i Ondertussen in de 21 zeeland Psychotherapeut mag voorlopig niet werken voor verslaafdenopvang Prachtwijk PZC vrijdag De krant 6 weken voor 18 euro! ONTPOLDERINC De Vlamingen gaan de grensdijk tussen de Hedwigepolder en Prosperpolder afgraven. Provocatie? De Vlamingen vinden van niet. Afspraak is immers afspraak. Het tekent wél de sfeer. vrijdag 12 augustus 2011 door Ondine van der Vleuten gen. k heb het altijd al een spe ciaal wijkje gevonden, dat buurtje aan de kop van de Bonedijkestraat in Vlissin- Sfeervolle bakstenen huisjes met een vriendelijke uitstraling waren het, maar helaas verouderd, zoals dat heet. En dus zou de Engelse wijk - de officiële benaming voor de verzameling arbeiderswonink jes - gesloopt worden. De minder gefortuneerden, de gezinnetjes en studenten die er woonden, moes ten verdwijnen. En passant konden dan de dealers en andere overlastbezorgers ook het veld ruimen. Aan het andere eind van de straat was dat al gebeurd. Daar waren vierkante bouwsels verrezen die geheel aan de eisen des tijds vol deden, functioneel en netjes, met grote ramen en vlakbij de Lidl bo vendien. Wat kan een mens nog meer willen? Maar mijn hart lag bij de inmid dels verlaten Engelse wijk. De lie ve huisjes hadden geen ramen meer; die waren dichtgetimmerd. Je zou denken dat de huizen daar door een troosteloze aanblik kre gen, maar nee: de houten panelen gaven de verlaten wijk iets rus tieks, alsof er een huizenbos groei de. Dat effect werd nog versterkt toen voor de huizenrijen groen opschoot, in een strook grond die eerder nog bedekt was geweest met straattegels. Ingezaaid met een bloemenmengsel, vertrouw de een man van de gemeente me toe, terwijl hij er onkruid tussen uit stond te rukken. Sindsdien fietste ik er steeds va ker verrukt even tussendoor: zon nebloemen, kamille, klaprozen, korenbloemen, bijvoet - elke keer als ik er langskwam, ondekte ik iets nieuws. De wijk bloeide als het ware op, in de stilte van de zo mervakantie. Stilletjes hoopte ik dat het zo lang mogelijk zo zou blijven. Mijn gebed is nu misschien ver hoord. Een Amsterdamse restaura tiearchitect heeft ontdekt dat het wijkje heel bijzonder is. Te mooi om te slopen. Maar dat had iedereen met ogen in z'n kop natuurlijk allang ge zien. Voor meer columns: www.pzc.nl/columns COLOFON PZC Park Veldzigt 35, Middelburg Postbus 91, 4330 AB Middelburg 0118- 43 4000 Uitgever/directeur Ad Verrest Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118- 43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 91,4330 AB Middelburg T: 0118- 43 4050 E: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tholen Postbus 162, 4460 AD Goes T: 0113-31 5670 E: bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145,4530 AC Terneuzen T: 0115- 64 5740 E: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland Postbus 80,4300 AB Zierikzee T: 0111-45 4650 E: schouwen-duiveland@pzc.nl Advertenties VerkoopteamZeeland Merken en Diensten, Business-to-Business/ de Ondernemer, Zorg, Onderwijs, Onroerend Goed T: 0118-434070 E: teamzeeland@bndestem-pzc.nl Familieberichten: 088-0139 999 Personeelsadvertenties: 055- 5388 000 Kleintjes: 0900- 6743 836 Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Abonnement o Vul het formulier in op: www.pzc.nl/lezersservice of bel: 088- 013 9910 Toets 1: bezorgklachten (vanaf 07.00 uur) nabezorging bij melding voor 12.00 uur Toets 2: informatie over uw abonnement Toets 3: informatie over abonneevoordeel Maandag t/m vrijdag: 08.00 - 17.00 uur Zaterdag: 08.00 -12.00 uur PZC Lezersservice Postbus 3229, 4800 MB Breda U kunt uw abonnement beëindigen tot uiterlijk vier weken voor het einde van de betaalperiode. U ontvangt een schriftelijke bevestiging. Abonnementsprijzen Maand 26,45 (acceptgiro n.v.t.) Kwartaal 74,65 (acceptgiro €77,75) Jaar €285,25 (acceptgiro €288,35) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl Ja, ik neem de PZC en ontvang de eerste 2 weken gratis en neem aansluitend: een doorlopend abonnement met automatische betaling van 71,95 per kwartaal (nam) een doorlopend abonnement met betaling per accept van 74,95 per kwartaal (namj ik neem een proefabonnement van 6 weken voor 18,-. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf, (ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) (P6) Stuur de bon naar: PZC, Afdeling Lezersservice, Antwoordnummer 54050,5004 VB Tilburg. Bellen kan ook: 088-013 9910 m/v Postcode Woonplaats Telefoonnummer Emailadres Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. RekeningnummerHandtekening De PZC gaat zorgvuldig om met persoonsgegevens, in het colofon treft u nadere Informatie sa door Jeffrey Kutterink Gaan die Belgen nou een dijk weggraven? En moeten we straks een paar meter ver derop een nieuwe aanleggen om de Hedwige droog te houden? Zijn ze nou helemaal gek geworden? Gek? Wij? Dat hoopje grond heet dan wel Hedwi gedijk, maar het stelt niets voor. De grond is nodig voor de aanleg van een nieuwe, 'echte' dijk. Bo vendien: afspraak is afspraak, de Hedwige gaat onder water. Onverstoorbaar gaan de Vlamin gen door met de voorbereidingen voor de aanleg van hun aandeel in een nieuw natuurgebied langs de Schelde. Daarvan ligt 170 hectare in de Vlaamse Prosperpolder, de rest (zo'n 300 hectare) in de naast gelegen Nederlandse Hedwigepol der. Geef de Belgen eens ongelijk. Want beide landen hebben jaren lang gesteggeld over hoe ze samen de rivier de Schelde gezond, toe gankelijk en veilig kunnen maken. Ze bedachten samen een plan voor de aanleg van een grensover schrijdend natuurgebied. Daarin veranderen de Hedwigepolder en het noordelijk deel van de Prosper polder in een gebied waar het tij weer vrij spel heeft. Schaars gewor den planten en dieren vinden er straks hun thuis. Dat is althans het plan waar in 2005 de regeringen van beide lan den hun handtekening onder heb ben gezet. Vlaanderen is direct aan de slag gegaan. Gronden zijn ver worven en een nieuwe dijk wordt aangelegd. In Nederland verloopt de discussie totaal anders. De inkt van de af spraken (Scheldeverdragen) is nog niet droog of Zeeuws-Vlaanderen staat op zijn kop. Onze Hedwige onder water? Dat nooit. Ook in de politiek groeit het verzet. Vlak voor de zomer zegt het kabinet een alternatief te hebben gevon den en de Hedwige te willen spa ren. Nederland en Vlaanderen overleggen op het hoogste politie ke niveau hoe het nu verder moet. Ondertussen bouwen de Vlamin gen verder aan hun deel van het natuurgebied. Voor een druppel water het gebied binnen stroomt, moet er ook heel wat gebeuren. Het grootste bouwwerk is de aan leg van een ringdijk om het nieu we natuurgebied: 4700 meter lang en 9 meter hoog. Die beschermt dorpskernen straks tegen het was sende water. Als die klaar is, wordt de Scheldedijk - die beide polders en het achterland nu nog be schermt - deels weggegraven. Ter wijl de politiek nog overlegt, hap pen graafmachines binnenkort stukken uit de Hedwigedijk. De dijk die pal langs de grens met Ne derland loopt. Volgens Waterwe gen en Zeekanaal NV, de Vlaamse evenknie van Rijkswaterstaat, mag de dijk geen naam hebben. Want hij heeft geen waterkerende func tie. De grond die vrijkomt bij het afgraven wordt gebruikt voor de aanleg van de ringdijk. Aanvoeren van elders kost veel meer geld en de extra vrachtwagens zouden voor meer overlast zorgen, verde digt de Vlaamse Rijkswaterstaat. Of de Vlamingen gelijk hebben of niet, het tekent de sfeer. Stel dat Nederland en Vlaanderen het eens worden over het sparen van de Hedwige, dan moet Nederland een nieuwe zeedijk aanleggen. Een paar meter verder dan de net afge graven Hedwigedijk. De kosten - 15 miljoen euro - neemt Neder land voor haar rekening. Tech nisch is het mogelijk om van de Hedwigedijk een primaire zeewe ring te maken, erkent Waterwegen en Zeekanaal. Waarom niet wach ten? 'Afspraak is afspraak mijn heer', is het antwoord. We voeren alleen maar de Scheldeverdragen uit. Je kunt het zien als provocatie of als opvoeren van de druk. Maar je kunt ook het ook omdraaien. Nederland zet zichzelf onder druk door zich niet aan eerder gemaak te afspraken te houden. door Frank Balkenende WEMELDINGE - Een psychothera peut die vorig jaar door het Regio naal Tuchtcollege uit het ambt is gezet, mag voorlopig niet werken voor en in verslaafdenopvang In de Vrijheid in Wemeldinge. Dat zegt woordvoerder Chantal Scheele van de- Inspectie voor de Gezondheidszorg (IGZ). De inspectie kreeg alarmerende signalen van een aantal patiënten over de werkwijze en het gedrag van de in Leerdam gevestigde psy chotherapeut. Ze zal een onder zoek instellen naar het reilen en zeilen in de Wemeldingse opvang. Scheele: „De man zit momenteel ziek thuis en mag niet aan de slag totdat ons onderzoek in Wemel dinge is afgerond. Wij gaan na of er sprake is van verantwoorde zorg voor patiënten van In de Vrij heid." De psychotherapeut werd vorig jaar uit het ambt gezet, omdat hij een patiënte had geïntimideerd, bedreigd en voorzien van een com pleet onjuiste diagnose. Hij ging in beroep en mag daarom blijven werken tot het Centraal Tuchtcol lege een uitspraak heeft gedaan. De psychotherapeut uit Leerdam ligt onder vuur sinds 24 ex-mede werkers en ex-patiënten vorige week een aan het Centraal Tucht college gezonden klachtendossier openbaar maakten. Daarin betich ten ze de psychotherapeut van 'machtsmisbruik, onbeschoft ge drag en frauduleus handelen'. Vol gens de klagers werden behande lingen gedeclareerd die nooit plaats hadden gevonden. Ook zou hij opzettelijk zwaardere diagnoses hebben gesteld om per behande ling meer te kunnen declareren. De psychotherapeut zou zelfs sofi- nummers van familieleden van pa tiënten misbruiken voor valse de claraties. Ook zou hij intimide rend optreden. De man ontkent tot nu toe alle aantijgingen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 2