tl Willeboordse draait de knop Spanjaarden onderuit tegen Italië 221 sport WK JUDO Elisabeth Willeboordse miste het Europees kampioen schap in mei vanwege een enkelblessure. Nu is ze bijzon- Elisabeth Wi,,eboordsejudode der gretig voor de wereldkampioenschappen in Parijs. van die partijen won ze. Ajax meldt zich voor Dennis Gentenaar Alle Nederlanders uitgeschakeld op WK Beenhakker stuurt trainer Ujpest weg Kim Clijsters geeft weer geblesseerd op Pieter Weening kiest voor GreenEdge dit jaar pas elf partijen. Zeven donderdag 11 augustus 2011 AMSTERDAM Ajax heeft zich gisteren bij VW voor Dennis Gentenaar gemeld. De kampioen uit Amsterdam heeft in teresse in de doelman omdat het met NEC geen overeenstemming kan bereiken over de komst van Jas per Cillessen. NEC vraagt naar ver luidt een bedrag van zes miljoen euro voor de talentvolle doelman. Dat vindt Ajax te gortig. Gentenaar (35) was vanaf 2006 al drie seizoe nen actief als tweede doelman van Ajax, dat sinds het vertrek van Ste kelenburg naar AS Roma op zoek is naar een keeper. LONDEN Ook de laatste Nederlander is op de wereldkampioenschappen bad minton uit het enkelspel verdwe nen. Judith Meulendijks was gister avond in Londen in de tweede ron de bij de vrouwen niet opgewassen tegen Inthanon Ratchanok. Ze ver loor in drie games van de als 11e ge plaatste Thaise: 18-2121-1114-21. Eerder op dag ging Dicky Palyama onderuit in twee games tegen de als zesde geplaatste Chinees Chen Jin (13-2117-21). Eric Pang en Yao Jie waren dinsdag al uitgeschakeld. BOEDAPEST Leo Beenhakker heeft in zijn eerste werkmaand als technisch directeur van de Hongaarse club Ujpest FC meteen hard ingegrepen. De Rotter damse voetbalveteraan zette hoofd coach Geza Meszöly op non-actief na vier nederlagen op rij in de eer ste serie competitiewedstrijden. Don Leo benoemde met instem ming van de clubleiding de Serviër Zoran Szpisljak (46) tot nieuwe trainer. „Als iets niet werkt, moet je durven veranderen", aldus de 69-jarige Beenhakker. TORONTO Tennisster Kim Clijsters is op het WTA-toernooi van Toronto op nieuw getroffen door blessureleed. De Belgische moest tegen Jie Zheng in de tweede set opgeven wegens een buikspierblessure. Het is niet voor het eerst dit jaar dat Clijsters wordt geveld door blessures. Eerder moest ze onder meer het grandslamtoemooi van Wimbledon aan zich voorbij laten gaan door een enkelblessure. Het is onzeker of Clijsters eind augustus haar titel op de US Open kan verde digen. SYDNEY De Nederlandse wielrenner Pieter Weening zet zijn loopbaan voort bij het Australische GreenEdge. GreenEdge hoopt in 2012 als eerste Australische ploeg een licentie voor de WorldTour te krijgen. Volgens de Nederlander zelf is het tijd voor een volgende stap in zijn loopbaan. Weening (30) was de af gelopen twaalf jaar in dienst van Rabobank. Hij was tevens de laat ste Nederlander die een etappe wist te winnen in de Ronde van Frankrijk. DEN HAAG - Wereldkampioen Spanje moest gisteravond een zeld zame nederlaag slikken. In Bari bleek Italië met 2-1 te sterk. Ricar- do Montolivo opende na elf minu ten de score, waarna Xabi Alonso nog voor rust vanaf de strafschop stip gelijkmaakte (1-1). De winnen de treffer kwam zes minuten voor tijd op naam van Alberto Aquila- ni. Bij de Spanjaarden viel Chel- sea-spits Fernando Torres al na een kwartier spelen geblesseerd uit. Duitsland was in een oefeninter land in Stuttgart met 3-2 te sterk voor Brazilië. De treffers van de thuisploeg kwamen op naam van Bastian Schweinsteiger (1-0, straf schop), Mario Götze (2-0) en André Schürrle (3-1). Voor de Bra zilianen maakten Robinho (2-1, strafschop) en Neyrnar (3-2) de doelpunten. Alle treffers vielen na rust. Voor de Duitsers was het de eerste over winningen op de Brazilianen in achttien jaar. Bij de Duitsers mocht de geboren Braziliaan Ca- cau, spits van VfB Stuttgart, vlak voor tijd nog even invallen. Rusland boekte onder leiding van bondscoach Dick Advocaat einde lijk weer eens een overwinning. De ploeg van de Haagse trainer versloeg Servië in Moskou met 1-0. Aanvaller Pavel Pogrebniak van VfB Stuttgart maakte in de oe feninterland het doelpunt. Advocaat beleefde met zijn forma tie een teleurstellende zomer. Rus land verloor een oefenduel in Iran en speelde in Oostenrijk gelijk te gen Qatar en Kameroen. De bonds coach was na afloop van de mini male zege lichtelijk geïrriteerd. „Ik ben blij met de manier waarop we hebben gespeeld. Maar ik ben pijn lijk verrast door sommige reacties vanuit het publiek richting één van mijn beste spelers in deze wed strijd." Advocaat doelde daarmee op middenvelder Joeri Zjirkov, die onlangs van Chelsea overstapte naar Anzji Machatsjkala. Hij werd voortdurend uitgefloten. Aanvoerder Andrei Arsjavin (Ar senal) en Alexander Kerzjakov (Ze nit St. Petersburg) vielen met bles sures al in het eerste halfuur uit. Ajacied Christian Eriksen was tref zeker voor Denemarken in de oe feninterland in en tegen Schot land. De negentienjarige aanvaller kon in Glasgow een nederlaag ech ter niet voorkomen voor zijn ploeg (2-1). Voor Schotland brach ten de Deen William Kvist (eigen doelpunt) en Robert Snodgrass de doelpunten op hun naam. Zweden, één van de tegenstanders van Oranje in de EK-kwalificatie- strijd, won met 1-0 van Oekraïne. Tobias Hysen maakte in de oefen interland in Kharkov in de extra speeltijd het doelpunt. Bij Zweden kwamen onder ande ren Andreas Isaksson (PSV), Emir Bajrami (FC Twente) en Alexan der Gerndt (FC Utrecht) in actie. De Scandinavische ploeg sluit op tl oktober tegen Oranje de EK- kwalificatiereeks af Hongarije, dat in groep E al twee keer verloor van Nederland, ver sloeg IJsland met 4-0. Balazs Dzsudzsak (ex-PSV) maakte het derde doelpunt Finland was met 2-0 te sterk voor Letland. Kasper Hamalainen en Ti nto Furuhulm kwamen in Riga tot scoren. Nederland speelt op 6 sep tember in Helsinki tegen Finland. Moldavië, dat op 7 oktober in De Kuip aantreedt tegen Oranje, ver loor met 3-2 van Cyprus. België kwam op bezoek bij Slove nië niet verder dan 0-0. De Rode Duivels lieten vooral na rust een aantal opgelegde kansen liggen. Onder anderen Romelu Lukaku (Chelsea), Björn Vleminckx (Club Brugge) en PSV'er Dries Mertens slaagden er niet in te scoren. Elisabeth Willeboordse (links) in oktober tijdens de Grand Prix in Rotterdam in actie tegen Anicka van Emden. De twee Nederlandse judoka's komen ook bij het WK over twee weken in Parijs allebei uit in de klasse tot 63 kilogram. foto Robert Vos/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 38