Op vakantie in Zeeland kun zo lekker vinden in 4l Zomergasten donderdag 11 augustus 2011 foto Martijn Koppejan 'Lees eerdere afleveringen van Zomergasten op www.pzc.nl/zomer' Carolin en Marion Weiiers. PASPOORT Naam: Marion en Carolin Wellers. Woonplaats: Keulen, Duitsland. Gespot: in de Albert Heijn XL in Vlissingen. door Tom Vennink Water drinken de Duitsers niet. Tenminste, niet uit de Neder landse kraan. Dat vertrouwen we niet, zegt Marion Wellers uit Keulen terwijl ze statiegeld int voor elf lege waterflessen bij de Albert Heijn in Vlissingen. Met haar oudste dochter Carolin (15) is ze aan het hamsteren. Dat begint bij de vleesaf deling. Eén pak slavinken. Twee pakken sla vinken. En nog eens twee pakken. Een kiloo tje of drie. „Die hebben we in Duitsland niet", zegt Marion. Ook niet in de Duitse su permarkt: vla en hagelslag, waar Carolin tij dens de heenreis vanuit Keulen al over droomt. Na een boterham met hagelslag kan haar dag niet meer stuk. Toch laten ze de hagelslag links liggen (ze hebben nog een voorraad) en gaan ze recht streeks naar de appelflappen. Twaalf flappen ploffen in de kar. Een brood erbij. En Goud se kaas, dertig-plus. „Maar dat is nou niet echt speciaal vakantievoedsel, want die plak ken leggen we thuis ook op ons brood. Terug op de vleesafdeling wordt duidelijk waarom Marion en Carolin zoveel vlees in hun kar mikken. Ze gooien er nog wat schouderkarbonades en filetlappen bij. „Met landgenoten die in Vrouwenpolder zitten, gaan we barbecueën. En goed ook," zegt Ma rion terwijl ze de kar richting de melk duwt. „Het is wel duur hier", zegt ze onderweg. Twee pakken houdbare melk verder karren Met de Off Road Rolstoel kun je zelfstandig over strand, bos en duinen rijden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 58