LfETlZfETfR SIJIU Visclub wist niets van giftige aal zeeland 121 Zorgen over vele verloren rechtszaken Wat een ramp voor de familie Dat moet een dominante man zijn Je ziet hem naar zijn daad toegroeien De snelste en modernste Tentielwasstraat in Zeeland vrijdag 12 augustus 2011 Aart Jobse Aart Jobse (54), teamleider op een school voor speciaal onderwijs in Terneuzen „Echt een indrukwekkende zaak. Je voelt heel veel medeleven met de familie. De kinderen hebben hun moeder verloren, maar zijn in zekere zin ook hun vader kwijtge raakt. Of hun opa, want er zijn ook kleinkinderen. Een ramp. Er zijn in deze zaak alleen maar verliezers. Zelfs de officier begon over de bijzondere situatie voor de familie. Ik vond advocate Weski niet zo sterk. Zij trok onderzoeks rapporten in twijfel. De officier Cees van Kampen Cees van Kampen (63), gepensio neerd landenmanager voor groot be drijf, nu vrijwilliger slachtofferhulp. „Ik vind het een redelijk heldere zaak. Als de man straks wordt ge straft, gaat er geen uitgesproken boef achter de tralies. De eis van tien jaar is erg veel. Ik zou eerder aan acht jaar denken. De verdachte komt uit een Aziati sche cultuur. Daar staat de vader aan het hoofd van het gezin. Ik be grijp wel dat hij door de beschuldi gingen van overspel in zijn eer ge kwetst is. ]e ziet zijn onmacht. Dat de officier geen gegevens over de vermoorde vrouw bij de huisarts wilde opvragen, dat is jammer, want dat had nog meer duidelijk heid kunnen verschaffen. Het verhaal van de advocate over het oorlogstrauma is volgens mij wel wat overdreven. De man is veertig jaar geleden getrouwd, kwam dertig jaar geleden in een beschaafd land. Ik ben geen psy choloog, maar zo moet hij vol doende tijd hebben gehad om het een en ander te verwerken. De keren dat ik van opzij zijn ge zicht kon zien, dacht ik: die ogen, die mond, dat moet wel een domi nante man zijn." door Paul Begijn merkte terecht op, dat je dan de ba sis onder de hele zaak weghaalt Je moet op de deskundigen kunnen vertrouwen, anders blijf je ner gens. Volgens mij is de conclusie van de officier van justitie sterk: de om standigheden mogen dan ellendig zijn, je moet hoe dan ook met je tengels van een ander afblijven. En je mag al helemaal niet aan ander mans leven raken. De eis van tien jaar cel vind ik aan de zware kant. Ie moet die man ook niet tussen criminelen in de bak stoppen. Zijn er geen alternatieven? Zoals een ge vangenis voor bejaardén?" terneuzen - Visvereniging ONI uit Terneuzen is verbaasd dat zij niet op de hoogte is van een rap port waarin staat dat palingen in het kanaal van Gent naar Terneu zen giftige stoffen bevatten. Uit een dioxineonderzoek van Rijkswaterstaat (RWS) uit 2005 en 2006 blijkt dat aal uit het kanaal een relatief hoog gehalte aan dioxi nes en dioxineachtige PCB's bevat. Dat terwijl er volgens RWS en ONI nog altijd een beroepsvisser actief is op het kanaal die het aal- recht heeft. Omdat de giftige stoffen de Euro pese levensmiddelennorm over schrijden mag paling uit de Wes- terschelde en het Kanaal van Gent naar Terneuzen niet op de markt gebracht worden, stelt Rijkswater staat. Ook wordt aangeraden om het advies van de Voedsel en Wa ren Autoriteit te volgen dat ook van toepassing is voor de grote ri vieren en het IJsselmeer om niet regelmatig of langere tijd paling te eten. Rijkwaterstaat zegt de laatste tijd weinig of geen activiteiten te be speuren van de beroepsvisser op het kanaal. „Maar het kan wel zo zijn dat er dus vergiftigde paling op de markt gebracht wordt", stelt Ben van den Bos, voorzitter van ONI. „Wij betreuren het dat wij zo slecht op de hoogte worden gehou den van onderzoeken die plaats vinden op het kanaal waar wij het schubvisrecht over hebben." Van den Bos kreeg het rapport, dat ook openbaar gepubliceerd staat, onlangs toevalligerwijs opge stuurd ter informatie door Sport- visserij Nederland (SVN), de belan genbehartiger van sportvissers in Nederland. Volgens Van den Bos bestaan er' echter een hoop onduidelijkheden over de toestand van de aal in het kanaal. „Zo is een aantal wateren in Nederland door het ministerie aangewezen als wateren waar niet op aal gevist mag worden, zowel door de beroeps- als de sportvis ser. Het kanaal wordt daarbij ech ter niet vermeld. Het rapport en de lijst van het ministerie speken elkaar hier dus tegen." Dat de paling in het kanaal in slechte conditie is verbaast Van den Bos niks. „In het vorige aalrap port uit 2003 bleek het ook al slecht gesteld te zijn met de paling. Het is dus geen verrassing." Sinds 2009 geldt er voor alle bij SVN aangesloten verenigingen een meeneemverbod voor paling, waaronder ook ONI. Jan Roeland Jan Roeland (62), uitvaartonderne mer in Goes, lid korpsraad van het Leger des Heils. „Ik ben -niet zo gauw geraakt, maar dit vond ik toch wel een heel bijzonder verhaal. Tijdens de zit ting heb ik me geconcentreerd op de voorgeschiedenis van de moord, de periode van samenle ven vanaf 2002. De man hield ziels veel van zijn vrouw, hij zag haar achteruitgaan en steeds meer waanideeën over overspel krijgen. Zo zie je hem naar zijn daad toe groeien. Trouw tot in de dood, dat betekende voor hem samen dood. Ik vond het verhaal van de doch ter indrukwekkend, de familie houdt een levenslang trauma. In mijn beroep ben ik professio neel bij de dood betrokken, ik ben er nuchter in geworden. Maar bij zo'n verhaal van de dochter gaat 1 het bij mij ook kriebelen. Ik had de eis op vijf tot acht jaar geschat. Zoals ik hem de rechtszaal binnen zag komen, moest ik niet aan een moordenaar denken. De man was op zijn slippers. Dat hij er moeite mee had dat hij geen schoenen aan mocht, kan ik me voorstellen. Al maakte zijn advoca te daar een overdreven punt van." door Rob Paardekam tholen - Verschillende fracties in de gemeenteraad van Tholen ma ken zich zorgen over het feit dat de gemeente keer op keer bakzeil haalt bij de Raad van State. In de vier kwesties die recentelijk speel den, verloor Tholen elke keer. Deze week was er een voor de ge meente negatieve uitspraak over het plan voor landhuizen aan de Mosselhoekseweg bij Tholen-stad. Vier boeren, die de komst van die woningen niet zien zitten, kregen in een tussenuitspraak gelijk. Pijn lijk was ook het verlies dat de ge meente leed in de kwestie rond het woonzorgcentrum in Scherpe- nisse. Twee omwonenden vinden dat het gebouw te dicht bij hun woning komt. Ze wonnen. Daar door kan het centrum, waar inwo ners al jaren op wachten, er voorlo pig niet komen. „Het verdient ze ker geen schoonheidsprijs", zegt fractievoorzitter Jack Werkman van de WD. SGP-fractievoorzitter Bert van Eenennaam (SGP) spreekt van een zorgelijke situatie. Ook Gert-Jan Boudeling (CDA) vindt dat de gemeente zich eens moet afvragen waar het steeds fout gaat. vard aan de beurt, waarom zo ri goureus in vredesnaam? Laat het bij herbestrating, maar verbied toch geen auto's. Laat woonhuizen en de terrasjes vrij toegankelijk, en gemakkelijk bereikbaar voor ieder een, zonder hinderlijke afsluitin gen met paaltjes. Laten we onze mooie boulevards toch niet achter slot en grendel zetten! Dat be- I spaart niet alleen geld, maar brengt ook geld in het laatje!! W. Hesselink Boulevard Bankert 124, Vlissingen Londen en de Crisis Het ongebreidelde geweld van spe culanten, hedge-fondsen en zoge naamde 'durfkapitalisten' in de fi- g nanciële wereld is in wezen niet veel anders dan de ongebreidelde geweldsprotesten van gefrus treerde en werkloze burgers en jeugd in de Londense achterstands wijken: beide ontwrichten de sa menleving, de een globaal en de ander lokaal en veroorzaken grote financiële en materiële schade. De een echter vanuit 'macht en deca dente financiële hebzucht' en de anderen vanuit 'onmacht en uit zichtloosheid'. En beide moeten worden bestreden en uitgebannen. 'Waar de rede ontbreekt, brengt het monsters voort'. Wéér ver wachten burgers van politici dat ze het initiatief nemen en moed heb ben impopulaire maatregelen te ne men en over hun eigen schaduvy heen te springen. Waar zijn volks vertegenwoordigers met visie? J.F. Quatfass Strobbelhoekstraat 14, Ovezande AUTOWASSTRAAT vd Jagt Willemse Gratis stofêtrrgen na elke wasbeuh PROGRAMMA'S: POLISH: 13,50/€ 9,95 «raspas) Wassen drogen Velgen reinigen Bodemreiniging POLISH WAX TOTAAL: ll,50/€ 9,00 «raspas) Wassen drogen Velgen reinigen Waxen Bodemrelniglng 9,S0/€ 8,00 Wbssen drogen Velgen reinigen Waypn BASIS: 6,50/€ 5.95 was pas) Wassen drogen Velgen reinigen AUTOWASSTRAAT vd Jagt Willemse Mercuriusweg 27.4382 NI Vbs««igw OPENINGSTIJDEN maandag t/m zaterdag van 08.00 uur 18.00 uur zondag van 10.00 uur - 17.00 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 41