Bij bingo draait het niet Musicalsterren in de dop op camping 2 Zomergasten vrijdag 12 augustus 2011 Haal de bingokaarten maar weer uit de stoffige laatjes. Het eeuwenoude kansspel is namelijk bezig met een flinke in haalslag. En hoe! Bingo is niet alleen populair op cam pings, maar is ook 'booming' op internet. Zomerverslag- geefster Jessie Scheele begaf zich op camping Groede een avondje in de wereld van bingokaarten en mooie prijzen. door Jessie Scheele foto's Peter Nicolai Wie een molentje met balletjes verwacht, is niet helemaalvan deze tijd. Kom zeg, ook het spel letje bingo is met zijn tijd mee gegaan. Ook bingo heeft zich moeten onderwerpen aan de digitale dominantie. Ook op strandcamping Groede komen de cijfertjes deze avond uit een kastje. Zo'n vijf eeuwen geleden ging bingo, destijds nog 'beano' genoemd, nog heel anders. Het spelletje zag het levenslicht in Italië. Daar was het onderdeel van de loterij. Beano, de Italiaans benaming voor bonen, werden vroeger gebruikt om de bingonum mers af te dekken. De oude vertrouwde balletjes zijn omgeruild voor een computersysteem en een groot televisie scherm. Ideaal, want zo zijn de getallen voor ieder een goed te zien en te begrijpen. En met gasten van verschillende nationaliteiten is dat wel zo han dig. Het is behoorlijk druk in de grote, witte recreatie- tént. Veel campinggasten zitten met bier en bingo kaart aan een van de vele tafeltjes. Met goed zicht op de prijzen, die overigens niet mis zijn. Een pokerspel, barbequeset en een op afstand be stuurbaar autootje lonken op het podium. Enkele fanatiekelingen smullen al bij de gedachte om die mooie buit binnen te halen. Helaas is de kans dat ze winnen, zoals bij elk kansspel, erg klein. Maar ik heb er vertrouwen in. Met een heel boekje (bestaande uit vijf kaarten) kan het niet anders dan dat ik de tent verlaat met een kleinigheidje. Maar eenmaal begonnen lijken de bingo-goden mij toch Mariëlle Bos doet mee in Mamma Mia. wordt nu ook in Zeeuws-Vlaanderen opge voerd. De bijzondere cast bestaat uit kinde ren van camping De Bonte Hoeve. Mariëlle Bos heeft als Sophie de hoofdrol in deze musical te pakken. Voor haar zusje Romy is de rol van Roos, de gekke vriendin van moeder Donna, weggelegd. De zusjes hebben een drukke week achter de rug. Afgelopen maandag was de auditie, waarbij ze een scène uit de musical moesten naspelen, 's Middags volgde het spannende moment: de verdeling van de roEen. De da gen daarop hebben ze non-stop geoefend met tekst, muziek en dans. De meiden zijn speciaal een dagje langer ge bleven om te kunnen deelnemen aan de mu sical. Optreden op de camping is hen overi gens niet vreemd. In voorgaande jaren straal den ze al in musicals als Jungle Book, Grea se, Pietje Bell en Annie. Mariëlle helpt het animatieteam met het op zetten van de voorstelling. „Ik heb op school PASPOORT Naam: Mariëlle Bos (15). Woonplaats: Hooglanderveen. Gespot: camping de Bonte Hoeve in Sint Kruis. door Jessie Scheele Mamma Mia. Wie kent de musical met vrolijke ABBA-liedjes niet? Het verhaal over Sophie en haar moeder Donna op een klein Grieks eiland, Opperste concentratie bij de deelnemers. Niemand die een getalletje wil missen. Met behulp van een computer worden de getallen getrokken. 'Lees eerdere afleveringen van Zomergasten op www.pzc.nl/zomer'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 68