Zeeland PZCI: Afvalberg Schouwen-Duiveland slinkt 'Straat huisartsen sneeuw- en ijsvrij' SCHOUWEN-DUIVELAND 18 en 19 20 en 21 PREVENTIE Aanbod aan (verpakkings)glas en plastic in 2010 toegenomen Radio Schouwen-Duiveland haalt studio overhoop almanak Portemonnee kwijt -Eli Vrijdag 12 augustus 2011 ■iHMHiiNiMiimin i' i Maatschappelijke stage vaak springplank naar vaste baan Huwelijksdrama zorgt voor emoties in rechtbank Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl SZ^£5S3KKS5$365£Sa32 door Piet Kleemans ZIERIKZEE - De hoeveelheid afval op Schouwen-Duiveland loopt te rug. In 2010 kwam per inwoner ir,5 kilo minder binnen dan in het jaar ervoor. Dat blijkt uit het mi lieujaarverslag van de gemeente De gemeente Schouwen-Duive land benadert de landelijke richt lijn voor gemiddelde hoeveelheid gescheiden afval. Dat er veel meer GFT wordt aangeboden dan lande lijk gemiddeld heeft volgens de ge meente alles te maken met de lan delijke omgeving. Toch is ook op dit onderdeel een daling te zien en wel van 208.4 kilo per inwoner naar 191.5 kilo per inwoner. De Schouwen-Duivelanders doen, concludeert de gemeente, hun best om minder afval te produce ren en hun afval beter te scheiden. „En dat betekent dat er minder rest afval overblijft", zegt Koert Stassen van de afdeling reiniging van de ge meente. Het aanbod van oud pa pier en karton bleef nagenoeg ge lijk, maar bij de afdeling reiniging van de gemeente kwam wel meer (verpakkings)glas binnen. Het aanbod van plastic is sinds de invoering van het gescheiden inza melen van plastic in 2009 werke lijk omhoog geschóten. In het eer ste jaar werd ruim 48 ton plastic opgehaald. In 2010 liep de hoeveel heid plastic op tot 198 ton, ruim vier keer zoveel. Bij de start in 2009 stonden verspreid over het ei land 18 plastic-containers. Dat aan tal is inmiddels gegroeid tot 30. De ze worden 2 tot 3 keer per week ge leegd en dat levert bij elkaar weke lijks 75 volle containers op. Alles bij elkaar reden voor de gemeente om zo goed mogelijk scheiden van afval te blijven propageren. In het-milieujaarverslag staan ook cijfers over milieugerelateerde klachten van Schouwen-Duivelan ders. Voor wat betreft de luchtkwa liteit gaat het vooral om klachten over stankoverlast. Vergeleken met 2009 viel het wat dat betreft in 2010 wel mee met 28 klachten over stank. In negatieve zin het hoogst scoort geluidsoverlast. Liefst 115 klachten kwam binnen over lawaai. In 30 gevallen werd ge klaagd over door de horeca veroor zaakte geluidsoverlast. Negenenze ventig van de klachten over ge luidsoverlast zijn volgens de ge meente te wijten aan één enkel be drijf Tegen het bedrijf in kwestie - een houtbewerkingsbedrijf wordt opgetreden. ZIERIKZEE - Onder het motto 'als je het doet, moet je het goed doen' ondergaat de studio van Radio Schouwen-Duiveland een ingrijpen de verbouwing. „Aanvankelijk was het alleen de bedoeling na 15 jaar het mengpaneel te vervangen en daar een nieuw meubel voor te plaatsen, maar op advies van deskundigen hebben we het groter aangepakt. Zo wordt er nu een zogeheten aparte zendstraat ingericht, zodat er straks geen bijgeluiden meer zijn in de studio", vertelt bestuurslid Hans Kik. De boel staat nu nog even op z'n kop. De studio is tijdelijk in de redactieruimte ingericht, maar ROSD begint het nieuwe seizoen straks met nieuwe apparatuur en met enkele nieuwe programma's. foto Ronald den Dekker Tip? redactie@pzc.nl door Melita Lanting ZIERIKZEE - De fractie van Alert! vindt dat huisartsen altijd goed be reikbaar moeten zijn. Ook als het glad is of er sneeuw ligt. Daarom heeft de fractie een motie inge diend waarin Alert! vraagt om uit breiding van de gladheidsbestrij- ding bij de huisartsen voor de deur. Naar aanleiding van de evaluatie van de gladheidbestrijding in de afgelopen winter stelt het college voor om huisartsen zout te geven. De artsen kunnen dan zelf de stoep tussen de praktijk en de straat schoonhouden. Dit geldt voor praktijken die in woonwijken liggen en waar de strooiauto's van de gemeente niet komen. 'Alert! vindt dit onvoldoende. In de optiek van de fractie moeten huisartsen altijd bereikbaar zijn en moeten de dokters ook altijd snel kunnen uitrukken als spoedhulp nodig is. De fraaie stelt daarom voor om alle woonstraten van en naar huisartsenpraktijken sneeuw en ijsvrij te houden. Of de overige raadsleden dit voorstel steunen moet blijken in de raadsvergade ring van t september. Die Schouwse brandstofhandelaar had een drukke ochtend. Zo druk dat hij zijn portemonnee even op een hekje aan de straat had gelegd. Een uur later dacht hij er ineens aan. Te laat natuurlijk. De beurs met daarin bijna honderd euro was verdwenen, 's Avonds, na het werk op het caféter ras, werd nog nagepraat over het in cident. „Voor mijn man maar één biertje, want hij is zijn portemonnee kwijtgeraakt," sprak de vrouw van de olieman gekscherend. „O, is het deze soms?" klonk het van het tafeltje naast hen. Een toeristen- stel had de knip gevonden en die naar het politiebureau gebracht. Dat was helaas gesloten. Op het terras zat het stel te overleggen wat ze nu met de vondst moesten doen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 37