'Van puntzakpatat mag 4l Bh Agenda Rretiemet fe vrijdag 12 augustus 2011 Burghsluis Fiets-vaartocht Burghsluis-Zierik- zee. Onder leiding van een Ooster- scheldegids vaar je van Burghsluis naar Zierikzee. Vanaf hier kun je 'de andere kant' van de Ooster- schelde ontdekken. Tijdens de fietstocht van Zierik zee naar Burghsluis (18km) kun je op eigen gelegen heid de unieke natuur en uitzichtpunten van de Zuidkust van Schouwen beleven. Natuurlijk mag je ook met de boot mee terug varen naar Burghsluis. Vertrek 11.00 uur haven Burghsluis, aankomst ha ven Zierikzee 13.00 uur. Vertrek haven Zierikzee 14.30 uur, aankomst haven Burghsluis 16.30 uur. Nieuwe Havenweg 5 Cadzand Cirucus Star Moscow Colijnsplaat Colijnsplaatsedagen 2011. De Vrijdag is alleen voor de kinde ren. Kampioenschap krabbenvis- sen dikke pret met een schepnet daarna in de vismijn verschillende kinderspelen en knutselen. Zaterdag zijn er weer tal van activiteiten voor alle leeftijden. Grote brade rie. In een helikopter kan men de Zeelandbrug en de Oosterschelde vanuit de lucht bekijken. Naast een historische rondleiding door het dorp worden er rondvaarten op de Oosterschelde gehouden. Er worden demonstraties gehouden door de brand weer en 's avonds is het groot feest in de vismijn. Domburg Yoga Domburg organiseert voor het derde seizoen Hatha Yoga voor toeristen en locals op het strand in Domburg. Iedere werkdag bij droog weer van 9.30 - 10.30 uur op het strand bij "De Watertoren", derde Oost. Meld je aan op 06-50911013. Goes Tentoonstelling "Kantje Boord" in Historisch Mu seum de Bevelanden. Een unieke tentoonstelling in samenwerking met de regionale klos- en naaldkant- vereniging "De Ortelaan"uit Kapelle. Obejecten uit het museum hebben als inspriratiebron gediend voor kantwerken. De expositie wordt aangevuld met een gedeelte uit de verzameling "Hollands Kanf'van de Landelijke Organisatie Kant en Kunst. Singelstraat 13, van 11:00 tot 17:00 uur Kermis Goes, Grote Markt, vanaf 13:00 uur Hulst Jeugd Vakantie Week organiseert spelletjes voor kinderen van 6 t/m 12 jaar. 't Jagertje, Zoutestraat 65. Laatste dag. Deelname: 0,50 per dagdeel. Kerkwerve Kofferbakverkoop, Weelweg, 09:00 tot 17:00 uur VRIJDAG 12 AUGUSTUS Biervliet Dorpswandeling/rondleiding. De wandeling begint bij de maquette van Biervliet. We bezoeken de bei de kerken, de molen, zeesluis en het standbeeld van Willem Beukelszoon, de uitvinder van het ha ringkaken. Verder is er veel aandacht voor de ge brandschilderde ramen van Cornelis van Berlaer, die deze zomer 350 jaar oud zijn. Rondleiding op aan vraag, min. 5 deelnemers. Aanvang in overleg. Gra tis deelname. Meer info: T.0115-481521 0115-482880. Kerkstraat 4 Borssele AltijdLeukOmTeDoen bij De Sluishoek. Men krijgt een bolderkar mee met daarin stoeltjes, een gevul de koffie/theemand, en een snoeischaar. Voor, tij dens of na het plukken van een boeket naar eigen inzicht kan men ergens in de tuin, aan de waterkant of waar men ook wiluitrusten en op het gemak de mand leegmaken. Voor het gezelschap alle tijd. Na afloop maakt men van de bloemen een mooi boeket en maken wij een foto van de deelnemers. Jurjaneweg 5, vanaf 10:00 uur Polderavonturen voor kinderen vanaf Kwekerij de Sluishoek. Laat de kinderen frank en vrij ontdekken wat er allemaal leeft in de polder. Voor iedere leef tijdsgroep is er een speciaal arrangement: Jurjaneweg 5, vanaf 10:00 uur Breskens Sleepnetvissen, rondvaarten op de Westerschelde. Bij het "sleepnetvissen" willen we graag laten zien wat er nu eigenlijk allemaal op de zeebodem rond kruipt en -zwemt. Na ongeveer 20 minuten laten we het visnet zakken om het na een tijdje weer op te halen. Na het sorteren van de vangst, bekijken we deze met z'n allen in speciaal daarvoor opgehan gen bakken, zodat iedereen de gevangen vissen, krabben, garnalen, enz. goed kan zien. Deze vaar tocht duurt ongeveer 1,5 uur! Elke maandag, woensdag en vrijdag afvaarten om 9:00 uur én om 10:30 uur. Deelname: €10,- p.p. kinderen tot 12 jaar €8,- p.p. Aanmelden verplicht, dit kan telefo nisch via 06-53225401. Vertrek vanaf de West-Han delshaven, Haven Westzijde 1 Bruinisse Middag Avondmarkt, Kerkplein, 14 tot 21 uur De complete agenda is ook te vinden op de website van de VW: www.vwzeeland.nl Sleepnetvissen, Breskens Aart en Ria van der Horst vinden de friet van Frituur Damplein in Middelburg te slap. Waar kun je in Zeeland het beste friet eten, en waar liever niet? De zomerredactie zoekt het uit! Elke week trekken we er op uit om met ie mand een frietje te eten. door Tom Vennink Waar? Frituur Damplein in Middelburg. Tijdstip: half vijf's middags. Frietje met: Aart en Ria van der Horst uit Nijkerk, mensen die weten hoe een frietje hoort te smaken. Op de meeste uitjes in het land prikken ze immers een patatje mee. Hoe zitten we erbij? We mogen niet mop peren, want op het terras zitten op het Damplein is nooit verkeerd. Al bedelen er wel veel meeuwen tussen de tafeltjes. De bestelling: een middelgrote puntzak met friet en een flinke klodder mayonaise. Wat kost dat? 2,50 euro voor de patat en

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 70