Sportpas voor Veerse kinderen blijft Zeeland 'Jawel hoor, vlek weg, blouse wit' en, maandagr, dinsdggp, ymen^qgjendmiéiïêagmmdl} Portemonnee 18 en 19 PROJECT SportDoeMee gaat verder onder andere paraplu WALCHEREN 20 en 21 Hardrijders raken rijbewijs kwijt almanak Dierenopvang De Mikke krijgt meer dieren en minder geld Vrijdag 12 augustus 2011 dwarsverbanden te leggen tussen het onderwijs, sport en cultuur. In september wordt hiervoor een werkplan opgesteld. Sportwethouder Chris Maas: „Het is goed gegaan afgelopen jaar. Als je de praktijk bekijkt, zie je dat di verse sportverenigingen er toch le den aan overgehouden hebben. Er zijn aan het begin van dit project (in 2010) streefpercentages opge steld. Die hebben we niet gehaald, maar die waren ook erg ambitieus. MnWWWMHWfaMHBMa De Veerse sportverenigingen zijn tevreden en we zien dat het aantal deelnemers ten' opzichte van het jaar daarvoor niet is teruggelopen. En ieder kind dat bij een sportver eniging blijft hangen, is er weer één. Onze sportverenigingen heb ben dat nodig om te overleven. Bo vendien hebben we de kinderen aan het bewegen gekregen. Bewe gen is ook een van de speerpunten uit onze sportnota. Waar we nu nog aan werken, is hoe we kinde üMpwÉnM ren van twaalf-plus weer aan het sporten krijgen. Zodra ze van de basisschool afgaan, zeggen ze vaak het lidmaatschap van de sportclub op. Het is lastig om die groep te be reiken. We hebben vroeger voor hen ook een sportpas gehad, maar de respons daarop was gering." DoeMaarMee was onderdeel van het Breedtesportproject, waarin Veere samenwerkte met de ge meente Noord-Beveland. Dat pro ject is inmiddels gestopt. MIDDELBURG - Op het standwer- kersconcours staat tussen de de sign-regendouche, de ergono misch verantwoorde kussens, de ideale portemonnee (van leer!), de wonderglansdoek (uit Duitsland), de handyseal (as seen on TV) en de revolutionaire blikopener ook de wonderzeep van A. van de Ruis. „Ga nou geen wasbenzine halen, of Vanish, alleen de naam al!" De 'halve Zeeuwse' - „Ik ben wel zuinig maar niet gierig" - deelt gra tis zeepjes uit. Als zich een flinke groep voorbijgangers heeft laten verleiden tot een bezoekje aan haar kraam, begint de voorstelling. Ze spuit jodium op haar witte blouse en wrijft het uit tot een gro te rode vlek. Wasbenzine maakt het alleen maar erger. Nee, dan haar zeep. „Zeep nat maken, over de vlek wrijven, spoelen met wa ter en uitwringen." En jawel hoor, vlek weg, blouse hagelwit. Tja, dan tasten de dames rond de kraam toch maar in de buidel; je weet nooit wanneer die zeep nog eens van pas komt. Vijf juryleden lopen door de Mid delburgse binnenstad om punten uit te delen voor welsprekendheid, overtuiging en originaliteit. Win naar: Van de Ruis met haar vlek- verwijderende zeep. De betadine-vlek verdwijnt als sneeuw voor de zon dankzij de speciale zeep die standwerker Van de Ruis aanprijst. foto Ruben Oreel PZC-lezersjury buigt zich over schokkend huwelijksdrama Tip? walcheren@pzc.nl door Annemarie Zevenbergen DOMBURG - Veere kijkt tevreden te rug op de sportpas waarmee basis schoolleerlingen het afgelopen jaar konden 'snuffelen' aan diverse tak ken van sport in de gemeente. De SportDoeMee-pas gaf de kinde ren de gelegenheid om uit te zoe ken welke sport bij ze past. In to taal deden 210 leerlingen van Veer se basisscholen mee aan dit kennis makingsproject. Van de 61 sport verenigingen in de gemeente na men er 21 deel. Overigens zijn niet alle sporten geschikt om mee te doen in verband met bijvoorbeeld veiligheid. Zo past paardensport bijvoorbeeld wat lastig in het sport- pasproject. Het college van B en W van Veere wil dit project ook komend jaar voortzetten, maar dan binnen de nieuwe landelijke impulsregeling 'Brede school, sport en cultuur'. Doel daarvan is Onze winkel in Vlissingen is verhuisd naar de Mortiere! ma-wo 09:30 - 20:30 uur do-vr 09:30 - 21:00 uur za 09:00 - 17:00 uur Beste service, laagste prijs! 10 12:00- 17:00 uur NIEUW ADRES Mortiereboulevard 26 Middelburg tel: 0118-614406 LEWEDORP - De politie heeft woensdag rijbewijzen van twee Borselenaren ingenomen vanwege snelheidsovertredingen. Tegen 19.35 uur werd een 31-jarige man betrapt toen hij met 143 kilo meter per uur over de Postweg bij Lewedorp reed. Een 26-jarige man werd 's ochtends gesnapt toen hij 130 kilometer per uur reed over de Europaweg Noord bij het indus triegebied Vlissingen-Oost. In bei de gevallen is 80 kilometer per uur de maximaal toegestane snelheid. Tip? redactie@pzc.nl Die Schouwse brandstofhandelaar had een drukke ochtend. Zo druk dat hij zijn portemonnee even op een hekje aan de straat had gelegd. Een uur later dacht hij er ineens weer aan. Maar toen was het natuurlijk te laat. De beurs was verdwenen. En dus ook de bijna honderd euro die er in zat. 's Avonds, na het werk op het caféter ras, werd nog eventjes nagepraat over het incident. „Voor mijn man maar één biertje, want hij is zijn por temonnee kwijtgeraakt," sprak de echtgenote van de olieman geksche rend. „O, is het deze soms?", klonk het van het tafeltje naast hen. En warempel, hij was het. Een toeristenstel had de knip gevon den en wilde hem naar het politiebu reau brengen. Dat was helaas geslo ten. Op het terras zat het stel te over leggen wat ze nu met de vondst moesten doen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 17