Wat een ramp voor de familie Dat moet een dominante man zijn Je ziet hem naar zijn daad toegroeien zeeland 121 BELLEZA z0HïSjgS Keurmerk voor Sint Jans hospice Man aangehouden voor vernieling Openluchtdienst aan het Veerse Meer APPARTEMENTEN VLISSINGEN Fietstocht langs verlichte boerderijen Reddingboot trekt vastgelopen jacht los Borsele wijst nieuwe landgoederen af AUTOWASSTRAAT PROGRAMMA'S: De snelste en modernste Tentielwasstraat in Zeeland Gratis stomÉ|en na elke wasbeufc vrijdag 12 augustus 2011 lieizieRsijiu Aart Jobse Aart Jobse (54), teamleider op een school voor speciaal onderwijs in Terneuzen „Echt een indrukwekkende zaak. Je voelt heel veel medeleven met de familie. De kinderen hebben hun moeder verloren, maar zijn in zekere zin ook hun vader kwijtge raakt. Of hun opa, want er zijn ook kleinkinderen. Een ramp. Er zijn in deze zaak alleen maar verliezers. Zelfs de officier begon over de bijzondere situatie voor de familie. Ik vond advocate Weski niet zo sterk. Zij trok onderzoeks rapporten in twijfel. De officier merkte terecht op, dat je dan de ba sis onder de hele zaak weghaalt. Ie moet op de deskundigen kunnen vertrouwen, anders blijf je ner gens. Volgens mij is de conclusie van de officier van justitie sterk: de om standigheden mogen dan ellendig zijn, je moet hoe dan ook met je tengels van een ander afblijven. En je mag al helemaal niet aan ander mans leven raken. De eis van tien jaar cel vind ik aan de zware kant. Je moet die man ook niet tussen criminelen in de bak stoppen. Zijn er geen alternatieven? Zoals een ge vangenis voor bejaarden?" Cees van Kampen Cees van Kampen (63), gepensio neerd landenmanager voor groot be drijf, nu vrijwilliger slachtofferhulp. „Ik vind het een redelijk heldere zaak. Als de man straks wordt ge straft, gaat er geen uitgesproken boef achter de tralies. De eis van tien jaar is erg veel. Ik zou eerder aan acht jaar denken. De verdachte komt uit een Aziati sche cultuur. Daar staat de vader aan het hoofd van het gezin. Ik be grijp wel dat hij door de beschuldi gingen van overspel in zijn eer ge kwetst is. Je ziet zijn onmacht. Dat de officier geen gegevens over de vermoorde vrouw bij de huisarts wilde opvragen, dat is jammer, want dat had nog meer duidelijk heid kunnen verschaffen. Het verhaal van de advocate over het oorlogstrauma is volgens mij wel wat overdreven. De man is veertig jaar geleden getrouwd, kwam dertig jaar geleden in een beschaafd land. Ik ben geen psy choloog, maar zo moet hij vol doende tijd hebben gehad om het een en ander te verwerken. De keren dat ik van opzij zijn ge zicht kon zien, dacht ik: die ogen, die mond, dat moet wel een domi nante man zijn." Jan Roeland Jan Roeland (62), uitvaartonderne mer in Goes, lid korpsraad van het Leger des Heils. „Ik ben niet zo gauw geraakt, maar dit vond ik toch wel een heel bijzonder verhaal. Tijdens de zit ting heb ik me geconcentreerd op de voorgeschiedenis van de moord, de periode van samenle ven vanaf 2002. De man hield ziels veel van zijn vrouw, hij zag haar achteruitgaan en steeds meer waanideeën over overspel krijgen. Zo zie je hem naar zijn daad toe groeien. Trouw tot in de dood, dat betekende voor hem samen dood. Ik vond het verhaal van de doch ter indrukwekkend, de familie houdt een levenslang trauma. In mijn beroep ben ik professio neel bij de dood betrokken, ik ben er nuchter in geworden. Maar bij zo'n verhaal van de dochter gaat het bij mij ook kriebelen. Ik had de eis op vijf tot acht jaar geschat. Zoals ik hem de rechtszaal binnen zag komen, moest ik niet aan een moordenaar denken. De man was op zijn slippers. Dat hij er moeite mee had dat hij geen schoenen aan mocht, kan ik me voorstellen. Al maakte zijn advoca te daar een overdreven punt van." MIDDELBURG Het Sint Jans hospice De Casem- broot in Middelburg mag zich als enige hospice in Zeeland 'high ca re' noemen. De zorgvoorziening voor mensen in hun laatste levensfase voldoet aan alle 110 kwaliteitscriteria van de Associatie van zelfstandige high care hospices. Daarom ontvangt het hospice eind deze maand het certificaat dat bij het Keurmerk Pal- liatieve Zorg hoort Het hospice in Middelburg is de ze ventiende in Nederland die dit keurmerk ontvangt BRUINISSE De politie heeft een 37-jarige man uit de gemeente Schouwen-Duive- land aangehouden. De man heeft afgelopen maandagavond op het Nieuwlandje in Bruinisse een 33-ja- rige man bedreigd. Hij gooide ste nen door de ruiten van een cara van en daarbij is de man geraakt. Hij heeft ook ruiten van auto's ver nield. KAMPERLAND De Interkerkelijke recreatiecommis sie Kamperland houdt zondag een recreatieopenluchtdienst aan de steiger van het fiets-voetveer in Kamperland. De dienst begint om 19.00 uur. Klaas Bos is voorganger, uit Goes, Henk Tazelaar begeleidt op keyboard. Er zijn stoelen. Bij slecht weer is de dienst in het Kerk gebouw de Ark aan de Veerweg 100 te Kamperland. B8SB3SSSSSSS9BBMBBBBI vraag naar de voorwaarden t. 0118-413920 t. 0118-650575 ARNEMUIDEN De ZLTO houdt woensdag 17 augus tus van 21.00 tot 23.30 uur een fiets tocht langs verlichte boerderijen in de omgeving van Kleverskerke, Ar- nemuiden en Nieuw- en Sint Joos- land. Er kan worden gestart aan de Oude Dijk 10a in Nieuwland en aan de Veerseweg 2 in Amemui- den. Aan koffie en snacks is ge dacht. OUDDORP De bemanning van reddingboot Griend is woensdagavond de opva renden van het jacht Bueno Vista te hulp geschoten. Het jacht met vijf personen aan boord was vastge lopen bij de Stampersplaat op het Grevelingenmeer. Het lukte vrij snel om het jacht weer vlot te trek ken. De Bueno Vista was onder weg van Port Zélande naar Herkin- gen. HEINKENSZAND - De gemeente Bor sele is geen voorstander van land goederen in het buitengebied. Een aantal aanvragen van ontwikke laars voor nieuwe landgoederen is in het verleden afgewezen. In plaats van de bouw van nieuwe landgoederen zet de gemeenteraad van Borsele in op het vinden van een goede bestemming voor leeg staande boerderijen in het buiten-, gebied. „Met dit beleid houden we druk op de markt om iets met die lege panden te doen", zegt wethou der Marga Vermue. „Zo voorko men we ook verpaupering." Die druk is volgens Vermue nodig omdat het voor ontwikkelaars fi nancieel aantrekkelijker is iets nieuws te bouwen dan een be staand pand op te knappen. Voor beelden van renovatie van bestaan de boerderijen zijn boerderij Parré in 's-Heerenhoek en La Solitude in Nisse van Arduin. In Nisse is verder een bouwplan in wording waarbij een bestaande boerderij wordt opgeknapt. vard aan de beurt, waarom zo ri goureus in vredesnaam? Laat het bij herbestrating, maar verbied toch geen auto's. Laat woonhuizen en de terrasjes vrij toegankelijk, en gemakkelijk bereikbaar voor ieder een, zonder hinderlijke afsluitin gen met paaltjes. Laten we onze mooie boulevards toch niet achter slot en grendel zetten! Dat be spaart niet alleen geld, maar brengt ook geld in het laatje!! W. Hesselink Boulevard Bankert 124, Vlissingen Londen en de Crisis Het ongebreidelde geweld van spe culanten, hedge-fondsen en zoge naamde 'durfkapitalisten' in de fi nanciële wereld is in wezen niet veel anders dan de ongebreidelde geweldsprotesten van gefrus treerde en werkloze burgers en jeugd in de Londense achterstands wijken: beide ontwrichten de sa menleving, de een globaal en de ander lokaal en veroorzaken grote financiële en materiële schade. De een echter vanuit 'macht en deca dente financiële hebzucht' en de anderen vanuit 'onmacht en uit zichtloosheid'. En beide moeten worden bestreden en uitgebannen. 'Waar de rede ontbreekt, brengt het monsters voort'. Wéér ver wachten burgers van politici dat ze het initiatief nemen en moed heb ben impopulaire maatregelen te ne men en over hun eigen schaduw heen te springen. Waar zijn volks vertegenwoordigers met visie? J.F. Quatfass Strobbelhoekstraat 14, Ovezande vd Jagt Willemse I L. POLISH: 13,50/e 9,95 fwaspuj Wassen drogen Velgen reinigen Bodemreiniging POLISH WAX TOTAAL: ll,50/€ 9,00 fwaspasj Wassen drogen Velgen reinigen Waxen Bodemrelniging BASIS: 6.50/€ 5,95*.»vaspas> Wassen drogen Velgen reinigen AUTOWASSTRAAT vd Jagt Willemse Me'curuisweg^T. -1387 Nt Vlissingen 0118 -'19 051 OPENINGSTIJDEN 'naao2,n;* mzaterdag van 08.00 irur lS.Oüuur zondag van 10.00 uur - 17.00 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 21