Strandfeest biedt house en chill-out selectie COLOFON UitGids: elke donderdag als bijlage bij de PZC en BN/De Stem. Informatie over voorstellingen, restau rants, exposities, winkels, evenementen en films. U kunt ons informeren: E-maii: redsec@pzc.nl Website: www.pzc.nl/uit - öp de si te is een formulier beschikbaar, waar u alle gegevens over voorstel ling of evenement kunt invullen. PZC-redactiesecretariaat, Postbus 91, 4330 AB Middelburg. Telefoon: 0118 434010 Redactie: Jan van Damme: 0118 434014, j.vandamme@pzc.nl Rolf Bosboom: 0118 434006, r.bosboom@pzc,nl Advertenties: Verkoopteam Zeeland: 0118 434070, teamzeeland@bgdestem-pzc.nl door Ali Pankow Hartzeer, hartslag, stok kende adem, reanima tie: alles draait om het hart bij Beachboom 2011. Beachboom presents Heartbeat luidt de slogan voor de veertiende editie van het dancefestival dat za terdag aan de Brouwersdam bij Scharendijke wordt gehouden. Amsterdam Ensemble Het Amsterdam Ensemble bestaat uit Michael Hesselink (klarinet). Eildert Beeftink (piano) en Julia Tom (cello). Samen met violiste Rosanne Philippens (foto) als gast brengt het ensemble een concert met een sterk Oost-Europees ka rakter met werken van Dvorak (Pianotrio no. 4 in e-klein), Glin ka, Chatsjatoerjan en Bartók. Zondag 14 augustus, Grote Kerk, Veere, 15.30 uur. Martin Mans Band De Martin Mans Band is een nieu we formatie met Martin Mans (or gel), Mark Brandwijk (pianist), Martin Snel (drummer), Jantine Kalkman (trompettiste) en Eve lien Keesmaat (saxofoniste). De band brengt een concert met voor de pauze bekende klassiekers en in het tweede deel musical- en film muziek. Woensdag 17 augustus, Hervormde Kerk, Haamstede, 20.00 uur. Beachboom leek in 2009 ten dode opgeschreven, maar het evene ment is nieuw leven ingeblazen: Nieuwe zakelijk leiders, nieuw elan en een nieuwe locatie, maar met behoud van het goede. Dat wil zeggen dat Pat Brondgeest en loop Alphenaar, die jarenlang de kar hebben getrokken, nog steeds bij Beachboom zijn betrokken. „Zij hebben nu een artistieke taak en wij hebben de zakelijke kant op onze schouders genomen", zegt Jeroen Botty, mede namens Mar- tijn Stout. „Wij zijn enorme lief hebbers van Beachboom. Niet dat we zulke kenners zijn van dance, maar we houden specifiek van dit festival: een eigen sfeer en natuur lijk die mooie locatie. Dat maakt het allemaal bijzonder", motiveert Botty het besluit dat hij en Stout namen om Beachboom voort te zetten toen dit evenement door een faillissement ter ziele dreigde te gaan. „We wilden Pat en Joop graag aan boord houden en toen zij akkoord gingen, zijn we naar de curator gestapt en hebben de zaak overgenomen. „Het oude karakter van Beach boom is dus gebleven, maar met nieuwe facetten", benadrukt Bot ty. Volgens hem biedt de nieuwe plek - de eerste landtong even voorbij Perry's Beachclub - letter lijk een steviger basis. „Wij bou wen alles nu op asfalt. Dat geeft lo gistiek en kostentechnisch veel voordelen. Bouwen op zand, zoals voorheen is nauwelijks te doen. Natuurlijk wordt het evenemen tenterrein vervolgens wel volge stort met zand, want dat hoort bij de sfeer." Passend in het oude karakter van Adrie Oosterling Adrie Oosterling speelt Oops is net als Hos. Hij vraagt daarin af of het met de hoop uiteindelijk wel zo slecht gesteld is. Al is de samenle ving volgens hem wel wat moppe riger, klageriger en onverdraagza mer geworden. Oosterling brengt nieuwe liedjes en begeleidt zich zelf op vleugel, accordeon en In disch harmonium. Vrijdag 12 augustus, Theater-galerie De Twee Duiven, Goede, 21.00 uur. door Ali Pankow Forgotten Worlds, Stomach Basher, Grooveyard en Secret Cinema natuurlijk. De Rot terdamse dj Jeroen Verheij draait al vele jaren onder verschillende namen. Als Secret Cinema tekent hij zaterdagavond voor de slotact van Beachboom. De nadruk van dit strandfeest ligt op house en dance en iets minder op techno. Secret Cinema lijkt goed te passen in dit concept. Zijn nieuwe techno-album Minerals kwam in mei dit jaar uit. Daar zat een extraatje bij: een ambientplaat met als titel Moving Earth. Verheij wil op deze manier ook bij het pu bliek voor digitale muziek meer aandacht kweken voor wat rusti ger muziek. „In deze fastfood tijd nemen mensen vaak niet meer zo veel tijd om echt naar muziek te luisteren", verzuchtte Verheij on langs in een gesprek met muziek- platform 3voori2. Als slotact tij dens Beachboom krijgt hij onge twijfeld ook de ruimte voor een chill-out. Het strandfeest wordt geopend door de winnaars van de DJ-Con- test die aan Beachboom vooraf is gegaan. Dat zijn Sacha 8c Riley. Veel later op de avond nemen als vanouds ook Miss Monica en Miss Bunty (Stereo Divas) bezit van het podium. Zij gelden inmiddels als de 'huis dj's' van Beachboom en staan elke aflevering weer garant voor spektakel. Programma-overzicht: 16.00 -17.30 u.: Sacha 8c Riley 17.30 -19.00 u.: Jhon Spark 19.00 - 20.30 u.: Santos Suarez 20.30 - 22.00 u.: Lucien Foort 22.00 - 23.30 u.: Stereo Divas 23.30 - 01.00 u.: Secret Cinema J) www.beachboom.com Ludieke uitdossingen horen ook bij Beachboom. Feestelijke invulling van een eerdere dresscode 'goud/zwart'. Beachboom zijn diverse theater- acts, dansdemonstraties en enkele acrobatische hoogstandjes. Verder staat er een groot led-scherm voor beeldprojectie opgesteld, maar dat zal tevens dienst doen als wind scherm. „Tot en met windkracht 8 zullen we geen problemen hebben", haast Botty zich te zeggen met ui teraard de afgelasting van de twee de dag bij Concert at Sea eerder dit jaar in de herinnering. Aan de dresscode zal wat minder zwaar worden getild dan voor heen. „Vooral voor de vrouwen is het toch vaak moeilijk door zo'n dresscode beperkt te worden in hun kledingkeuze. Ik verwacht dat de bezoekers toch wel inspelen op Celliste Viviane Spanoghe en pia nist Luc Devos verzorgen een zo meravondconcert met intense ver tolkingen van bekende werken. Op het programma staan sonates van Cassado, Van Beethoven en Brahms en het Kol Nidrei van Bruch. De twee musici zijn ook werkzaam in diverse kamermu- ziekensembles. Woensdag 17 augustus, Ned. Hervormde kerk, Cadzand, 20.00 uur. Jeroen Verheij: DJ Secret Cinema Zomeravondconcert

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 56