Onrust overschaduwt seizoensstart 261 sport PREMIER LEAGUE De FA stelt het duel tussen Tottenham Hotspur en Everton uit vanwege de rellen in Engeland. De start van de Premier Leagué blijft daardoor zaterdag beperkt tot negen duels. Rafael van der Vaart Twaalf voetballers, zes trainers vrijdag 12 augustus 2011 'Het lijkt mij duidelijk waarom de wedstrijd niet doorgaat. Ik hoop dat de mensen bij zinnen komen en heel snel stoppen met de rellen' Manchester United aast op Wesley Sneijder. foto Robert Vos/ANP door Barry van der Hooft den haag - Terwijl het land de af gelopen dagen gebukt ging onder zware rellen, rolde de bal lang zaam richting de middenstip. De Engelse voetbalbond FA moest dinsdag een streep door Enge- land-Nederland zetten en verkeer de ook lange tijd in onzekerheid over de start van de Premier Lea gue. Na intensief overleg met de politie is besloten alleen Totten- ham Hotspur-Everton niet door te laten gaan. „We moeten de beslis sing van de politie respecteren", zei Richard Scudamore, de hoog ste baas van de Engelse voetbi- competitie. Rond het stadion van de Spurs werden de afgelopen dagen win kels en huizen in brand gestoken en geplunderd. Dat het duel met Everton vanwege de sociale onrust is uitgesteld, betekent dat Rafael van der Vaart op een later tijdstip mag aantreden tegen John Heitin- ga. Dat de overige duels in de mis schien wel beste competitie ter we reld morgen, zondag en maandag wél gespeeld worden, zorgde bij di rect betrokkenen voor opluchting. „Want met het uitstellen van alle wedstrijden zouden we een slecht signaal richting de rest van de we reld hebben afgegeven", reageerde Bernie Ecdestone. Ecdestone, die miljarden verdiende met het verko pen van de televisierechten van de Formule 1, is mede-eigenaar van Queens Park Rangers. De Londen- se dub viert morgen haar rentree op het hoogste niveau, met een thuiswedstrijd tegen Bolton Wan derers. De verwachting is dat QPR samen met de andere promovendi Swan sea City en Norwich City tegen de gradatie zal moeten vechten. In Norwich houden ze daar al reke ning mee. 'De Kanaries' keerden dankzij twëe promoties op rij ver rassend terug op het hoogste ni veau, maar de club heeft niet de middelen topspelers te kopen. De titelkandidaten hebben dat pro bleem niet. Manchester United, dat afscheid nam van onder ande ren Edwin van der Sar en Paul Scholes, aast op Wesley Sneijder en haalde eerder voor in totaal 56 miljoen euro al Ashley Young (Aston Villa), Phil Jones (Black burn Rovers) en doelman David de Gea (Atletico Madrid) binnen. Stadgenoot en aartsrivaal Manches ter City deed ook zaken met Atleti co. Voor Sergio Aguero telde sjeik Mansour bin Zayed Al Nahyan liefst 43 miljoen euro neer. De Ar gentijn is vrijwel zeker niet de laat ste grote aankoop, want City wil graag de vijfde kampioen worden sinds de oprichting van de Pre mier League. Sinds 1992 slaagden alleen Blackburn Rovers, Manches ter United (twaalf keer), Arsenal (drie keer) en Chelsea (drie keer) erin de titel te pakken. Manchester City is dichtbij het vastleggen van Samir Nasri. Wanneer de transfer van Cesc Fabregas naar Barcelona op korte termijn ook wordt afge rond, raakt Arsenal twee bepalen de middenvelders kwijt. Arsène Wenger lijkt dan voor de zoveelste keer te kunnen beginnen aan de opbouw van een nieuw team. De start van Arsenal is ook nog eens loodzwaar met achtereenvolgens Newcastle (uit), Liverpool (thuis) De Premier League gaat morgen van start met twaalf Nederlandse spelers. Een overzicht, met rugnummers: Arsenal: Robin van Persie (10). Chelsea: Patrick van Aanholt (38). Everton: John Heitinga (5). Liverpool: Dirk Kuijt (18). Manchester City: Nigel de Jong (34). Newcastle United: Tim Krui (26). Swansea: Michel Vorm (1Ferrie Bodde (6), Kemy Agustien (26). en Manchester United (uit). Chel sea hield zich vrij rustig op de spe- lersmarkt. Het haalde met Oriol Romeu (Barcelona), Romelu Luka- ku (Anderlecht) en doelman Thi- baut Courtois (Racing Genk) drie jonge spelers binnen, van wie Courtois direct aan Atletico Ma drid werd verhuurd. De nieuwe trainer André Villas-Boas, -voor vijftien miljoen euro weggeplukt bij FC Porto, moet de club van mil jardair Roman Abramovitsj nieu we successen gaan bezorgen. Het heeft al meerdere pogingen onder nomen om Luka Modric over te nemen van de Spurs, dat de Kroati sche spelverdeler (nog) niet wil la- Tottenham Hotspur: Rafael van der Vaart (11). Wigan Athl: Ronnie Stam (23). Wolverhampton Wanderers: Dor- us de Vries (31). René Meulensteen is weer de rech terhand van Sir Alex Ferguson bij Manchester United. Fulham heeft met Martin jol, zijn broer Cock, Hans Segers en Michael Lindeman vier Nederlanders in de technische staf. John Achterberg is keeperstrai ner bij Liverpool ten gaan. Liverpool roerde zich wél nadrukkelijk op de transfer markt en lijkt eindelijk weer een selectie te hebben die mee kan strijden om de titel. Het laatste kampioenschap dateert alweer van 1990. Stewart Downing (Aston Vil la), Jordan Henderson (Sunder land) en de krachtige linkspoot Charlie Adam (Blackpool) moeten manager Kenny Dalglish meer mo gelijkheden geven. Alle ogen zijn gericht op Luis Suarez - die razend snel is uitgegroeid tot publiekslie veling en indruk maakte tijdens de Copa America - en aanvalskom- paan Andy Carroll. De beresterke spits werd vorig sei zoen overgenomen van Newcastle United, dat gisteren ook het bod van Liverpool op linksback José Enrique accepteerde. De kans dat Newcastle United nu een bod gaat uitbrengen op PSV'er Erik Pieters is daarmee weer een stuk groter ge worden. De openingswedstrijd van 'The Magpies' belooft alvast een knaller te worden, thuis tegen Arsenal. De Londenaren namen vorig seizoen een 0-4-voorsprong, maar kwa men na een doldwaze tweede helft nog goed weg met de 4-4-eindstand. Het Engelse pu bliek hoopt ook dit seizoen weer zulke duels voorgeschoteld te krij gen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 56