om in China Ook in Eneco Tour maakt Skil-Shimano eigen keuzes sport 123 Van AMSTERDAM naar ITALIË Guillaume Elmont onzeker voor WK Rob Ruijgh en Wout Poels langer bij Vacansoleil Jong Oranje gaat hard onderuit tegen Zweden BOEK ONLINE of bel 0900-9697 15cPm donderdag 11 augustus 2011 Judoka Guillaume Elmont beslist maandag of hij later deze maand aan de wereldkampioenschappen in Parijs deelneemt. De beste Nederlander in de klasse tot 81 kilogram scheurde vorige maand een hamstring tijdens een trainingsstage in Spanje. Een scan moet uitwijzen of de enkelvoudig we reldkampioen weer helemaal fit is en in actie kan komen tijdens het WK. door Roeland van Vliet nieuwegein - Een trainingskamp in Peking heeft wonderen gedaan voor judoka Elisabeth Wille- boordse. In de hoofdstad van Chi na leerde ze eind juli over haar ouderdomskwaaltjes heen te stap pen. „Ik realiseerde me daar: die pijntjes heb ik nu eenmaal en ze gaan nooit meer weg. Ik heb toen een knop omgezet en ben afge stapt van het voorzichtig judoën. Tijdens de trainingen met de Chi nezen heb ik toen geknokt voor m'n leven. Aan het begin van de week werd ik door iedereen ge gooid en over de mat gesleurd, maar aan het einde van de week gebeurde het omgekeerde." Die overlevingsdrang wil ze over twee weken in Parijs ook laten zien, tijdens haar vijfde wereld kampioenschap. Dan gaat ze name lijk voor niets anders dan goud. In het verleden durfde de 32-jarige Middelburgse niet zo hoog van de toren te blazen voorafgaand aan een titeltoernooi, maar nu is ze niet bang voor overschatting. „Ik heb er zin in", luidde haar verkla ring tijdens de presentatie van de volledige WK-ploeg in Nieuwe- gein. „Ik heb dit jaar al op veel ge bieden stappen gemaakt en ik ge niet ook van die vooruitgang." Willeboordse, de huidige nummer drie van de wereld in de klasse -63 kilo, boekte onder meer progressie op mentaal gebied. Begin 2011 had zë enkele sessies met sportpsycho- loog Loes de Ridder in Sirjans- land. Die vertelde haar onder meer dat ze vaker het heft in eigen hand moet nemen. Willeboordse: „Ik liet vaak trainers en coaches dingen voor mij beslis sen, ook al was ik het daar soms niet helemaal mee eens. Nu hou den mijn coaches - vooral Marjo lein van Unen - daar rekening mee." Ook stelde De Ridder dat ze pas goed kan presteren op de mat als het verder rustig om haar heen is. „Als alle randzaken op orde zijn, kan ik goed judoën, vertelde zij mij." Het is nu al enige tijd geleden dat Willeboordse naar Sirjansland trok. Voor het WK hoeft ze ook niet nog een keer langs te gaan. „Je moet ook niet van iemand afhan kelijk worden", stelde ze. „Je staat alleen op de mat en moet het dan ook zelf allemaal doen. En wat ik van Loes de Ridder heb geleerd, zit er nog heel goed in." Ook op het terrein van voeding heeft ze zaken aangepakt. Op ad vies van haar conditietrainer en haar osteopaat heeft ze haar pa troon volledig veranderd. Ze eet al leen nog maar biologisch. En brood, gekruid eten, suikers en al coholische dranken laat ze staan. „Ik voel me daar lekker bij. Mijn lichaam regaeert er heel goed op. Misschien hebben mensen in voor gaande jaren ook al wel gezegd dat ik dit moest doen, maar luisterde ik er toen niet naar. Nu wel. Sinds begin dit jaar ben ik helemaal om." Naar China nam ze een lading ei gen voedsel mee. „Een hele ven sterbank vol op mijn hotelkamer." Maar aan het gekruide, warme eten ontkwam ze niet in China. Dat had meteen zijn weerslag op haar lichaam. „Mijn osteopaat zag na terugkomst meteen dat ik last had van mijn maag." Naar Parijs neemt ze weer haar ei gen eten mee. En daar verwacht ze totaal geen problemen met voed sel. En dus kan ze in topconditie op de mat staan. „Nu heb ik nog een beetje last van mijn nek. Ik heb 'm vrijdag verdraaid in een training. Maar dat zal na zondag wel over zijn." door Edward Swier ardooie - „Wielrennen is", zegt sprinter André Greipel met de bloemen in zijn handen, „geen ver jaardagsfeestje." Hij bedoelt dat je, in tegenstelling tot op je geboorte dag, na een koers niet altijd gefête erd wordt. Dat winnen nooit went, omdat er ook weieens dagen zijn dat je ernaast grijpt. Alsof Tom Veelers dat niet weet. De spurter van Skil-Shimano pro beerde het in het West-Vlaamse Ardooie opnieuw, maar moest na twee massasprints in de Eneco Tour constateren dat er voor hem „tegen mannen als Greipel nog niet veel aan te doen is." Twee keer kreeg de jonge Twent de kans. Vijfde in Sint Willebrord, zevende in Ardooie; telkens in de diepe, schaduw van Greipel. Toch is er een glimlach als hij voor de Skil-bus zijn verhaal doet. Want Veelers, in de finale perfect gepilo- teerd door Kenny van Hummel, was deze dagen toch maar mooi kopman. Een hele eer, een enor me opsteker voor zijn zelfvertrou wen. „Ik weet dat er nog veel moet gebeuren, dat er van de winter hard getraind moet worden om mannen als Greipel weerstand te kunnen bieden. Ik zal aan mijn snelheid moeten werken. Greipel pakt met één versnelling zoveel meters." Niettemin is er dat goede gevoel. „Het voelt fijn als de ploeg vertrouwen in je heeft, dat je 's morgens als kopman opstaat. Nee, dat maakte me niet nerveus, eer der trots. En ik leer hier ongeloof- Tom Veelers lijk veel van." Ploegleider Merijn Zeeman vindt het niet meer dan logisch dat hij niet altijd de meest voor de hand liggende keuzes maakt. „Je kan een jongen als Tom toch niet vanaf zijn 26e alleen nog maar sprintjes voor anderen aan la ten trekken? Een niveautje lager kan hij al koersen winnen, maar je moet je kunnen blijven ontwikke len." Vandaar dat Skil in de finale een treintje voor Veelers opzette en Kenny van Hummel de opdracht kreeg in de laatste kilometer van kop af aan te gaan. Zeeman: „Ken ny heeft bij ons een stuk of vijf tien koersen gewonnen, mede dankzij het werk van Tom. Hij heeft nu een mooi contract ver diend bij Vacansoleil en kon hier wat terug doen voor hem." Het is niet alleen maar nemen, maar ook geven bij Skil-Shimano. Skil is, veel meer dan tal van ande re ploegen, bezig met de lange ter mijn. Waar andere teams altijd wil len scoren, beschouwt Skil-Shima no zelfs de Eneco Tour als een leer school. „Het gaat erom dat je ren ners beter maakt." Het past alle maal in de filosofie van de ploeg, die zijn coureurs wil scholen in het wielervak en gezamenlijk ge staag hogerop Ml. Mogelijk leidt dat, op termijn, tot de World-Tour- status. „Maar dat is geen doel op zich, we volgen onze eigen lijn en willen ieder jaar een stapje beter." Renners die voor de ploeg kiezen doen dat niet vanwege de vette sa larissen, of andere opportuniti- sche redenen, maar omdat overal een idee achter zit. Dankzij het goede verhaal kiezen zelfs grote Duitse talenten als Marcel Kittel én (waarschijnlijk ook) John De- genkolb voor het team. Kittel won vorige week vier ritten in de Ron de van Polen, de ploeg hoopt hem vanaf 20 augustus ook te zien schit teren in de Vuelta. „Die zeges van Kittel zijn ook van Tom. In Polen trok hij drie keer de sprint voor Marcel aan." Vanaf nu schikt Veel ers zich zonder morren ook weer in zijn rol van aangever. Zaterdag eventueel voor Van Hummel, straks in de Vuelta voor Kittel. „Dat de rollen nu weer omge draaid worden, vind ik niet meer dan logisch. Marcel is echt heel sterk en snel. Die zou hier hebben kunnen wedijveren met Greipel en Farrar." rijswijk - De wielrenners Rob Ruijgh en Wout Poels hebben hun contract met Vacansoleil-DCM ver lengd tot en met 2013. Beide renners hadden een con tract tot en met eind 2012. Mana ger Daan Luijkx is deze week zo wel met de 23-jarige Poels als de 24-jarige Ruijgh tot overeenstem ming gekomen over het openbre ken en verlengen van het huidige contract. „We wilden graag deze zomer het wederzijdse vertrou wen bezegelen", aldus Luijkx. „De ze klimmers zijn bij ons prof ge worden en maken veel progressie. Met deze talenten willen we de toekomst tegemoet en we kijken uit naar de komende jaren." Alex Rasmussen (27) rijdt vanaf volgend jaar voor Garmin-Cervé- lo. De Deen komt over van van HTC-Highroad en tekende een contract voor twee seizoenen. MIS DIT NIET! Er zijn nog enkele plaatsen op deze voordelige 10-daagse cruise met vertrek vanuit ons eigen Amsterdam. Het luxe 4-sterren-plus Costa Magica brengt u o.a. naar de Duitse stad Hamburg, Vigo en de Portugese hoofdstad Lissabon. Via de oudste Spaanse stad Cadiz en Frans Marseille vaart u terug naar Savona. Vanzelfsprekend reist u met ons compleet verzorgd, dus alle maaltijden, transfer en vliegreis terug zijn inbegrepen! En dat alles voor vanaf slechts 669! Wees er snel bij, VOL=ECHT VOL! Dag 1: inscheping in Amsterdam, vertrek om 16.00 uur. Dag 2: tijd voor Hamburg met o.a. het Rathaus en de Reeperbahn. Dag 3-4: relaxdagen op zee, ontdek de faciliteiten op het schip! Dag 5: Spaanse Vigo met de havenwijk Barrio del Berbes. Dag 6: ontdek Lissabon met haar 5 sfeervolle stadswijken. Dag 7-8: de oudste stad van Spanje, Cadiz en een dag op zee. Dag 9: Marseille met de gezellige straatjes en terrasjes. Dag 10: ontscheping in Savona, transfer en vliegreis terug naar Rotterdam of Eindhoven. COSTA MAGICA: dit luxe schip beschikt o.a. over restaurants, bars, zwembaden, jacuzzi's, een casino en theater. Alle hutten zijn o.a. voorzien van airconditioning, douche en toilet, televisie, telefoon, minibar, kluisje en een haardroger. September 7 Prijs o.b.v. 2-persoons binnenhut cat. IA. Zie www.kras.nl/32619 €669 Prijzen zijn per persoon tenzij anders vermeld. Prijzen zijn exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds. landskrona - Jong Oranje ging gisteravond in Zweden in een oe feninterland pijnlijk onderuit. De ploeg van bondscoach Cor Pot ver loor in Landskrona met 3-0 van de Zweedse generatiegenoten. De fy siek sterke thuisploeg leidde bij de rust al met 2-0. Na een sterk halfuur van Neder land - debutant Luc Castaignos (In- ternazionale) miste een prima kans - nam Zweden het initiatief over. Jakob Johansson en John Gui- detti, het grote talent dat Manches ter City verkoos boven FC Twente, kwamen nog voor rust tot scoren. Guidetti trof doel uit een straf schop, nadat Bram Nuytinck een tegenstander had gevloerd. De ver dediger van NEC kreeg daarvoor de rode kaart. Ondanks zeven wis sels kon Jong Oranje na rust wei nig meer uitrichten. Guidetti be paalde de eindstand op 3-0. 9 nachten cruise alle maaltijden aan boord transfer dag 10 vliegreis Nice- Rotterdam/ Eindhoven Lissabor) INCLUSIEF 10-daagse zeecruise per Costa Magica*' LAATSTE PLAATSEN op TOPVOORDEELCRUISE!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 39