toch geheel het apartheidsgevoel' zeeland 119 oude tijd herleven Hout- en plaatmateriaal zeer scherp geprijsd! krijgen met toestemming van de familie een ruimere verspreiding Compleet assortiment logusdehoop.nl ■BouwCenteralogus-DeHoop Celstraf voor dealen in Terneuzen vrijdag 12 augustus 2011 beschrijving van het dorpsleven in de eerste helft van de twintigste eeuw in het boekje 'De klok luidde... Jeugdherinneringen en Kleine voorvallen' geeft een mooi beeld uit die tijd dat oudere foto Camile Schelstraete De oudere inwoners van Hengst dijk hebben vooral Joos en 'Wul- lemken', de broers van de schrijver gekend. Joos was, net als zijn va der, postbode. Wat oude inwoners nog weten is dat Joos in vliegende vaart en aan één stuk door flui tend zijn ronde deed. Soms ook wel eens wat langzamer, want in die tijd bracht de postbode de aow nog aan huis en zoveel dienstbe toon beloon je niet met een glas water. Zo kent Hengstdijk de post bode van destijds. In de beschrijvingen van Jacob zul sief hotel met ito kamers en aan beidé zijden 150 grote woonappar tementen. Kwaliteit en service van hoog niveau moeten het verschil gaan maken. 'La Réserve nieuwe stijl' moet hetzelfde handelsmerk als voorheen krijgen. De naast het hotel gelegen apparte menten zijn peperduur. Kopers be talen 950.000 euro voor een 'ge woon' appartement, tot 2,2 mil joen euro voor een duplex van 250 vierkante meter. Toch verkopen de optrekjes als zoete broodjes. Wie in zijn appartement verblijft kan, uiteraard tegen een meerprijs, ge bruik maken van alle faciliteiten van het hotel: een traiteurdienst, kamermeisjes die het bed opma ken, een schoonmaakdienst, ge len de oudere Hengstdijkenaren hun dorp zoals dat in de eerste helft van de vorige eeuw reilde en zeilde herkennen. Ook voor men sen buiten Hengstdijk zullen de verhalen herinneringen oproepen. „De jongeren kunnen ervan leren hoe het leven van hun ouders en grootouders in die tijd verliep", zegt de in Hengstdijk geboren George Sponselee uit Hulst. Hij heeft bemiddeld bij het tot stand komen van deze uitgave. Behalve over zijn jeugd in Hengst dijk schreef Jacob ook nog wat her bruik van het zwembad, de fitness en de spa. Voor de inrichting werd gekozen voor zachte kleuren die een link moeten leggen met de Noordzee. De verschillende zalen zijn genoemd naar chique bad plaatsen als Saint Tropez, Marbel- la, Cannes, Monaco en Het Zoute. De feestzaal en de inkomhal zijn inmiddels klaar. Het restaurant en de brasserie van het hotel zijn straks ook open voor het publiek. De directie wil met die formule de mogelijke drempelvrees wegwerken. Aan het nieuwe La Réserve hangt een prijskaartje van 23 miljoen eu ro. De officiële opening zal eind september of begin oktober plaats vinden. inneringen uit zijn latere leven op, onder meer zijn belevenissen tij dens de watersnood van 1953 in Kruiningen. Hij legde in i960 zijn verhaal vast, nadat hij tot de slot som kwam dat hij over het eigen lijke bestaan van zijn voorouders bitter weinig af wist. „Daarom kwam de gedachte in mij op iets van mijn jeugdherinneringen te noteren, nu ik daar nog toe in staat ben", schreef hij in zijn inlei ding. „Ik hoop dat mijn voorbeeld gevolgd zal worden door vele van mijn nakomelingen. Het zal voor MEEST CELEZEN 1Weer rumoer over speelkooi 2. Langer arrest verdachte steekpartij 3. Passant gewond bij Verbrugge WEBLOGS Kijk voor weblogs van journalisten van de PZC over allerlei onderwer pen op www.pzc.nl/blog STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto de familie over enkele honderden jaren verbazend interessant zijn, dan ver in de familiegeschiedenis te kunnen terugneuzen." Zijn dochter Christina maakte in 1992 van het handgeschreven ma nuscript een beperkt aantal boek jes voor de familie. Sponselee: „Het relaas van Jacob geeft echter zo'n mooi tijdsbeeld, dat veel meer mensen daar kennis van wil len nemen. Zeker de inwoners van Hengstdijk die Jacobs broer Joos nog gekend hebben als postbode en fanatiek hengelaar aan de Vo MIDDELBURG - Een 28-jarige Rotter dammer is gisteren door de recht bank in Middelburg veroordeeld tot een celstraf van dertig maan den, waarvan tien voorwaardelijk. Hij werd ervan verdacht het afgelo pen jaar in Terneuzen te hebben gehandeld in zowel cocaïne als he- gel. Vandaar dat het, met instem ming van de familie, een ruimere verspreiding krijgt." 'De klok luidde... Jeugdherinneringen en Kleine voorvallen' door J.C.P. Jansen Verplanke is een uitgave van Uitgeverij Van de Berg uit Almere/Enschede. Het boekje teit 169 pagina's en is verluch tigd met enkel foto's. Het kost 9,95 eu ro. De opbrengst komt deels ten goede aan de Stichting Behoud Catharinakerk Hengstdijk. roïne. Bij een doorzoeking in zijn woning op 29 april werd 110 gram aan cocaïne, 40 gram agn heroïne en ruim 7000 euro aangetroffen. Tegen de Rotterdammer was een gevangenistraf van dertig maan den, waarvan acht voorwaardelijk, gevorderd. lQgus Terneuzen: Kennedylaan 32

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 59