van auto gemakkelijker zeeland 13 Die stilstaande wagen kost elke maand toch geld Verdachte voor overval op Henry Meye gepakt Mosselconsortium wacht op vergunning Slim autorijden commentaar Provincie pakt kreeftenstropers donderdag 11 augustus 2011 too 'Als je wil aansluiten bij het openbaar vervoer, moet je een pool maken van mensen die bij Zeeuns-Vlamingen hebben te ken- e|(caar in het dorp WOnen. Dat doen wij, actief.' nen gegeven hun auto wel te willen r J7 uitlenen ofte willen auto delen. Autodeeideskundige jan Theunisse Fred Docters bij zijn Renault Twingo, die hij als deelauto beschikbaar wil stellen. foto Camile Schelstraete Fred Docters uit Terneuzen is één van de Zeeuws-Vlamin gen die zich hebben inge schreven voor de pilot autodelen. Voor zijn deur staat een behoorlijk nieuwe Renault Twingo te glim men. Straks moet hij die in goed vertrouwen afgeven aan onbeken den. „Nee, dat vind ik niet eng. Be paalde zaken moeten natuurlijk wel goed geregeld zijn: de verzeke ring, het beheer, dat je je auto niet smerig terugkrijgt. En je moet een beetje weten met wie je van doen hebt. Als er iets mis is, moet je we ten bij wie je verhaal kunt halen. Ik hoef er niet aan te verdienen, maar erop verliezen hoeft ook weer niet." Een win-win-situatie voor alle deelnemers: dat is de be doeling. Voor Docters zit hem de winst in het feit dat hij een vergoe ding krijgt voor het gebruik van zijn auto, terwijl die auto anders al leen maar voor de deur zou staan en geld kosten. „Privé rij ik jaar lijks ongeveer 15.000 kilometer, in lange ritten. Vaak staat hij stil voor de deur, maar ondertussen kost hij maandelijks, inclusief afschrijving, verzekering en wegenbelasting, drie- a vierhonderd euro." Hij heeft het een aantal jaren zonder auto geprobeerd. „Ik was toen op het openbaar vervoer aangewezen. Dat gaat prima, behalve in Zeeuws-Vlaanderen. Als ik naar de Randstad ga, moet ik uiterlijk om 20.00 uur terug om de laatste bus van Goes naar Terneuzen te halen. Na een aantal jaren heb ik toch maar weer een auto gekocht. Maar omdat ik zo weinig rij, heb ik al tijd al interesse gehad in initiatie ven zoals autodelen." Autodelen was in Zeeuws-Vlaanderen aller eerst bedoeld voor de kleinste ker nen. „Maar zo ontzettend veel be ter is de situatie in Terneuzen niet, qua openbaar vervoer. Ik heb ge vraagd of ik ook mocht reageren. Nu doet Terneuzen ook mee." Tientallen Zeeuws-Vla mingen zien wel iets in het uitlenen van hun auto of in het ge bruik van die van een ander. Dat is de eerste winst van het interessante project Auto delen Kosten delen. Deze proef, waarbij particulieren samen een auto van één van hen benutten, krijgt terecht steun van Europa, van de provincie en van de ge meenten. In de Zeeuwse buitengebieden is dekkend openbaar vervoer onbetaalbaar. Het delen van de beschikbare auto's lijkt een pri ma manier om de leefbaarheid op peil te houden. Maar er komt wel heel wat bij kijken. Aan wie leen je je auto veilig uit? Hoe bereken je de kosten? Hoe zit het met verzekering en en belasting? Dit project wil juist dit soort hindernisjes glad strijken. Ook komt er een ver kenning naar de kansen van buurtauto's in wat grotere ker nen. Als deze Zeeuws-Vlaamse proef aanslaat, is het zeker ook dé weg naar een betere mobili teit in de rest van Zeeland. scharendijke - Opsporingsambte naren van de provincie Zeeland hebben gistermiddag twee kreef tenstropers uit Rotterdam aange houden. Ze werden op heterdaad betrapt tussen Den Osse en Scha- rendijke. De duikers hadden der tien kreeften buitgemaakt. De kreeften zijn teruggezet en de duikapparatuur is in beslag geno men. De stropers van 25 en 48 jaar zijn naar het politiebureau in Zie- rikzee vervoerd en daar is proces verbaal opgemaakt. Deze actie maakt deel uit van de Provinciale handhavingskalender. Dit houdt in dat degelijke controles deze maand extra aandacht krijgen. door Rob Paardekam sint-maartensdijk - De politie heeft een 22-jarige man uit Bergen op Zoom aangehouden die moge lijk betrokken is bij een gewapen de overval op Henry Meye in zijn huis in Sint-Maartensdijk. Meye werd later vermoord. De politie maakt nu pas bekend dat Meye -enkele dagen voor zijn dood werd overvallen in zijn wo ning aan de Keethil. Die overval vond plaats in de nacht van 4 op 5 juni. Drie nachten later werd hij vermoord. De 22-jarige man die is aangehou den, wordt vooralsnog alleen ver dacht van betrokkenheid bij de overval. Er zijn geen aanwijzingen dat hij iets met de moord te ma ken heeft. In de woning van Meye werd na zijn dood een hennepkwekerij aan getroffen. Hierin moet mogelijk het motief voor de overval en de moord worden gezocht. De verdachte uit Bergen op Zoom is aangehouden door de Bovenre gionale Recherche Zuid-Neder land. Die doet onderzoek naar de gewapende overval op de woning van Meye. De politie Zeeland on derzoekt nog steeds de moord. De 22-jarige verdachte is voorgeleid en zit nog zeker veertien dagen vast. VIDEO Er is de laatste tijd een recordaantal dode bruinvissen in Zeeland aange spoeld. Bekijk de video op www.pzc.nl Z2 op M.PZC.NL Volg het Zeeuwse nieuws via ons Z2-videojournaal. Onze mobiele web site is verbeterd voor smartphones: ga naar m.pzc.nl STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw zomerfoto in ons album Zomer 2011 op www.pzc.nl/foto door Lilian Dominicus yerseke - Het consortium van vier bedrijven dat in de Noordzee com merciële mosselproductie wil exploiteren wacht nog op een vis vergunning van het ministerie van Economische Zaken, Landbouw en Innovatie. „Een natuur- en een watervergun ning zijn inmiddels in procedure", meldt adviseur Wouter van Zand- brink. „Maar de juristen van het departement kijken al maanden naar de juridische grondslag van de visvergunning en komen er vooralsnog niet uit. De staatssecre taris heeft echter wel gezegd dat het project uitstekend in de doel stellingen van het mosselconve nant past." Desondanks wil het consortium al in september een begin maken met de vervaardiging van de installaties. „Als we ze in maart te water willen laten, kun nen we niet lang wachten." Het consortium bestaat uit BRU 40 BV, Prins Dingemanse Aqua- cultuur, Viskwekerij Neeltje lans BV en Roem van Yerseke. Ze heb ben zes gebieden in de Noordzee voor ogen met een oppervlak van totaal 4000 hectare. Daarvan wil len ze 180 hectare echt gebruiken. Het is een proefproject van drie jaar, dat een miljoen euro kost.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 3