Nu 3 maanden 15r korting op liet AUes-Lri-ééi Pakket Basis Nakomelinge Alva doet stof opwaaien binnenland 15 kpn Kokette Katinka is niet meer kpn winket kpn.com/tv 0800 0115 Postzegelhandelaar in krant Noord-Korea Aantal bevers in Flevoland groeit Politie onderschept 250.000 xtc-pillen Hulpdiensten pakken ambulanceklever aan CRUISE REIZEN BOEK JE BIJ CRUISEWINKEL.NL a 739,- «nraSSH donderdag 11 augustus 2011 de tweejaarlijkse weegbeurt foto Lex van Lieshout/ANP DEN HAAG - Alva: de naam roept in Nederland nog altijd het beeld op van bloedbaden en bloedraden, al staan er inmiddels zo'n vijftien ge neraties tussen de huidige herto gin van Alva, Cayetana, en haar il lustere voorganger, de houwdegen uit de Nederlandse onafhankelijk heidsoorlog tegen de Spanjaarden. In Nederland werd hij de IJzeren Hertog genoemd, in zijn geboorte land de Grote Hertog. In Spanje heeft de familie in vijf eeuwen tijd nog niks aan status ingeboet, van daar dat de trouwplannen van de hertogin zowel met afgrijzen als met ongezonde interesse worden bekeken. Mara del Rosario Cayetana Fitz-Ja- mes Stuart y de Silva, 85 jaar in middels, is de achttiende hertogin van Alva. Volgens het Guinness-re- cordboek heeft niemand in de we reld zoveel erkende adellijke titels als zij: zeven keer hertogin, negen tien keer markiezin, 22 keer gra vin, en nog zo wat snoepgoed, en het fraaie 'Grande d'Espana', om de verheven status in de maatschap pij aan te duiden. Het hertogschap van Alva, dat Cayetana erfde van haar vader, komt met tal van privi leges, zoals het recht om met een paard de kathedraal van. Sevilla binnen te rijden en het voorrecht om niet te hoeven knielen voor de paus. fBB^esmszssm^&sgsi assays Dagelijks het nieuws in twee minuten videojoumaaL Gedurende de zomer op maandag t/m vrijdag om 12.00 en 20.00 uur. O www.z2.nl Met Interactieve TV, Internet en Bellen Standaard 55 tv-zenders, nu ook BBC 1 en 2 Interactieve TV standaard op 2 tv's •De eerste 3 maanden Is Interactieve TV gratis, daarna betaalje voor het Alles-in-één Pakket Basis Inclusief 2 tv-ontvangers 45p /mnd. Vraag de verkoper naar de voorwaarden en beschikbaarheid of kijk op kpn.com/tv stuitje aan Cayetana is een vaste verschijning in de Spaanse dames- en roddelbla den, zeker sinds ze het plan heeft opgevat voor de derde keer te trou wen, tot afkeuring van haar zes kinderen en van - zo wordt be weerd - koning Juan Carlos en adellijk Spanje. Haar eerste echtge noot, vader van de kinderen, was nog een edelman. Na zijn overlij den in 1972 hertrouwde de eigen zinnige en steenrijke hertogin met een bastaardzoon en voormalige priester. Hij bleek echter een goed beheerder van het Alva-erfgoed, met tientallen kastelen en honder den kunstwerken. Maar nu stuit Cayetana op onbe grip. Haar jongste verovering is een 6i-jarige ambtenaar, Alfonso Diez Carabantes. „Hij is niet geïn teresseerd in mijn rijkdom, maar alleen in mij", aldus de hertogin, die al drie jaar een relatie heeft on danks het verzet van haar kinde ren - alle zes zelf gescheiden-. De hertogin heeft de knoop inmid dels doorgehakt: ze gaat haar erfe nis alvast verdelen, zodat de kinde ren daarover niet te klagen heb ben. „Ik ben niet rijk", beweert Cayetana ook. Haar vermogen mag dan ergens tussen de 600 mil joen en drie miljard euro liggen, veel is onverhandelbaar. „Ik heb veel kunstwerken, maar die kan ik niet eten", aldus Cayetana. UTRECHT Over de Utrechtse postzegelhandel aar Willem van der Bijl, die in Noord-Korea wordt vermist, is on langs een artikel verschenen op de website van een Koreaanse krant. Het artikel is een goed teken, zegt Koreakenner Remco Breuke. Het gesloten land zou hiermee willen aangeven dat Van der Bijl geen on gewenste vreemdeling is. LELYSTAD Het aantal bevers in Flevoland groeit. Tijdens de eerste bevertel ling in 2000 werden negen bevers geteld. Nu is dat aantal opgelopen naar minimaal 74. Dat meldde Landschapsbeheer Flevoland giste ren. Omdat de. bevers met uitster ven werden bedreigd, werd beslo ten jaarlijks de burchten en bevers in kaart te brengen. ENSCHEDE KERKRADE De Nationale Recherche heeft giste ren in Kerkrade 250.000 xtc-pillen in beslag genomen. Een arrestatie team van het Korps Landelijke Poli tie Diensten onderschepte de pil len tijdens een drugstransactie op de parkeerplaats van een tuincen trum. De politie heeft een 45-jarige Duitser en een 42-jarige Nederlan der uit Vaals aangehouden. TILBURG Hulpdiensten gaan hard optreden tegen 'ambulanceklevers'. Dat zijn automobilisten die op zeer korte af stand een ambulance volgen die met grote snelheid naar een spoed geval rijdt. Politie en de regionale ambulancevoorziening hebben be sloten samen op te trekken tegen de wegpiraten. Ze kunnen hun rij bewijs kwijtraken. Henny Hamhuis, alias Hennik van 'ri Scheenke, is zondag op 84-jarige leeftijd overleden. Hamhuis was in zijn omgeving vooral bekend van gedichten en verhalen in het Twents. Onsterfelijk werd de in 1927 geboren Hamhuis door het schrijven van Kleine kokette katin ka. Daarmee deden de Spelbrekers in 1962 mee aan het Eurovisie Song festival. 'Een pretentieloos liedje, met zo weinig mogelijk clichés', al dus de dichter in een artikel uit 1962. Hij werkte veel samen met componist Joop Stokkermans, met wie hij honderden liedjes maakte. 'Katinka' kwam in één avond tot stand. Van 'Katinka' werden dui zenden platen verkocht, een groot succes. Canarische eilanden en Madeira Barcelona. Madeira, Tenerife, Lanzarote, Malaga, Barcelona Norwegian Jade**** Vertrek diverse data van 8 december 2011 t/m 12 april 2012 Duur: 10 dagen Inclusief vluchten met transavia.com Boek op cruisewinkel.nl Bel 020 421 11 15 Prijzen zijn vanaf, per persoon op basis van tweepersoons bezetting, beschikbaarheid en wijzigingen, inclusief alle belastingen en volpension.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 5