zeeland21 LIEIZIE R SIJIU Wat een ramp voor de familie Dat moet een dominante man zijn Je ziet hem naar zijn daad toegroeien Tocht door natuur van Eiland van de Meijer Redders in actie voor beschadigd zeiljacht Zaterdag dansen bij dansschool Kiel Expositie voorwerpen van glas in bibliotheek Feestelijke opening Film by the Sea Terneuzen Van Etten auping vrijdag 12 augustus 2011 Aart Jobse Aart Jobse (54), teamleider op een school voor speciaal onderwijs in Terneuzen „Echt een indrukwekkende zaak. Je voelt heel veel medeleven met de familie. De kinderen hebben hun moeder verloren, maar zijn in zekere zin ook hun vader kwijtge raakt. Of hun opa, want er zijn ook kleinkinderen. Een ramp. Er zijn in deze zaak alleen maar verliezers. Zelfs de officier begon over de bijzondere situatie voor de familie. Ik vond advocate Weski niet zo sterk. Zij trok onderzoeks rapporten in twijfel. De officier merkte terecht op, dat je dan de ba sis onder de hele zaak weghaalt. Je moet op de deskundigen kunnen vertrouwen, anders blijf je ner gens. Volgens mij is de conclusie van de officier van justitie sterk: de om standigheden mogen dan ellendig zijn, je moet hoe dan ook met je tengels van een ander afblijven. En je mag al helemaal niet aan ander mans leven raken. De eis van tien jaar cel vind ik aan de zware kant. Je moet die man ook niet tussen criminelen in de bak stoppen. Zijn er geen alternatieven? Zoals een ge vangenis voor bejaarden?"* Cees van Kampen Cees van Kampen (63), gepensio neerd landenmanager voor groot be drijf, nu vrijwilliger slachtofferhulp. „Ik vind het een redelijk heldere zaak. Als de man straks wordt ge straft, gaat er geen uitgesproken boef achter de tralies. De eis van tien jaar is erg veel. Ik zou eerder aan acht jaar denken. De verdachte komt uit een Aziati sche cultuur. Daar staat de vader aan het hoofd van het gezin. Ik be grijp wel dat hij door de beschuldi gingen van overspel in zijn eer ge kwetst is. Je ziet zijn onmacht. Dat de officier geen gegevens over de vermoorde vrouw bij de huisarts wilde opvragen, dat is jammer, want dat had nog meer duidelijk heid kunnen verschaffen. Het verhaal van de advocate over het oorlogstrauma is volgens mij wel wat overdreven. De man is veertig jaar geleden getrouwd, kwam dertig jaar geleden in een beschaafd land. Ik ben geen psy choloog, maar zo moet hij vol doende tijd hebben gehad om het een en ander te verwerken. De keren dat ik van opzij zijn ge zicht kon zien, dacht ik: die ogen, die mond, dat moet wel een domi nante man zijn." Jan Roeland (62), uitvaartonderne mer in Goes, lid korpsraad van het Leger des Heils. „Ik ben niet zo gauw geraakt, maar dit vond ik toch wel een heel bijzonder verhaal. Tijdens de zit ting heb ik me geconcentreerd op de voorgeschiedenis van de moord, de periode van samenle ven vanaf 2002. De man hield ziels veel van zijn vrouw, hij zag haar achteruitgaan en steeds meer waanideeën over overspel krijgen. Zo zie je hem naar zijn daad toe- groeien. Trouw tot in de dood, dat betekende voor hem samen dood. Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Renovaties Het Bellamypark, dat eerder nog iets van een 'Park' had, is nu veran derd in een haast onbereikbaar be- tonplein, zonder bomen. Het Marktje achter de Hema, mooi ge worden, maar het ziet er altijd ver laten uit, is onbereikbaar voor auto's gemaakt, evenals het enor me Spuiplein rond de Fonteijne. Nu is de renovatie van de Boule vard aan de beurt, waarom zo ri goureus in vredesnaam? Laat het bij herbestrating, maar verbied toch geen auto's. Laat woonhuizen en de terrasjes vrij toegankelijk, en gemakkelijk bereikbaar voor ieder een, zonder hinderlijke afsluitin gen met paaltjes. Laten we onze mooie boulevards toch niet achter slot en grendel zetten! Dat be spaart niét alleen geld, maar brengt ook geld in het laatje!! W. Hesselink Boulevard Bankert 124, Vlissingen Londen en de Crisis Het ongebreidelde geweld van spe culanten, hedge-fondsen en zoge naamde durfkapitalisten in de fi nanciële wereld is in wezen niet veel anders dan de ongebreidelde SPUI Staatsbosbeheer houdt zondag een excursie naar het Eiland van de Meijer bij Spui. De tocht door het natuurgebied begint om 14.00 uur bij de molen in Spui. Aanmelden is verplicht en kan via 0115 - 562016 of door te mailen naar M.Lieman@Staatsbosbeheer.nl. Meelopen kost 2 euro, kinderen tot 12 jaar betalen 1 euro. BRESKENS De KNRM-redders van de post Breskens hebben gisterochtend het zeiljacht Grote Beer naar de haven van Breskens gebracht. Het jacht was vastgelopen op een zandplaat voor Breskens, op eigen kracht weer losgekomen, maar bescha digd geraakt. Daardoor maakte het water. Het schip is in de haven uit het water gehaald. TERNEUZEN Normaal zijn de dansscholen in de zomer gesloten, maar naar aanlei ding van verzoeken van danslief hebbers heeft dansschool Kiel in Terneuzen voor zaterdag 13 augus tus een dansavond georganiseerd. Van 21.00 tot 24.00 uur in de dans school aan de Mr. F.J. Haarmanweg. De entree is 4,50 euro, jongeren tot 20 jaar betalen 3 euro. KLOOSTERZANDE In de bibliotheek in Kloosterzande is tot eind augustus een miniten toonstelling te zien van allerlei ver schillende voorwerpen van glas. Zo staan er onder andere voorraad- potten, kannetjes, naambordjes en sfeerlichtjes. Sommige exemplaren zijn gegra veerd met tekst, bloemen, dieren of figuren. De verzameling is eigendom van mevrouw J. ter Wal uit Ossenisse. De tentoonstelling is te zien tij dens de openingsuren van de bibli otheek. Jé Ik vond het verhaal van de doch ter indrukwekkend, de familie houdt een levenslang trauma. In mijn beroep ben ik professio neel bij de dood betrokken, ik ben er nuchter in geworden. Maar bij zo'n verhaal van de dochter gaat het bij mij ook kriebelen. Ik had de eis op vijf tot acht jaar geschat. Zoals ik hem de rechtszaal binnen zag komen, moest ik niet aan een moordenaar denken. De man was op zijn slippers. Dat hij er moeite mee had dat hij geen schoenen aan mocht, kan ik me voorstellen. Al maakte zijn advoca te daar een overdreven punt van." fractie^ nftUeè. <§|§|2jjea 10-14 september geweldsprotesten van gefrus treerde en werkloze burgers en jeugd in de Londense achterstands wijken: beide ontwrichten de sa menleving, de een globaal en de ander lokaal en veroorzaken grote financiële en materiële schade. De een echter vanuit 'macht en deca dente financiële hebzucht' en de anderen vanuit 'onmacht en uit zichtloosheid'. En beide moeten worden bestreden en uitgebannen. 'Waar de rede ontbreekt, brengt het monsters voort'. Wéér ver wachten burgers van politici dat ze het initiatief nemen en moed heb ben impopulaire maatregelen te ne men en over hun eigen schaduw heen te springen. Waar zijn volks vertegenwoordigers met visie? J.F. Quatfass Strobbelhoekstraat 14, Ovezande Film by the Sea gaat in Terneuzen feestelijk van start met de Nederlandse première van Midnight in Paris van Woody Allen. Een unieke premièreparty in Parijse sferen met rode loper, champagne en muziek! zaterdag 10 september CineCity Terneuzen 19.00 uur ontvangst met champagne 20.30 uur aanvang film 22.30 uur aanvang Parisian party op Arsenaalplein Entree: 17,50 (filmclubleden en Vrienden van Film by the Sea betalen 15,-) Tickets en meer info: www.filmbythesea.nl t Film by the Sea Terneuzen 10 t/m 14 september Film by the Sea Vlissingen 9 t/m 18 september Persoonlijk en deskundig advies staat bij ons voorop Tapijt - Laminaat - Novilon - Marmoleum Gordijnen - Matrassen - Binnenzonwering Bodems - Bedlinnen - Dekbedden wonen slapen Complete woninginrichting op maat Steenstraat 23 - Hulst Telefoon 0114 314120

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 61