^TO900230003"*: Recreatiewoningen 181 zeeland Studie naar tramlijn onzeker Compensatie zandstort blijkt nog niet geregeld zee lan dia 23 aU9azomerfes«;f'I zeeland naz mer festival Kotter vast in veiligheidslijn Recordbezoek voor Watersnoodmuseum Concert Crescendo speelt in muziektent Concert Popwave in de Jacobuskerk 3 sept 2011 RECREATIEWONINGEN Schouwen-Duiveland heeft een behoefteonderzoek laten doen naar recreatiewoningen. Hieruit blijkt dat veel parken niet toekomstbestendig zijn. donderdag 11 augustus 2011 door Piet Kleemans SCHARENDIJKE - De volgens de ge meente Schouwen-Duiveland nood zakelijke (vervolgstudie naar de mogelijkheden voor het doortrek ken van de museumtramlijn tot aan het transferium in Renesse is onzeker geworden. Dat blijkt uit de tweede voortgangsrapportage Uitvoeringsprogramma Brouwers- dam Zuid. Over het doortrekken van de museumtramlijn wordt al jaren gesproken. Momenteel nade ren de rails -het haventje van West-Repart bij Scharendijke. Bij dat voorlopig nieuwe eindpunt - nu is de Middelplaathaven nog de laatste halte - wordt een perron ge bouwd. De gemeente zou echter graag zien dat de historische stoomtram verder Schouwen-Dui veland op komt. Verlenging van de lijn is volgens Ricardo de Win ter van de afdeling Recreatie, Eco nomie en Bijzondere Wetten ech ter nog niet zo simpel. November vorig jaar zijn eerste verkenningen geweest en daarbij werd duidelijk dat er nogal wat knelpunten zijn. Om die precies in kaart te brengen is vervolgstudie nodig, maar daar moet eerst financiering voor ge zocht worden. De Winter ver wacht daar voor het einde van dit jaar duidelijkheid over. OUWERKERK Het Watersnoodmuseum in Ouwer- kerk kreeg dinsdag een recordaan tal bezoekers te verwerken. In to taal dienden zich 1009 belangstel lenden aan. „Zo'n hoog aantal bezoekers op één dag hebben we in ons bestaan nog niet meegemaakt", laat mu seumdirecteur Maaike Klunne we ten. Het Watersnoodmuseum draait voor de ontvangst van bezoekers volledig op vrijwilligers. ZIERIKZEE Muziekvereniging Crescendo uit Dreischor geeft vanavond een con cert in de muziektent aan het Ha venplein in hartje Zierikzee. De Dreischorse muziekvereniging staat onder leiding van dirigente Cathy Kotoun. Het optreden in de Zierikzeese muziekkiosk begint om 19.30 uur. RENESSE Popkoor. Popwave verzorgt van avond een concert in de Jacobus kerk in Renesse. Popwave is een ei gentijds Schouwen-Duivelands pop koor. Het brengt popsongs vanaf de jaren zeventig, vaak vijfstem mig uitgevoerd. Het concert begint om 20.00 uur. OOM WANJA ANTON TSJECHOVj Scènes uit het leven op het land KLASSIEK DRAMA 4 HOFSTEDE HONGERSDIJK, WILHELMINADORP THEATER PRODUCTIEHUIS nP door Melita Lanting Het recente behoefte onderzoek naar re creatiewoningen op Schouwen-Duive land geeft een verras sende inkijk in de markt van deze sector. En - als je de onderzoekers mag geloven - is daar best nog het een en ander aan te verbeteren. Termen als 'gedateerd', 'geen eigen identiteit', 'weinig verrassend' wor den veelvuldig gebezigd. Schouwen-Duiveland heeft met 4000 recreatiewoningen heel veel aanbod. Relatief gezien is deze ge meente zelfs koploper met het aan tal recreatiewoningen maar de be zettingsgraad laat te wensen over. De onderzoekers concluderen dat het huidige aanbod van vakantie huizen niet meer aansluit op de vraag van de consument. Relatief veel woningen zijn in meer of min dere mate gedateerd. Een rond gang (fysiek en via het internet) langs huizenparken en campings met chalets leert dat er inderdaad grote verschillen zijn. Waar het ene verblijf beschikt over internet) centrale verwarming en vaatwas ser, heeft het andere huis nog niet eens redelijk comfortabel meubi lair om op te zitten. Zaken die een rol spelen bij de keuze voor een verblijf, zeker als je het profiel van de gemiddelde verblijfstoerist er naast legt. De grootste doelgroep is de Neder lander, op gepaste afstand gevolgd door de Duitser en de Belg. Van deze Nederlanders wil het overgro te deel het liefst in een recreatiewo ning. Bijna de helft is ouder dan 55 jaar, meestal op stap zonder kinde ren en gesteld op kwaliteit en goe de faciliteiten. Maar dat wordt lang niet altijd voldoende geboden. Duitsers en Belgen kiezen minder vaak voor een huisje of chalet. Uit het onderzoek blijkt ook dat er te weinig diversiteit is in het aan bod van de vakantiewoningen. Vooral op de nieuwe parken zijn nauwelijks woningen beschikbaar voor wat grotere groepen, terwijl daar wel behoefte aan is. Ook voor de nieuwe doelgroep 'driegenera- tietoerist' (opa, oma, ouders en kleinkinderen) zal voldoende aan dacht moeten zijn want juist deze groep zal naar verwachting gaan groeien. De kwaliteit van de omgeving is ook onderzocht en daar oordelen de onderzoekers niet mild over. Zo is de diversiteit van veel parken zeer beperkt. Vooral de wat oude re parken (van voor 2000) hebben vaak allemaal dezelfde huisjes of witte chalets. Daar zou meer varia tie in moeten zijn. De meeste par ken hebben ook allemaal dezelfde basisvoorzieningen zoals tennis baan en fietsenverhuur en onder scheiden zich daardoor niet. Over Een verbinding van het park met de omgeving is belangrijk. De aanpak van landschapscamping Kijkuit in Zonnemaire is een goed voorbeeld. Resort Haamstede is een voorbeeld van een gedateerd park. Dit najaar be gint de herstructurering. door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE - Mosselkwekers en Rijkswaterstaat zijn het nog niet eens over een compensatieregeling voor de zandstort in de Schelp- hoek. Rijkswaterstaat wil in de Ooster- schelde bij de Schelphoek twee kunstmatige zandplaten aanleggen als proef voor de bestrijding van zandhonger. De mosselvissers vre zen dat een groot deel van deze 100.000 kubieke meter zand op hun percelen terecht komt en wil len daarvoor worden gecompen seerd. De provincie gaf eind juli vergunning voor de zandstort en liet daarbij weten dat de mossel kwekers worden gecompenseerd. Het is echter nog niet duidelijk hoe dat gaat gebeuren. „Dat kan in geld, maar ook door het tijdelijk toewijzen van andere visgronden," zegt woordvoerder Edwin de Feij- ter van Rijkswaterstaat. „Het ligt allemaal wat gecompli ceerder dan gedacht," erkent ook de Zierikzeese mosselvoorman Jan Schot. „De oorzaak van de vertra ging ligt niet bij ons. De bal ligt bij Rijkswaterstaat. Maar ik heb er al le vertrouwen in dat het voor el kaar komt." Het is nog niet be kend wanneer het storten van zand in de Schelphoek begint. NEELTJE JANS - KNRM-reddingboot Koopmansdank van station Neel- tje Jans werd gisterochtend om even voor negen uur opgeroepen voor hulpverlening aan een vaar tuig dat vast zat. Het bleek het tien meter lange kot- tertje de YE 75 te zijn, die met twee man aan boord aan het vis sen was voor de veiligheidslijn van het sluitgat Schaar van de Ooster- scheldekering. Door de sterke stroming werd de kotter weggezet en kwamen vis lijn en boot vast te zitten in de vei ligheidslijn. Er was hulp nodig om er uit te komen. De bemanning van de Koopmansdank was snel ter plaatse en heeft de kotter losge trokken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 44