binnenland 15 CBP houdt Google onder druk Steeds meer modezaken op de fles alles uoor de helft uan de prijs zomer opruiming Mogelijk proefproces tegen CBP PRIVACY Veiligheid gegevens over wifi-routers nog niet voldoende gewaarborgd Rijks recherche: politie schiet steeds vaker laatste tueek laatste kans! nu een speciale prijs uoor "halen en betalen" hülstalS! www.interieur-paauwe.nl RTV Utrecht: 'Vermiste Utrechter is ok' vrijdag 12 augustus 2011 den haag - Het College Bescher ming Persoonsgegevens (CBP) houdt Google aan het betalen van een dwangsom, als het internetbe drijf niet veiliger omgaat met priva- cygegevens van computergebrui kers. In april had het CBP Google de 'last onder dwangsom' al opge legd. Google tekende bezwaar aan tegen dat CBP-besluit en het CBP heeft de bezwaren gisteren groten deels van tafel geveegd. Het CBP tikte Google op de vin gers, omdat het bedrijf de afgelo pen jaren gegevens van 3,6 mil joen wifi-routers heeft verzameld zonder dat de eigenaren van die routers dat wisten. Google deed dat met auto's die foto's maken voor de Google-toepassing Street View. Volgens het CBP zijn deze infor matie en de locatie te kenmerken als persoonsgegevens en die moe- .ten beschermd worden, aldus het CBP. Als Google zijn fouten niet binnen drie maanden zou rechtzet ten, kon de dwangsom oplopen tot 1 miljoen euro. Google heeft nu voldaan aan de eis dat de verwerking van de gege vens bij het CBP bekend moet zijn. Verder moet het bedrijf men sen de mogelijkheid bieden ge bruik van hun persoonlijke infor matie te voorkomen en moet Google aan routereigenaren mel den dat gegevens worden verza meld. Ook vindt het CBP dat verzamel de netwerknamen van routers ge wist moeten worden. Doordat aan één van de vier voorwaarden is voldaan, zou de dwangsom nu nog kunnen oplopen tot 750.000 euro, aldus het CBP. Google had ook inhoudelijke infor matie verzameld, waaronder medi sche gegevens, maar die is inmid dels verwijderd. De routergege- den haag - De rijksrecherche heeft de laatste jaren meer schietin cidenten onderzocht waarbij de politie is betrokken. Dat blijkt uit het gisteren gepubliceerde jaarver slag van de dienst. In 2006 werden er 14 van deze zaken onder de loep genomen. Afgelopen jaar wa ren dat er 25. Schietincidenten vor men de grootste categorie tacti sche onderzoeken van het afgelo pen jaar voor de rijksrecherche. Daarna besteedt ze de meeste aan dacht aan onderzoeken naar amb telijke corruptie. In 2010 betrof het vijftien van dit soort onderzoeken. Profiteer uan fors afgeprijsde Hulsta design meubelen, in uerband met de Hernieuwing uan het Hulsta Design Centrum. «1 nonchalant De opruiming bij Interieur Paauwegaat haar laatste week in! 'Te ueel' gaat uoor 'te weinig' weg. Stoelen, tafels, kasten, uerlichting en fauteuils. Kom of kijk op de site. 01in 401318 Betreft aangewezen showroommodellen, afname direct, contante betaling, ruilen niet mogelijk. Bezorgen mogelijk tegen berekening! vens worden gebruikt voor plaats bepaling van bijvoorbeeld smart- phones die even hun gps kwijt zijn. Google heeft benadrukt dat het personen 'niet kan en ook niet wil identificeren op basis van net werknamen'. Of het bedrijf bij de rechter beroep zal aantekenen te gen het afwijzen van de bezwaren door het CBP, is nog niet duide lijk. Een woordvoerder meldde dat de uitspraak van het CBP eerst be studeerd moet worden. O zie onze website:binnenland De definitieve bevindingen van het onderzoek van het CBP enschede - De eigenaar van koffie zaak Tutti2Go in Enschede wil een proefproces beginnen tegen het College Berscherming Per soonsgegevens (CBP). Onlangs werd er ingebroken in zijn zaak. De inbraak werd vastgelegd door bewakingscamera op straat en eige naar Patrick Reinders kreeg door een fout van de politie de beelden in handen. Hij kopieerde ze en wil ze op het internet zetten in de hoop dat de daders worden ge pakt. De politie wilde dat niet doen. Het CBP maakte onlangs echter bekend dat mensen die zo maar beelden van criminelen op internet zetten een boete kunnen krijgen die kan oplopen tot 25.000 euro. Daarom deinsde Reinders er aanvankelijk voor terug de beel den daadwerkelijk op internet te plaatsen. Maar Reinders' advocaat Rob Oude Breuil denkt dat de wet Bescherming Persoonsgegevens wel degelijk ruimte biedt de poli tie een handje te helpen door film pjes of foto's op internet te plaat sen. „Het moet dan wel duidelijk zijn dat het opsporingsbelang er mee is gediend en dat de mensen op de film too procent zeker de da ders zijn", zei Oude Breuil. Vol gens hem is dat laatste het geval. den haag - De modebranche kraakt in zijn voegen. In de eerste zeven maanden van dit jaar is de helft meer modezaken failliet ge gaan dan in dezelfde periode vorig jaar, blijkt uit cijfers van Faillisse- mentsDossier.nl. Ook werd er flink minder omge zet, aldus brancheorganisatie CBW-Mitex en marktonderzoeker GfK. Vooral zelfstandige modewin kels hebben het moeilijk. Tot en met juli van dit jaar zijn er in Nederland al 93 winkels in kle ding en modeartikelen over dé kop gegaan, met een piek in maart, april en mei, meldt Marcel van den Berg van de faillissements- g website. Vorig jaar waren dat er zestig tot en met juli, en 98 over Een Leonvestiging in Rotterdam. het hele jaar. Het recentste slachtof fer is damesmodeketen Leon. Als er geen doorstart mogelijk is, gaan de 21 filialen dicht. De concurren tie in de damesmode is zeer scherp, signaleert de curator. Dat wordt bevestigd door CBW-Mitex. „Er zijn gewoon heel veel vierkan te meters met kleding. De koek moet door veel mensen worden ge deeld", aldus woordvoerster Sabi ne Becker. De detailhandel heeft - op de supermarkten na - boven dien al het hele jaar last van een ge brek aan kooplust bij de consu ment. In juni kwam er bij de modewin kels maar liefst 7 procent minder in het laatje dan in juni 2010, aldus marktonderzoeker GfK. Dat kwam vooral omdat er flink wat minder kledingstukken werden verkocht, de omzet per artikel ging wel nog iets omhoog. Vooral de verkoop van vrouwen- en kindermode bleef achter. Ook de branche-organisatie signa leert dat kledingwinkels het moei lijk hebben door het kwakkelende herstel van de economie. Ook het slechte weer van de laatste maan den speelt een rol. Vooral vrou wen laten zomermode hangen als het weer slecht is. In de eerste helft van dit jaar werd zo'n 6 procent minder omgezet. De klad zette in vanaf maart, aldus CBW-Mitex. Dat komt ook door de verschuiving naar internetver kopen, aldus Becker. „We zien dat het consumentengedrag veran dert. Mensen willen én in de win kelstraat én thuis op de bank shop pen. Zaken die een stenen winkel met een internetsite combineren hebben de toekomst." utrecht - Noord-Korea heeft te genover RTV Utrecht een eerste of ficiële verklaring afgelegd in de zaak van de geheimzinnige ver dwijning van postzegelhandelaar Willem van der Bijl. De Utrechter vertrok 3 weken geleden naar dat land en sindsdien is niets meer van hem vernomen. Zijn familie hoeft zich geen zorgen te maken, volgens de Noord-Koreaanse am bassade. De woordvoerder weet niet waar de man zich bevindt, maar zegt dat goed voor hem wordt gezorgd. Op de website van de Noord-Koreaanse Staatskrant zou een artikel staan, waarin staat dat het goed gaat met Van der Bijl. pennen, schriften en rekenmachi nes. foto Robin Utrecht/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 5