BiMm-moa 'Het is leuk als groep i8l zeeland Ringrijders eren vijf jubilarissen tegelijk Borsele wijst nieuwe landgoederen af Kinderen bouwen hutten in het bos Stringsteken op de Kaai van Kortgene Tentoonstelling over Openluchtdienst aan 50 jaar vissen in Colijn het Veerse Meer Mobiele site PZC vernieuwd! MEIDEN VAN NU Katinka Kristelijn en Kimber Schmitz lanceren eerste m.pzc.nl vrijdag 12 augustus 2011 NIEUWDORP Voor de derde keer is er een hutten- bouwdag in Nieuwdorp. In de open plek in het bos tussen de Her- tenweg en de Havenweg bouwen 91 kinderen op vrijdag 19 augustus hutten. Ze beginnen 's ochtends om 10.00 uur. De hutten worden om 16.00 uur afgebroken waarna er een brandstapel van wordt ge maakt De brandweer steekt het hout om 19.00 uur in brand. KORTGENE Kortgene waagt zich zaterdag 27 au gustus aan het stringsteken. Voor de wedstrijden kan vrij worden in geschreven op het wedstrijdterrein aan de Kaaioprit vanaf 19.00 uur. De eerste string wordt om 19.30 uur gestoken. De wedstrijden wor den tot 21.00 uur gespeeld, waarna de Stringbokaal wordt uitgereikt Niet voor kinderen onder de zes tien jaar, meldt de organisatie. CO LIJ NS PLAAT KAMPERLAND 'Colijnsplaat 50 jaar vissersdorp' is het thema van de expositie die tij dens het dorpsfeest zaterdag te zien is in de witte PKN-kerk van Colijnsplaat Vissers laten attribu ten van hun vak zien en vertellen hun vissersverhalen. Er draait een film over de aankomst van de Veer se en Arnemuidse vissers na de sluiting van de Veerse Gatdam. Van 10.00 tot 16.30 uur. De Interkerkelijke recreatiecommis sie Kamperland houdt zondag een recreatieopenluchtdienst aan de steiger van het fiets-voetveer in Kamperland. De dienst begint om 19.00 uur. Klaas Bos is voorganger, uit Goes, Henk Tazelaar begeleidt op keyboard. Er zijn stoelen. Bij slecht weer is de dienst in Kerkge bouw de Ark aan de Veerweg 100 te Kamperland. Bahco, Stanley en Sola handgereedschappen tegen scherpe prijzen Tijdens de bouwvak zijn wij geopend tussen 08.00 en 17.00 uur. BOUWMATERIALEN ALLES VOOR DE BOUVUKLUS ONDER EEN DAK! Van Wamelweg 4 A/C 4612 PW Bergen op Zoom Tel: 0164-242 096 Industrieweg 11 4382 NAVIissingen Tel: 0118-410 444 Livingstoneweg 40 4460 AA Goes Tel: 0113 - 246 690 info@jagertolhoek.nl www.jagertolhoek.nl door Claudia Sondervan WEMELDINCE - Vijf langjarige jubi lea hebben de ringrijders van Ons Genoegen uit Wemeldinge zater dag 20 augustus te vieren. Tijdens de laatste wedstrijd van het sei zoen worden een briljanten lid, drie gouden leden en een parle- moeren lid gehuldigd. De tachtigjarige Kees van Oosten is het oudste lid van de vereniging. In 1946 ging hij voor het eerst ringrijden en hij bleef inmiddels 65 jaar lid van Ons Genoegen. Van Oosten rijdt weliswaar niet meer, maar is jurylid en schrijver van de deelnemerslijsten. De drie gouden leden zijn: Leo Wabeke, het oudste rijdend lid van de vereniging; Jaap Moelker, sinds jaar en dag de zogenaamde 'ringoppasser' die de ringen in de bus- hangt; en Wim Hamelink, ju rylid en begeleider bij het traditio nele Stoeltjesrijden. (acolien Rijk-Schouwenaar is dertig jaar lid van Ons Genoegen. De wedstrijd wordt dit jaar voor het eerst gehouden op de zaterdag van de Kunst 8c Natuurroute van 20 en 21 augustus. De ringrijderij begint om 12.00 uur en wordt op geluisterd door de dweilband van OKK. Zij spelen ook bij het Stoel tjesrijden dat vanaf 18.00 wordt ge houden op het weitje van Gijssel aan de Wilhelminastraat. Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto door Frank Balkenende Vrouwen van Nu (de vroe ger Nederlandse Bond van Plattelandsvrou wen) heeft er een Zeeuwse dochter bij. Morgen om 13.30 uur beleeft Meiden van Na de aftrap van haar eerste activiteit. Dat gebeurt bij Kanoa, de kanoha ven aan de Piet (Veerse Meer). „Ie dereen is welkom!" Weervrouw Marjon de Hond, af komstig uit Tholen, zal met een glas champagne de geboorte van de Meiden van Nu vieren. Tegelijk geeft ze de nieuwe wervingscam pagne van moeder Vrouwen van Nu een zetje, want De Hond is im mers het toonbeeld van een ambi tieuze sportieve jonge Zeeuwse Vrouw van Nu. Katinka Kristelijn (21) uit Wol- phaartsdijk en Kimber Schmitz (22) uit Kwadendamme namen het intiatief om onder de vleugels van Vrouwen van Nu een Zeeuw se meidenafdeling op te zetten. De inspiratie kwam van dichtbij, want Katinka's moeder Yvonne is actief in Vrouwen van Nu. Katinka studeert al vier jaar in Delft en verkast het aankomende seizoen naar de Universiteit Wage- ningen. Bijna elk weekend keert ze terug naar het ouderlijk huis in Zeeland. Voor de gezelligheid en 'omdat het ook wel makkelijk is' Kimber werkt bij Stichting Zuid wester en volgt een interne oplei ding om gehandicapten te begelei den, maar zal op termijn in Breda een soortgelijke studie op hbo-ni- veau voortzetten. Op dit soort vrouwen, die nu of straks met één been bui ten de provincie staan, mikt Mei den van Nu een beetje. Evengoed op jonge vrouwen die net in Zee land zijn neergestreken en nog een sociaal netwerk moeten op bouwen. Katinka: „We richten ons op meiden van 18 tot en met 25 jaar. Veel meiden verlaten de pro vincie om te studeren. Als je in het weekend thuiskomt, heb je be hoefte aan sociale contacten, maar niet alle vrienden van vroeger blij ven in Zeeland. Daarom is het leuk binnen een ontmoetingsclub om te gaan met leeftijdgenoten en samen iets te ondernemen." Beiden onderstrepen dat de club MEEST CELEZEN 1. Aanleg recreatiepark begint snel. 2. Bezwaren tegen uitbreiding haven. 3. Toeristenbus blijkt een succes. STELLING 'Kauwen op Tholen moeten massaal worden afgeschoten'. Geef uw me ning op de site: www.pzc.nl/tholen. STUUR TIPS NAAR bevelanden@pzc.nl door Frank van Cooten HEINKENSZAND - De gemeente Bor sele is geen voorstander van land goederen in het buitengebied. Een aantal aanvragen van ontwikke laars is in het verleden afgewezen. Bouwaccent Zeeland wil een land goed van zeven hectare ontwikke len tussen. Schore en Hansweert. In plaats van de bouw van nieuwe landgoederen zet de gemeenteraad van Borsele in op het vinden van een goede bestemming voor leeg staande boerderijen in het buiten gebied. „Geen nieuwe landgoede ren. Maak gebruik van leegkomen de boerderen of panden om iets te ontwikkelen. Met dit beleid hou den we druk op de markt om iets met die lege panden te doen", zegt wethouder Marga Vermue. „Daar mee voorkomen we ook verpaupe ring." Die druk is volgens Vermue nodig omdat het voor ontwikkelaars fi nancieel aantrekkelijker is iets nieuws te bouwen dan een be staand pand op te knappen. Voor beelden van renovatie van bestaan de boerderijen zijn boerderij Parré in 's-Heerénhoek en La Solitude in Nisse van Arduin. In Nisse is verder een bouwplan in wording waarbij een bestaande boerderij wordt opgeknapt. er allereerst is voor de gezelligheid - moeder Yvonne vindt dat ook lo gisch, want het 'zijn jonge mei den' -maar educatieve uitstapjes en activiteiten worden zeker niet geschuwd. Katinka: „Kijk, een ex cursie naar de Tweede Maasvlakte zul je sneller als groep maken. Dat is ook een stuk leuker." Een paar ideetjes liggen al op de plank. Kimber: „We willen een uit zending van Life4U bijwonen en ook een wijnproeverij staat op het programma. Voor de rest mag ie dereen ideeën aandragen. Bij uitjes zullen we natuurlijk car poolen." Ze hebben de afgelopen tijd re clame gemaakt voor hun ini tiatief Bij de Badkuipenrace in Borsele, de Naaldhakkenrace in Kimber Schmitz (links) en Katinka Kristelijn roepen Zeeuwse vrouwen van wnnaaBHHEaswHnfflnMMHaMansMHBsHBnHMBMHnaa Altijd actueel Compact en overzichtelijk Persoonlijk instelbaar

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 48