zeeland 119 springplank naar vaste baan 'Vrijwillerswerk moet anders worden geregeld' Vlassers maken zich op voor vlasdag Dreischor 10% KORTING EN NU 1.000,- CASH RETOUR! IJÜI Reddingboot trekt vastgelopen jacht los Expo over vissersdorp Colijnsplaat Laagvlieger gepakt op de Oesterdam Man aangehouden voor vernieling Muziekvereniging haalt papier op vrijdag 12 augustus 2011 door Ton van den Nouwefand Om en nabij 1600 Schouwen-Duive- landse leerlingen in het voortgezet on derwijs beginnen de komende weken aan hun maat schappelijke stage. Met dit vrijwilli gerswerk behalen zij studiepun ten. De stage is vanaf dit school jaar verplicht. Joost Bouwman (15) uit Scharen- dijke gaat over twee weken naar 4 mavo op de Pontes Pieter Zeeman in Zierikzee. Hij doet vakantie werk bij het christelijk begelei dingscentrum voor autistische kin deren 'Aan de Hand' in Brijdorpe. Joost kon daar vorig jaar aan de slag als maatschappelijk stagiair en is blijven hangen als medewerker op contractbasis. „In groep 7 van de basisschool werd me al verteld dat ik goed met kleine kinderen om kan gaan," ver telt Joost. „Ik trok daaruit de con clusie dat ik leraar moest worden. Maar dit hier, bij Aan de Hand, vind ik zo leuk dat ik heb besloten pedagogiek te gaan studeren. Ja, dat kan na je mavo." Joost zag de stageplaats in de vaca turebank op de site van het Wel zijnshuis. Aangezien hij op weg naar school altijd langs het begelei dingscentrum in Brijdorpe fietst, was de keuze snel gemaakt. „Driekwart van mijn tijd hier ben ik bezig met de kinderen", ver volgt Joost. „Gisteren zijn we naar kinderboerderij De Klepperstee ge weest en als het mooi weer is gaan we zwemmen. Voor de rest doe ik van alles en nog wat. Meehelpen in de keuken, bijvoorbeeld." Joost weet uit de praktijk bij Aan de Hand hoe hij met de autisti- schoolse opvang. Ik denk dat ik dat komend jaar ook wel kan." Ook in de rest van zijn vrije tijd verwacht hij het begeleidingscen trum van dienst te kunnen zijn. Dat gaat wel lukken, want Leo en Astrid Boot van het begeleidingscentrum zijn tevreden met Joost. „Hij heeft echt een klik met de kinderen en ziet zelf waar het werk ligt," zegt Leo Boot. Aan de Hand heeft een klanten kring van zestig gezinnen. Dat be- 'Op de basisschool werd me al verteld dat ik goed met kleine kinderen kan omgaan.' joost Bouwman sche kinderen moet omgaan. „Te genover de kinderen probeer ik zo rustig mogelijk te blijven. Dat helpt het best als er eentje uit de schommel is gevallen of als ze boos op elkaar zijn." De stage van vorig jaar is Joost goed bevallen. „Ik vind het echt su- perfantastische hier. Anders was ik natuurlijk niet gebleven." Ook na de vakantie wil Joost bij Aan de Hand blijven werken. „Tij dens mijn stage werkte ik elke dinsdag van vier tot zes in de na- De ouwe trouwe vrijwilli ger, die zich identificeert met de club waarvoor hij werkt, wordt zeldzaam. Vrijwilli gers van nu doen korte klussen en willen exact omschreven hebben hoe en waneer ze dat moeten doen. Dat vraagt om een ander ma nagement." Dat zegt Jessica van As, in het Wel- zijnhuis stagemakelaar van het on derwijsproject maatschappelijke stage. Veel scholieren vinden in ei gen kring een stageplaats, maar voor degenen die dat niet lukt, zet te Van As een vacaturebank op. Daarop staan gemiddeld honderd vrijwillige banen van penning meester tot brandweerman. „De verplichte maatschappelijke stage is bedoeld om jongeren te stimule ren zich als actief burger op te stel- DREISCHOR - Oude tractoren staan er te pronk en klompenmaker, touwslager, palingroker, kantklos- ser en natuurlijk vlasser tonen er een staaltje van hun kunnen. Het is een en al nostalgie wat zaterdag 20 augustus vanaf 10.00 uur de klok slaat tijdens de Vlasdag in Dreischor. Vlas - ooit een van de belangrijk ste gewassen voor Dreischor - speelt deze dag de hoofdrol. Oud-vlassers demonstreren tech nieken als repelen en zwingelen en geven tekst en uitleg. De oude tractoren en stationaire Lister-mo- toren zijn tijdens de Vlasdag te vin den aan de Ooststraat. De stoepen tekènt dat er gemiddeld per dag vijftien tot twintig kinderen bezig worden gehouden. „Dan is het fijn dat er naast het gekwalificeerd per soneel nog iemand is die een hand je bij zet," vult Astrid Boot aan. Het begeleidingscentrum heeft twee full-timers en vijf part-ti mers in vaste dienst. Momenteel zijn er twee stagiairs van de SPW-ppleiding en twee uit het voortgezet onderwijs. In septem ber volgen nog twee stagiairs van de opleiding orthopedagogiek. Leo Boot: „Als werkgever ben ik geïnte resseerd in stages. Er is namelijk geen echte opleiding tot begelei der van autisten. Hoe met die kin deren om te gaan, leer je hier in de praktijk. In die zin investeren wij ook in de stagiairs. En dan is het fijn als ze na de stage blijven werken. Joost is zo iemand, maar we hebben nog een medewerker die als stagiair begon." Joost is een geval apart vindt Boot. „Hij was nog veertien tijdens zijn stage. Ik kreeg een mailtje van een moeder die vond dat het niet door de beu gel kon dat de begeleider jonger was dan haar vijftienjarig kind." Niet elke stagiair is een Joost, erkent Boot. „De meeste lukt het wel. Maar we hebben er ook gehad die meer begeleiding nodig hadden dan de kinderen. Het is zelfs één keer voorgekomen dat we afscheid moesten nemen van een stagiair." Hoewel dat niet hoeft, geeft Boot zijn stagemedewerkers een vergoe ding. „Die uit het voortgezet on derwijs niet, maar die van de be roepsopleidingen wel. Dat komt omdat ik zelf ook stage heb gelo pen. Voor niets moeten werken, dat vond ik zo zuur." len", legt Van As uit. Ze voegt er meteen aan toe dat door koudwa tervrees bij scholen het project flink is versimpeld. „Het was eerst 74 uur voor elke vwo'er, 60 uur op het havo en 48 uur gedurende de Vmbo-opleiding. Dat is nu terugge bracht tot 30 uur voor elk school type." Ook in de subsidies heeft de regering het mes gezet. Scholen krijgen nu 60 euro per deelnemen de leerling (voorheen voor élke leerling) en de gemeente Schou- wen-Duiveland 25.000 euro per jaar. Dat bedrag moest groeien, maar is nu bevroren. Van As: „Voor het Welzijnhuis is het pro ject een opstapje naar een andere manier van werken. We willen jongeren blijvend stimuleren en met vrijwilligersorganisaties een plan van aanpak afspreken." Stagemakelaar Jessica van As: „Onderwijsproject stage js opstapje naar an dere manier van werken met vrijwilligers." foto Dirk-Jan Gjeltema van de Ring zijn gereserveerd voor de kinderen van Dreischor die hun rommelmarktspulletjes aan de man proberen te brengen. Ver der zijn er aan de Kerkring tal van stands met streekproducten. Mane ge Balans houdt diezelfde dag een Paardendag met als thema 'Middel eeuwen'. Op het programma aller lei shows, demonstraties, en een markt met paardenspullen. Ook aan de inwendige mens is gedacht en wel met allerlei hapjes en snacks. Toegang tot museum Goe- manszorg kan voor de halve prijs en Crescendo zorgt om 16.00 uur in de Adriaanskerk voor de muzi kale afsluiting. Bergen op Zoom, Roosendaal, Steenbergen, Goes, Vlissingen www.autoteam.nl 10:voordeel geldig mer registratie uiterlijk 30 september 2011. Alleen op voorraadmodellen en niet in combinatie met andere acties. De 1.000 cosh wordt rechtstreeks door General Motors Nederlond B.v, uitgekeerd op de bonk/girorekening van de koper, no oflevering/registrotie von een nieuwe Opel. Dit aanbod geldt voor nieuwe klantenorders (particulier/KZM) von 1 juli t/m 30 september 2011 met een uiterlijke kentekenregistratiedatum van 30 november 2011Kijk voor de voorwoorden op www.opel.nl. Wijzigingen voorbehouden. MET EEN KLIK OP DE MUIS, PAST U DE BRIL ONLINE THUIS ONLINE BRILLEN PASSEN NIEUWSTE COLLECTIE MONTUREN DIVERSE PRUSKLASSEN, KLEUREN, VORMEN EN MERKEN. www.tilroe.nl tilroeoptiek walstraat 81 vlissingen 0118-412370 OUDDORP De bemanning van reddingboot Griend is woensdagavond de opva renden van het jacht Bueno Vista te hulp geschoten. Het jacht met vijf personen aan boord was vastge lopen bij de Stampersplaat op het Grevelingenmeer. Het lukte vrij snel om het jacht weer vlot te trek ken. De Bueno Vista was onder weg van Port Zélande naar Herkin- gen. COLIJNSPLAAT 'Colijnsplaat 50 jaar vissersdorp' is het thema van de expositie die za terdag te zien is in de witte PKN- kerk van Colijnsplaat. Vissers laten attributen van hun vak zien en ver tellen hun vissersverhalen. Bij de tentoonstelling draait ook een film over de aankomst van de Veerse en Arnemuidse vissers na de sluiting van de Veerse Gatdam. THOLEN De politie heeft gistermiddag het rijbewijs ingenomen van een 30-ja- rige automobilist uit Tholen. Dat gebeurde op het Thoolse gedeelte van de Oesterdam. De man reed met een gecorrigeerde snelheid van 155 kilometer per uur, terwijl op de Oesterdam een maximum snelheid van honderd kilometer per uur geldt BRUINISSE De politie heeft een 37-jarige man uit de gemeente Schouwen-Duive- land aangehouden. De man heeft afgelopen maandagavond op het Nieuwlandje in Bruinisse een 33-ja- rige man bedreigd. Hij gooide ste nen door de ruiten van een cara van en daarbij is de man geraakt Hij heeft ook ruiten van auto's ver nield. DREISCHOR Muziekvereniging Crescendo haalt komende zaterdag weer het oud pa pier op in Dreischor. Vanaf 9.00 uur moet het papier in volle karton nen dozen langs de weg staan. Cres cendo komt ook langs de wegen in de polder. Het oud papier kan ook naar de container aan de Goemansstraat worden gebracht.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 39