen, ga dan naar www.promotiezeeland- delta.nl/nl/evenement-toevoegen of www.vwzeeland- info.nl en dan naar evenement toevoegen. ZATERDAG 13 AUGUSTUS Brouwersdam Beachboom, Het beste danceevenement op de Brouwersdam. Van 16 tot 01 uur. Kaarten 33,50p.p. Burgh Folkloristische dag 'de Burghse dag', van 10.00 tot 17.00 uur. Met parade in klederdracht en de Zeeuwse Ringrijders Vereniging, kinderspelen, trein tje, oude auto's en legervoertuigen, paardendres- suur, boerenmarkt', creamarkt, braderie en diverse optredens van muziek en klederdracht. Coiijnsplaat Colijnsplaatsedagen. De vrijdag is alleen voor de kin deren, kampioenschap krabbenvissen dikke pret met een schepnet daarna in de vismijn verschillen de kinderspelen en knutselen. Zaterdag zijn er acti viteiten voor alle leeftijden. Een grote braderie in de Voorstaat. In een helikopter kan men de Zee- laridbrug en de Oosterschelde vanuit de lucht bekij ken. Naast een historische rondleiding worden er rondvaarten op de Oosterschelde gehouden. Er worden demonstraties gehouden door de brand weer en 's avonds is het groot feest in de vismijn. Terneuzen Wielerkoers achter de Derny in het centrum van Terneuzen. Centrum-Markt, 14:00 tot 18:00 uur Waterlandkerkje AII4horses. Een evenement van twee dagen (zater dag en zondag) met demonstraties en lezingen. Dressuur, western, voltige, springen, hoefsmid, paar dentandarts, paardenmassage, centred riding en nog veel meer! Er worden ook ruitersportartikelen te koop aangeboden en er zijn kraampjes met on dernemers uit de buurt die leuke hebbedingetjes verkopen of informatie geven over hun bedrijf of vakgebied. Kinderen kunnen ponyrijden, er is een springkussen en ijskraam. Ook is er een tentoonstel ling van trailers, stallen, machines voor in en rond de stallen en je kan een proefles B/E rijbewijs ne men! Oudemansdijk 2, van .10:00 tot 18:00 uur ZONDAG 14 AUGUSTUS Middelburg Kinderworkshop: Fossielen zoeken. Met conserva tor van het Zeeuws Genootschap, Freddy van Nieu- lande, ga je op zoek naar fossielen. Eerst bekijk je de collectie van het Zeeuws Museum om daarna op en rondom het Abdijplein zelf afdrukken van echte fossielen te maken. Het werkstuk mag mee naar huis! Leeftijd: 6-12 jaar. Prijs workshop: 5,00 (entree gratis). Aanmelden noodzakelijk: rondleidingen@zeeuwsmuseum.nl. Zeeuws Museum, Abdij, van 13:00 tot 14:30 uur een kwartje voor de saus. Hoe smaakt het? „Voor friet uit een punt zak niet al te best", zegt Aart met een be trokken gezicht. „Van puntzakpatat mag je meer verwachten. Die is over het algemeen beter dan die uit een bakje. Deze friet is veel te slap." Ook Ria kijkt wat beteuterd naar de gele inhoud van haar zakje. Ze had duidelijk meer gehoopt van haar eerste frie tje van de vakantie. „Vies is het niet hoor. Qua zout zit het wel goed. En de mayonai se is ook niet verkeerd. Maar ze zijn echt te slap. Tja, jammer." Komen we terug? Ria: „Nee. Morgen pak ken we de fiets voor een zout harinkje bij een visboer in Vlissingen. Die was tweede in een vishandelverkiezing van het Alge meen Dagblad. Bij de nummer één, in Den Haag, zijn we al geweest. Cijfer: Aart en Ria geven de frituur een 6. Een rustige camping en een leuke animatieteam voor de kinderen. De meeste gasten van cam ping De Bonte Hoeve in Sint Kruis zijn tevreden. Minder geschikte cam ping voor jongeren. Morgen zijn we op cam ping de Paardekreek in Kortgene. Kijk vanaf 12.00 uur op www.z2.nl.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 71