zeeland 119 Strandbezoek 70 gedateerd en niet onderscheidend Sparta latavus Gazelle Tweede woning toestaan? Saxonette Provincie steunt boeren §n strijd tegen kraaien Uw specialist: donderdag 11 augustus 2011 De nabijheid van strand en zee is het belangrijkste motief voor de toerist om de vakantie op Schouwen-Duiveland door te brengen. De aanwezigheid van horeca en natuur zijn ook van invloed. procent van de recreatiewoningen en stacaravans op Schouwen-Duiveland is ouder dan 20 jaar. de (verplichte) landschappelijke in passing met windsingels en dijken oordelen de onderzoekers ook ne gatief. Door deze natuurlijke bar rière gaat contact met de omge ving verloren. Bovendien missen parken een Zeeuwse uitstraling. Eenmaal op een park zou je op ie dere willekeurige plek in Neder land kunnen zijn. Tweede huizen kunnen een nieuwe vorm van recreatief wonen worden. Dan gaat het niet om een huisje op een park wat ook verhuurd kan wor den, maar om een woning in een kern of op het platteland voor lou ter privé-gebruik. Huizen die een paar maanden per jaar gebruikt worden door bijvoor beeld mensen die voor het inko men niet gebonden zijn aan één vaste woonplek of die het- zich kunnen veroorloven twee huizen te hebben. Het is een gedachte waar wethou der Ad Verseput best over wil dis cussiëren. „Je hoopt dan natuurlijk dat het op een gegeven moment gaat omkeren. Dat mensen hun hoofdverblijf op Schouwen-Duive land krijgen en hun andere wo ning als tweede woning gaan ge bruiken." Nu is het nog verboden om een woning die de bestemming 'per manent wonen' heeft, als tweede huis te gebruiken. Het bezit van tweede woningen toestaan zou een positieve uitstra ling kunnen hebben op de kwali teit van de omgeving. Vervallen huisjes worden weer opgeknapt, worden een deel van het jaar be woond en de middenstand kan er ook van profiteren. ®'!1 -643«4i mmmmmm door Rob Paardekam SINT-MAARTENSDIJK - De provincie steunt de Thoolse boeren in hun wens voor een gerichte actie tegen kauwen en kraaien. Gedeputeerde Staten vinden dat de wildbeheer eenheid voor Tholen en Sint Phi- lipsland hierin een coördinerende rol moet spelen. Dat antwoord kreeg fruitteler Leen van Doorn op een brief die hij eind vorige maand naar de pro vincie stuurde. Hij hoopt dat de wildbeheereenheid nu snel tot ac tie overgaat. Voorzitter Hendrik Jan ten Cate van de Wildbeheer eenheid Tholen-Sint Philipsland zegt echter weinig te kunnen doen. „Eén keer per jaar hebben wij een dag waarop we schieten op onder meer kauwen en kraaien. We zouden kunnen over wegen om dat twee keer per jaar te gaan doen, maar daarmee houdt het op vrees ik." Volgens Ten Cate zijn er op Tholen mo menteel niet zoveel jagers actief. Tijdens de laatste jacht werd er op het eiland nauwelijks geschoten. Hij vindt dat de provincie wel erg gemakkelijk naar de wildbeheer eenheid wijst. „De agrariërs heb ben zelf ook een verantwoordelijk heid", zegt hij. „Zij kunnen ook ja gers benaderen." www.tmcbinnenhuisadviseurs.nl Aquadelta in Bruinisse heeft wel kleurvariatie in de woningen, maar mist een 'typisch Zeeuwse uitstraling' die de toerist wil. foto's Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 45