je zorgeloos H de Appie Kunst in Kerkje Zomersterren donderdag 11 augustus 2011 Heerlijk, een vakantie in Zeeland. Maar voor mensen met een lichamelijke be perking brengt een vakantie vragen met zich mee. Hoe zoek je een aangepaste ac commodatie? En is er wel genoeg te doen, als je afhankelijk bent? door Jessie Scheele oe kan ik het best op zoek naar een aan gepaste accommodatie? Het internet is bij uitstek het makkelijkste middel om een aangepast vakantieverblijf te vinden. VW Zeeland heeft een apart onderdeel op haar web site, namelijk vwzeeland.nl/vakantiemetzorg. Daar bij word je naar een pagina geleid, waar een hele was lijst aan aangepaste woningen staat vermeld. Ook gespecialiseerde sites zoals Rolstoelgebruiker.nl en Aangepast-Vakantieverblijf nl hebben een duide lijk overzicht van aangepaste accommodaties. En hoe weet ik dan of die accommodatie de voor mij benodigde aanpassingen heeft? Op de eerdergenoemde lijst van de VW vind je ac commodaties die allemaal beschikken over het zoge heten zorgsymbool. Vakantieverblijven met dit sym bool hebben diverse aanpassingen getroffen voor mensen met een beperking. Denk bijvoorbeeld aan aangepast sanitair en verbrede deurposten. Wil je precies weten welke zorgvoorzieningen de ac commodatie van jouw keuze heeft? Op het tabblad 'toegankelijkheid' (herkenbaar door een afbeelding van het zorgsymbool) vind je bij de verschillende lo caties meer informatie. Carla Schönknecht van WV Zeeland benadrukt dat de keuze voor een aangepaste accommodatie een zeer persoonlijke is. „Ieder hotel of vakantiepark heeft zo zijn eigen aanpassingen getroffen. Het is be-' langrijk om voor jezelf te bepalen of de desbetreffen de accommodatie voldoet aan je eigen wensen en be hoeften." Bij wie moet ik aankloppen als ik zorg of hulp middelen wil boeken? Holiday Comfort 8c Care, onderdeel van zorgaanbie der Zorgstroom, helpt je bij het verkrijgen van zorg en/of eventueel benodigde hulpmiddelen op je va kantieadres. Via een stappenplan onder het kopje 'zorg en hulpmiddelen' op de website Zeelandzorgva- kantie.nl kun je deze zaken zelf inboeken. Oké, maar hoe is dat dan geregeld met de kosten en vergoeding? De kosten die hiervoor in rekening worden gebracht zijn grotendeels afhankelijk van de (zorg)situatie waarin je verkeert. De precieze uitleg over deze ver schillende zorgregelingen, is terug te vinden op Zee- landzorgvakantie.nl onder het kopje 'zorg en hulp middelen'. Enkele grote hulpmiddelen uit het AWBZ-pakket, zo als een hoog/laag bed of een rolstoel worden in be paalde gevallen gratis uitgeleend. Ze worden koste loos bezorgd en opgehaald. Peter de Boevere van de Raad van Bestuur bij de Walcherse zorgaanbieder Zorgstroom: „Iemand die vanuit Groningen naar Zee land op vakantie komt, heeft immers recht op dezelf de hulpmiddelen als thuis." Bij andere hulpmiddelen worden bezorgkosten bere kend. Dat geldt vooral voor kleinere artikelen. „Het kan dus zo zijn dat je krukken gratis te leen krijgt, maar wel de bezorgkosten moet betalen." Eventueel kan ook een borgsom worden gevraagd, die je bij in levering terugkrijgt. Voor verdere informatie over kos ten en vergoedingen of prijsopgave kun je het best contact opnemen met Holiday Comfort 8c Care. Stel, ik wil er op uit. Is er in Zeeland genoeg te on dernemen? Absoluut. Zeeland kenmerkt zich door zee, strand en vele wandel- en fietsroutes. Verschillende bedrijven spelen daar ook voor mindervalide mensen op in en bieden verscheidene activiteiten aan. Een willekeuri ge greep uit het aanbod: Met een Off Road Rolstoel kun je zelfstandig volop genieten van het strand, bos of duinen. „Veel minder- validen weten vaak niet van het bestaan van deze rol stoel af', vertelt Robert van de Weg, hoofd strand- wacht in Oostkapelle. „En dat is hartstikke jammer, want hij is gratis te gebruiken." De website Offroad- rolstoelen.nl geeft weer waar deze rolstoelen beschik baar zijn. Veel Zeeuwse strandpaviljoens en vakantieparken be schikken over 'strandjutters'. Voor de uitleenpunten van deze strandrolstoelen kun je terecht op Offtheroadwheels.nl. Behoorde een heuse rolstoelvakantie op het strand eerder niet tot de mogelijkheden? Nu wel! De Bree- zand Beachhouses in Vrouwenpolder hebben twee aangepaste accommodaties, die volledig rolstoelvrien- delijk zijn gemaakt. Op Walcheren en Schouwen-Duiveland zijn vier spe ciale mindervalideroutes. Deze routes gaan over ver harde paden en komen langs plaatsen waar de elektri sche rolstoel kan worden opgeladen. Tip: bekijk op youtube ook eens de video van VW Zee land over zorgtoerisme in Zeeland. Deze film geeft een goed beeld van de recreatiemogelijkheden die onze pro vincie biedt aan mensen die rolstoelafhankelijk zijn. Blokarten op de Brouwersdam; ook voor gehandicapten. foto Dirk-Jan Gjeltema Ralph geniet bij een aangepaste beachhouse in Vrouwenpolder. foto Ruben Oreel vrouw en dochter naar de groente- en fruit- afdeling. Gewoon sla, net zoals thuis, hoort erbij. En bananen, een trosje van negen. Wat ze missen? Marion: „De Duitse chocola de is beter en het Haribo-snoep goedkoper. Maar over het algemeen zijn Marion en Ca- rolin best content over de Nederlandse su permarkt. Marion rekent haar halfvolle kar af via de zelfscanmethode (33,57 euro) en laadt de auto in.'Van Vlissingen ('een gezel lig, pietluttig dorpje' volgens Carolin) op naar Vrouwenpolder. Om dat varkentje eens te wassen en te braden. WATERLANDKERKJE - In 't Kerkje van Water landkerkje is vanaf zaterdag tot en met volgen de week zaterdag de expositie 'Op zoek naar het licht' van Ineke Bussemaker te bezichti gen. Heldere kleuren en een opvallend lichtge bruik spelen een belangrijke rol in het werk van Bussemaker. Zij laat zich vaak inspireren door de wereld om haar heen, maar ook door poëtische teksten, waarin ze haar éigen the ma's herkent. Een van haar terugkerende the ma's is het licht als metafoor-van de hoop. Het is een licht dat uitnodigt en tegelijk een mysterie verhult. Voor Ineke is schilderen ver gelijkbaar met mediteren. 't Kerkje is open van 13.00 uur tot 16.30 uur. Zondag en maandag gesloten. ZONNEMAIRE - Medewerker Jan Koeman van de Middelburgse sterrenwacht Philippus Lans bergen geeft vandaag in Middelburg een le zing over de zomersterrenhemel, de maan en meteorieten. Dat doet hij vanaf 20.00 uur op camping De Zonnehoeve aan de Rietdijk in Zonnemaire. Een uurtje later speurt hij de noordelijke he mel af naar Perseïden. Deze avond is het hoog tepunt van de Perseïden-meteorenregen. De maan is echter bijna vol, waardoor de vallen de sterren minder goed zijn te zien. De kra ters op de maan kunnen wel goed worden be keken met de grote kijker, de binoculair uit de sterrenkijkhut van de Zonnehoeve en de tele- scopen.De maan is te fotograferen met of zon der telescoop.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 59