Zeeland PZCL Plattelandswegen verkeersveiliger BEVELANDEN-THOLEN 18 en 19 20 en 21 ACTIES Waterschap Scheldestromen presenteert in oktober acties aan inwoners van gemeente Borsele Zeven dagen zwieren, zwaaien, botsen en schieten Mogelijk giftige paling uit kanaal verkocht Laagvlieger gepakt op de Oesterdam Borselenaren moeten rijbewijzen inleveren almanak Portemonnee Meiden van Nu organiseert activiteiten voor jonge Zeeuwsen Vrijdag 12 augustus 2011 PZC-lezersjury buigt zich over schokkend huwelijksdrama Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl door Frank van Cooten HEINKENSZAND - Waterschap Schel destromen komt volgende maand met concrete acties om de platte landswegen in de Zak van Zuid-Beveland verkeersveiliger te maken en ze beter te laten aanslui ten bij het landschap. Deze maatregelen zijn onderdeel van het project Landschapsbewus- te verkeersvisie voor de Zak van Zuid-Beveland. In dit project parti ciperen het waterschap, de provin cie, de Zeeuwse Milieu Federatie en de gemeente Borsele. Door de fusie tussen dé twee Zeeuwse waterschappen was nog maar weinig van dit project verno men. Er wordt al jaren over gespro ken zonder dat dit nog tot concre te acties heeft geleid. Maar daar komt verandering in, zegt Sophie van 't Westeinde, por tefeuillehouder wegen, groenbe- heer en verkeersveiligheid van het waterschap. „We hebben afgelopen week over leg gehad. Besloten is volgende maand met concrete projecten te komen. Die projecten presenteren we vervolgens in oktober tijdens diverse informatie-avonden. De ge kozen oplossingen moeten gedra gen worden door de bevolking." Bij het waterschap komen klach ten binnen over sluipverkeer en de kwetsbaarheid van fietsers op de ze wegen door de hoge snelheid van de auto's. Daarom is besloten op het grond gebied van de gemeente Borsele een pilot te beginnen om deze we gen verkeersveiliger te maken. De Zak van Zuid-Beveland is een van de drie Nationale Landschap pen in Zeeland. Tevens wordt bekeken om bij de herinrichting deze plattelandswe gen beter te laten aansluiten bij het landschap. Daarbij gaat het bij voorbeeld om een andere bermbe planting. Volgens de Stichting Behoud Zak van Zuid-Beveland spelen de mees te problemen zich af in de Borssel- se polder, waar er door de lange rechte wegen erg hard wordt gere den op de Dieriksweg (als verbin ding tussen Ellewoutsdijk en de N666) en door het sluipverkeer door de Poel. Het is niet zo dat er geen auto's meer over deze dijken mogen rij den, maar fietsers en landbouwver- keer hebben daar voorrang. Auto's zullen zo veel obstakels tegen ko men, dat de bestuurders kiezen voor een andere weg naar Goes. GOES - Het was gisteren een drukte van be lang in de binnenstad van Goes. Vrachtwa gens reden af en aan om de kermisattracties op tijd op hun plek te zetten. Ook afgelopen nacht werd er nog druk gesleuteld; grotere at tracties op de kermis zoals de Tornado, Flying Bob en Discovery arriveerden veelal laat. De kermis, die vanaf vandaag tot en met 18 au gustus in Goes staat, is kleiner dan andere ja ren omdat de muurtjes rond de kerk niet meer mogen worden weggehaald. „Er zijn 7 a 8 attracties minder", zegt organisator Johan Ordelman. De schiet- en bussententen zijn verplaatst van de Grote Markt naar de Singel- en Zusterstraat. „Vanaf de terrassen is nu be ter zicht op de kermis." foto Willem Mieras TERNEUZEN Mogelijk is er verontreinigde pa ling uit het Kanaal Gent-Terneuzen op de markt Sinds 2005 weet Rijks waterstaat dat de vis teveel dioxi nes en PCB's bevat, maar visvereni ging ONI uit Temeuzen stelt dat nooit gehoord te hebben. Boven dien heeft een beroepsvisser het aalrecht op het kanaal. Het ministe rie noemt het kanaal niet als water waar palingvangst verboden is. THOLEN De politie heeft gistermiddag het rijbewijs ingenomen van een 30-ja- rige automobilist uit Tholen. Dat gebeurde op het Thoolse gedeelte van de Oesterdam. De man reed met een gecorrigeer de snelheid van 155 kilometer per uur, terwijl op de Oesterdam een maximumsnelheid van honderd ki lometer per uur geldt De man moest zijn rijbewijs direct afstaan. LEWEDORP De politie heeft woensdag rijbewij zen van twee Borselenaren ingeno men vanwege snelheidsovertredin gen. Tegen 19.35 uur werd een 31-ja- rige man betrapt toen hij 143 km/u reed over de Postweg bij Lewe- dorp. Een 26-jarige man werd 's ochtends gesnapt toen hij 130 km/u reed over de Europaweg Noord bij Vlissingen-Oost Beide keren was 80 km/u toegestaan. Tip? redactie@pzc.nl Die Schouwse brandstofhandelaar had een drukke ochtend. Zo druk dat hij zijn portemonnee even op een hekje aan de straat had gelegd. Een uur later dacht hij er ineens aan. Te laat natuurlijk. De beurs met daarin bijna honderd euro was verdwenen, 's Avonds, na het werk op het caféter ras, werd nog nagepraat over het in cident. „Voor mijn man maar één biertje, want hij is zijn portemonnee kwijtgeraakt," sprak de vrouw van de olieman gekscherend. „O, is het deze soms?" klonk het van het tafeltje naast hen. Een toeristen- stel had de knip gevonden en die naar het politiebureau gebracht. Dat was helaas gesloten. Op het terras zat het stel te overleggen wat ze nu met de vondst moesten doen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 47