Gilbert gaat gewoon door op Van Rijsselberghe wint op nippertje 241 sport ENECO TOUR Philippe Gilbert is ook in de Eneco Tour van uitzonderlijke klasse. Niemand kon de Waal volgen toen hij zoals verwacht zeven kilometer voor de finish demarreerde. Renshaw voor twee jaar naar Rabobank Staking dreigt in Spaans voetbal Robin Nelisse beëindigt loopbaan PSV biedt vergeefs op Moisander Thomas Dekker geeft op in Portugal Philippe Gilbert boekte giste ren zijn 21e overwinning van dit wielerseizoen. Philippe Gilbert houdt zich schuil in het peloton dat onderweg is naar Andenne. Pas zeven kilometer voor de finish zal hij het verschil maken. foto Vincent Jannink/ANP 838 M vrijdag 12 augustus 2011 HEERS De Australische wielrenner Mark Renshaw rijdt de komende twee seizoenen voor Rabobank. Hij komt over van HTC-Highroad, dat na dit jaar ophoudt te bestaan. „We halen hem in eerste instantie omdat hij veel ervaring heeft met het aantrekken van de sprints, maar hij zal bij ons zeker ook zelf kansen krijgen", aldus technisch di recteur Erik Breukink. Bij HTC is Renshaw knecht van Marc Caven dish. Met Oscar Freire is de bank- ploeg nog in gesprek. De Spanjaard wil in principe nog een jaar door. MADRID Spelers van de Spaanse clubs uit de twee hoogste voetbaldivisies drei gen met een staking voor de eerste twee speelronden van het nieuwe seizoen. Ze willen niet spelen zo lang er geen betere arbeidsvoor waarden zijn. Veel clubs komen hun financiële verplichtingen te genover de spelers niet na. De vak bond AFE wil dat er een nood fonds komt voor spelers die te lang op salaris moeten wachten. De start van de competitie in Span je staat voor het weekend van 20 en 21 augustus gepland. WORMERVEER Robin Nelisse stopt vanwege een slepende knieblessure met voetbal len. De 33-jarige Nehsse stond het laatst onder contract bij het Oosten rijkse Red Bull Salzburg, waar hij zijn contract begin dit jaar had la ten ontbinden. „Robin heeft er nog alles aan ge daan om terug te kunnen keren", aldus zijn zaakwaarnemer Nijman. „Maar het ging echt niet meer." De aanvaller speelde naast Salzburg on der meer voor AZ, Feyenoord en Cambuur Leeuwarden. ALKMAAR PSV heeft een vergeefse poging ge daan om Niklas Moisander over te nemen van AZ. De club wil zich voor het einde van de maand, als de transfermarkt sluit, met de cen trale verdediger uit Finland verster ken. AZ vindt het bod veel te laag. Moisander is aan zijn vierde sei zoen bij AZ begonnen. PSV is nog op zoek naar een centrale verdedi ger en een centrumspits. De club kon eerder geen overeenstemming bereiken met Ajax over de komst van Mounir El Hamdaoui. CASTELO BRANCO Thomas Dekker heeft gisteren in de zesde etappe van de Ronde van Portugal moeten opgeven. Dekker, die zijn eerste rittenkoers reed na een dopingschorsing van twee jaar, had te veel last van een blessure aan het bovenbeen, meldde zijn management. De rustdag van woensdag was niet voldoende voor de Noord-Hollan der, die uitkomt voor de opleidings- ploeg van Garmin, om te herstel len. Hij moet een week rust hou den. door Peter van der Meeren WEYMOUTH - Dorian van Rijssel berghe had het goud al zo goed als in de tas, maar de Texelse surfer werd tijdens de finale van de preo- lympische regatta toch nog bijna verrast. Zijn grote rivaal Nick Dempsey kwam één punt te kort om de Nederlandse ploeg van de tweede triomf (na Marit Bouw meester) af te houden. Van Rijsselberghe kreeg bijna een koekje van eigen deeg. Had hij Dempsey in de vorige race naar de achterhoede weten te loodsen, in de medalrace (met dubbele pun ten) haalde de boze Brit de 'weg- brengtruc' uit. „Dempsey deed dat goed, hij zocht me ineens vlak voor de start op en dekte me af', zei de surfer die vijf van de negen manches glo rieus had gewonnen. De favoriet kwam als tiende en laatste rond de eerste boei. „Dat was ik helemaal niet meer ge wend." Van Rijsselberghe zag Dempsey als vijfde doorkomen, hetgeen de thuisvaarder op dat moment de eindzege bracht. „Ik moest het verschil tot twee plaat sen verkleinen, daar heb ik kei hard voor gevochten", aldus Van Rijsselberghe. „Toen dat gelukt was, heb ik geen risico meer geno men." Dempsey finishte na 24 minuten als tweede, Van Rijsselberghe werd vijfde en won de regatta met 26-27. De Texelaar 'spoot' meteen naar de door tientallen Oranje&ns bevolkte wal. „Ik ben vooral tevre den dat ik de hele serie constant voorin gevaren heb. Geen slechte resultaten, dat was het doel. Het werd tijd dat Nick hier niet won, daar was ik klaar mee. Dit is goed voor mijn zelfvertrouwen." Uiteindelijk was Mandy Mulder de ze week ook van de partij in Wey mouth. Het succes van het Yngling- trio - Mandy Mulder, Annemieke Bes en Merel Witteveen wonnen in 2008 zilver op de Olympische Spelen bij Qingdao - bleek geen ga rantie voor een behouden vaart richting het volgende olympische project: matchracen in een nieuwe boot, de Elliot. De plannen van de bondscoaches Maurice Paardenkooper en later de Zweed Mikael Lund om met een selectie van zes vrouwen te werken, viel onder meer bij stuur- vrouw Mulder niet in goede aarde. Toen de Amsterdamse door Lundh werd gepasseerd voor twee belangrijke regatta's (waarbij de préolympische races in Wey mouth) was voor haar de maat vol. Ze stopte ermee en was niet meer van plan ooit nog terug te ke ren. De schade overziend, kon Lundh slechts één conclusie trekken. Hij diende terug te vallen op de zeil sters die op de Gele Zee zilver had den gepakt. Maar voor het zover was, moest hij urenlang praten. Met name Mandy Mulder over woog sterk om ermee te stoppen. „Het was een rommelige periode. We zaten allemaal in de put, ik ze ker", zegt de 24-jarige zeilster uit Poeldijk. „Eerlijk gezegd zag ik het niet meer zitten. Mulder („Ik ben sterker uit die rot- periode gekomen"), Bes en Witte veen zijn in ere hersteld, maar heb ben het een jaar voor de Spelen niet eenvoudig. Terwijl in Neder land gekibbeld werd, is de concur rentie doorgevaren. „We moeten een inhaalslag maken", zegt Mul der. In Weymouth werd beslag ge legd op de zesde plaats. Eén plekje beter dan het Britse trio van Paar denkooper, dat dan weer wel, „maar er is nog veel te doen", weet de stuurvrouw, die in de strijd .om de vijfde plaats haar helmstok in het water liet vallen, met verlies ais gevolg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 24